Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 20 Mar 2015 13:48 #9

• anestezi
  • anestezi Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON
  • Gönderiler: 198
  • Teşekkür Sayısı: 81
  • Başarı: 1
Neye dayanarak iptalini yaptırıyorsunuz arkadaşlar ?
ÖZEL DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 20 Mar 2015 13:55 #10

• sefkat
  • sefkat Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: -1
Neye dayanarak iptal ettiriyorsunuz anlamak zor. Hadi bakanlık nisan 20 de açıklama yaptı o zaman ne yapacaksınız vallaha cesaretini hayranım. Acele etmeyin arkadaşlar devlet işleri biraz geç yürür. Kesinlikle iptal ettirmeyyin

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 20 Mar 2015 13:59 #11

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Derneklerin bu Konuda ki düşüncesi nedir :?? Neden kimseden bir açıklama gelmiyor bana öyle geliyor ki iptal ettirmek şu aşamada doğru değil süreç uzarsa kalırız Öylece

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 20 Mar 2015 15:10 #12

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
peki iptal etmek istediğinizi söylediğiniz de size birşey dediler mi. taahhüt süresi var iptal ederseniz ceza gelir vs

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 20 Mar 2015 22:21 #13

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
İnanılmaz bir belirsizlik var bende anlamadım ne olacak hakkımızda hayırlısı

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 21 Mar 2015 00:13 #14

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
!!!!DUYURU!!!
Bilindigi uzere Danistay tarafindan yurutmenin durdurulmasi icin ön karari verilen avuc ici okuma sistemi hakkinda maalesef ne bakanligimiz nezdinde ne de mevcut derneklerimiz tarafindan kurumlarimiza herhangi bir yonlendirme yapilmamakta. Bir taraftan mevcut firma bir an once cihazlari satma pesinde. Telafisi mumkun olmayacak hatalara sebebiyet verecek bu durumun sorumlulugunu almamak adina kurumlarimizin asagida yazili plan dahilinde hareket etmeleri gerekmektedir.
1-Kurumunuzda avuc ici okuma sisteminin gelecegini velilerimize yazili ve imza karsiligi tebligine
2-Avuc ici okuma sisteminin Anayasaya aykiriligi konusunda ve danistay tarafindan yurutmenin durduruldugu konusunda bilgilendirilmelerine
3-Avuc ici okuma sisteminin cocuklarina uygulanmasini istemeyen velilerin dilekcelerinin alinip gelen evraga kayit ettirilmesi
4-Mevcut dilekceler ust yaziya eklenerek bagli olunan milli egitim mudurlugune ne yapilmasi konusunda resmi yaziyla gorus sorulmasina.
Bu surecten sonra Tum milli egitim mudurlukleri bakanliga ne yapacagi konusunda gorus soracagindan Bakanlik 15 gun icinde cevap vermek durumunda kalacaktir. Sayet cevap verilmezse kurmunuz artik olusabilecek magduriyetlerin telafisi konusunda hukuki dayanaga sahip olacaktir. AVUC OKUMA SİSTEMİ KURULSA BİLE SİRF BU UST YAZİNİZDAN DOLAYİ MAGDURİYETİNİZ GİDERİLECEKTİR. SİSTEM DANİSTAYA RAGMEN UYGULAMAYA KONSA BİLE GELMEN OGRENCİLERİNİZİ SİRF BU SİSTEMDEN OTURU GELMEDİGİNİ SÖYLER İPTAL KARARİ KESİNLESTİKTEN SONRA DA UCRETİN YASAL OLARAK TAAHUKUKUNA GİDERSİNİZ
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 21 Mar 2015 00:15 #15

• egeefe
  • egeefe Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 68
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: 0
bugün bize de geldi. 1 nisanda sisteme geçecek illerdeniz. ancak ben cihazı taktırmadım ve geri gönderdim. gelen kişinin konu ile ilgili bilgisi dahi yoktu. tamam dedi gitti. umarım gidişi olur da dönüşü olmaz ))
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sizgin

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 21 Mar 2015 01:11 #16

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
sizgin yazan:
!!!!DUYURU!!!

Değerli arkadaşım,

Üzülerek belirtmeliyim ki yazdığınız içerik hem yanlışlar içeriyor, hem de uygulaması mümkün değil.

- Öncelikle bakanlığa her ne dilekçe verirseniz verin, yanıt süresi 15 gün değil, 30 gündür.
- 30 içinde yanıt verilmeyen dilekçe size "hukuki hak" sağlamaz. Yanıt verilmeyen dilekçeler reddedildiği anlamına gelir ve sadece dava açma hakkı sağlar. Böyle bir davayı da MEB mümkün değil kaybetmez.
- Dilekçe vermeniz ve yanıt verilmemesi size tazmin hakkı da sağlamaz! Bakanlığın, kendisine bir mahkeme tebligatı ulaşmadan hiç bir şey yapma zorunluluğu yoktur. Tebligattan sonra düzenleme yapmak için de 30 gün süresi vardır. Bu süre içerisinde bakanlığın her türlü yaptığı tasarruf hukuki sınırlar içerisinde olup, aksini yapması zaten suç teşkil eder.

Bir devlet bürokratı veya memuru "ben yürütmeyi durdurma kararı verildiğini duydum" veya "dilekçeyle böyle bir şey diyorlar" diye mevcut uygulamaları değiştiremez, yönetmeliğine aykırı hareket edemez. Dolayısıyla sorumlu olmadığı bir işlemden dolayı suçlanamaz.

Ancak şu var ki; MEB burada kendiliğinden, ülke çıkarlarını da düşünerek, muhtemel zararlara yol açmamak için, yönetmelikte belirtilen son tarih olan 18 Mayıs'a kadar bir ertelemeyi gündeme alabilir. Bu çerçeve içinde velilerin, kurumların, hatta dernek avukatlarının verecekleri dilekçeler de etkin rol oynayabilir. Ama MEB'in vereceği karar hukuki zorunluluktan değil, bürokratik sorumluluktan kaynaklanacaktır. Zoraki değil, gönüllü bir davranış olacaktır.

Umarız öyle olur.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.552 saniye
Sistem Kunena Forum