Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: Egitime Uzaktan Destek

Egitime Uzaktan Destek 06 Nis 2020 14:35 #17

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
farkındaysan sana uzun süredir yanıt vermiyorum, ara sıra iltifat etsen de, lütfen bu düzeni bozmayalım, sen benim yorumlarıma yorum katma, ben zaten yazmıyorum cem kardeşim, bir şey daha söyleyeyim, en sevdiğim 3 isimden biridir " cem", bırak öyle kalsın...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Egitime Uzaktan Destek 06 Nis 2020 14:37 #18

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Haklı olduğunuz konularda hakkınızı teslim ettim doğrudur. Kalkıpta altı boş muhalefet yapacak değilim. Söylediğim sadece bu uygulamanız yasaya aykırıdır. Siz de ben haklıysam benim hakkımı teslim ediniz. Bu iş illa yapılacaksa gönüllü çalıştıkları süreyi belirtirsiniz çalışmalarının karşılığını siz ödersiniz. Çalışamadıları kısmı devlet öder olması gerektiği gibi. Bu kadar uzatacak bir şey yok bence.
Son Düzenleme: 06 Nis 2020 14:42 yazan cemkilinc.

Egitime Uzaktan Destek 06 Nis 2020 14:59 #19

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
son kez söylüyorum ve konuyu kapatıyorum. yasaya göre kapalı olan bir işyeri işçi çalıştıramaz, çalıştırırsa suçtur. bu süreçte tüm çalışanlar ücretli izinlidir. ücretsiz izine ayıramazsın, (hükümet konuyla ilgili bir ohal iş yasası çıkarmazsa) çalışanlarının ücretlerini öder ya da tazminatlarını ödeyip çıkarabilirsin. şu anda hükümet kçö'yü esnetti ve herkese hak tanıdı, bu süreçte biz de başvurduk (derneklerden, federasyonlardan bir sonuç çıkmayacağını bildiğimiz için, bunlar sarı sendikalar gibi zaten). sgk'larını tam gösterdiğimiz için çalışanlarımız şu koşullarda kimseye muhtaç olmayacakları ücretler alacaklar. bir yanımız sivil toplumculuk olduğu için tabi ki çocuklarımızı ve ailelerimizi de mağdur etmeyeceğiz, çalışanları da zorunlu tutmadan gönüllülük esasına göre uzaktan destek olacağız ve bunun neresi suçsa, biz suç işleyeceğiz...
o kadar!

Egitime Uzaktan Destek 06 Nis 2020 15:02 #20

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Yazdım hocam neresinin suç olduğunu.
Ayrıca iş kanunu ile ilgili eksik bilgileriniz var ama iletişim kuramadığımız için o konulara hiç girmiyorum. Herkes bildiğini yapsın ne diyelim. Hayırlı günler dilerim size.
Son Düzenleme: 06 Nis 2020 15:06 yazan cemkilinc.

Egitime Uzaktan Destek 06 Nis 2020 16:06 #21

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
sizgin yazan:
1-Neden evde eğitim veya eğitime uzaktan destek?
2-Mevzuatı uygun mu? Yasal sorunlar var mı?
3-Ulaşılabilirlik düzeyi nasıl çözülecek?
4-Hangi yöntem ve altyapı kullanılacak?
5-Kamunun ve bireylerin bu uygulamadaki avantajları nelerdir?
6-Uygulamanın dezavantajları ve takip edilebilirliği nasıl yapılacak?
Bu sorularin tumu cevaplandi hocam.

Alternatif bir öneri. Keşke karşılık beklemeden sunabilseydiniz. Ama sadece akademik öğrencilerle çalışabilirsiniz bu şekilde. Spektrum aralığı orta ve ağır olan osb öğrencilerle, 0-6 yaş grubundaki çocuklarla uzaktan eğitim imkansız denebilecek kadar zor olur.

Hadi her türlü koşul sağlandı, tüm alternatifleri düşündünüz, çözdünüz. Bu öneriyi götürdüğünüz kişi, kurum demez mi ?

'' Madem böyle yapılabiliyor, o zaman kurumlara ne gerek var, bu süreçte sizin vasfınız ne olacak ? ''

Bilmiyor olabilirsiniz, unutmuş olabilirsiniz ama özel eğitimin temel koşullarından birini hiçe sayıyorsunuz

1-Bireysel farklılıkların göz önünde bulundurulması
2-Eğitim ortamının uygunluğu
3-Hazır bulunuşluluk
....
..
.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Egitime Uzaktan Destek 06 Nis 2020 17:35 #22

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Obey yazan:
sizgin yazan:
1-Neden evde eğitim veya eğitime uzaktan destek?
2-Mevzuatı uygun mu? Yasal sorunlar var mı?
3-Ulaşılabilirlik düzeyi nasıl çözülecek?
4-Hangi yöntem ve altyapı kullanılacak?
5-Kamunun ve bireylerin bu uygulamadaki avantajları nelerdir?
6-Uygulamanın dezavantajları ve takip edilebilirliği nasıl yapılacak?
Bu sorularin tumu cevaplandi hocam.

Alternatif bir öneri. Keşke karşılık beklemeden sunabilseydiniz. Ama sadece akademik öğrencilerle çalışabilirsiniz bu şekilde. Spektrum aralığı orta ve ağır olan osb öğrencilerle, 0-6 yaş grubundaki çocuklarla uzaktan eğitim imkansız denebilecek kadar zor olur.

Hadi her türlü koşul sağlandı, tüm alternatifleri düşündünüz, çözdünüz. Bu öneriyi götürdüğünüz kişi, kurum demez mi ?

'' Madem böyle yapılabiliyor, o zaman kurumlara ne gerek var, bu süreçte sizin vasfınız ne olacak ? ''

Bilmiyor olabilirsiniz, unutmuş olabilirsiniz ama özel eğitimin temel koşullarından birini hiçe sayıyorsunuz

1-Bireysel farklılıkların göz önünde bulundurulması
2-Eğitim ortamının uygunluğu
3-Hazır bulunuşluluk
....
..
.

Sayin Obey, ayni seyi anaokulu, ilk-orta-lise hatta universite icin de diyebilirler degil mi?
Hem bahsettiginiz interaktif sisteme dezavantajli olmayan bireyler daha uygun degil mi?
Bu pencereden bakarsak yuzbinlerce cozum bekleyen ailelere ihanet etmis oluruz.
Ben cozum asamasindayim tabiki, sizler olumsuzluklarini dile getirdikce bir sekil cikacaktir muhakkak.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 13:59 #23

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
youtu.be/dy85P-eafT8
Uzaktan eğitimle ilgili kendi kurum öğrencilerimiz için aktif olarak kullanmakta olduğumuz sistem. İse yaradiğını ve velilerimizin aktif olarak katıldığını bilmenizi isterim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, sizgin

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 14:33 #24

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Çok ilginç şeyler duyuyorum. Çok güvenilir kaynaklardan. Bunların tamamen gerçek olduğunu düşünüyorum. Ama paylaşamam.

Şimdi birileri uzaktan eğitim isteyecekmiş. Bu iş için yazılım programı yaptırıp, kurumlara satacaklamış. Şimdi böyle bir şeyler söyleniyor.
Aşağıdaki paylaşım,
Federasyonun Sayın Cumhurbaşkanımıza göndermiş olduğu bir rapordan alıntıdır.

A ) Bireysel farklılıkları, gelişim özellikleri ve eğitim ihtiyaçları dikkate alınarak eğitim hizmeti sunulması,

B ) Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin ilgi, istek, yeterlilik ve yetenekleri doğrultusunda özel eğitim hizmetlerinden yararlandırılması..

C ) Özel eğitim hizmetlerinin özel eğitim ihtiyacı olan bireyleri sosyal ve fiziksel çevrelerinden mümkün olduğu kadar ayırmadan, toplumla etkileşim ve karşılıklı uyum sağlama sürecini kapsayacak şekilde planlanıp yürütülmesi..,

D ) Özel eğitim ihtiyacı olan bireyler için BEP geliştirilmesi ve eğitim programlarının bireyselleştirilerek uygulanması…

Maddeleri dikkate alındığında bu alanda maalesef uzaktan eğitim çok mümkün görünmemektedir.

Bu nedenle böyle bir yapıya girilecekse, adına özel eğitim uzaktan eğitim değil özel eğitim örnek etkinlikler demek daha doğru olur.

Bu kadar sürede ne değişti bilemiyorum?

Kurumların çok büyük çoğunluğu zaten ücretsiz olarak bir şeyler yapmaya çalışıyor.
Bu ücret ödenmesi nedir yahu?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking
Sayfa oluşturma zamanı: 0.289 saniye
Sistem Kunena Forum