Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: Egitime Uzaktan Destek

Egitime Uzaktan Destek 06 Nis 2020 13:38 #9

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Siz yinede bakanlık iş müfettişine söylemeyin B)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Egitime Uzaktan Destek 06 Nis 2020 13:44 #10

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Ah garip yine gariplik yapıyorsun..bir türlü garip olmayan şey yapmıyorsun...

Egitime Uzaktan Destek 06 Nis 2020 13:49 #11

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Sayin Garip, farzedelim bu sekilde oldu. Farzedelim sizin kurumunuz bu sure zarfinda mutlu mesut ve bahtiyar oldu. Diger tum kurumlar asgari ucretten gosterdi ve personellerini tatmin etmeyecek, evde uzaktan destek saglamayi bile bir yuk olarak gorecek personel kitlesi yaratti.
Bu sistem sadece sizi ve parmakla sayilacak kurumu kurtardi, bu durumda genelin mahvolup gittigi, yine bir cok velinin bu surecte magdur oldugu bir doneme giriyoruz.
Bence her ne sartta olursa olsun genelin sorununa cozum bulmaliyiz. Aksi halde bencilce bir yaklasim olur.
Butun kurumlarin battigi bir ortamda sizin kurumunuzun tek basina ayakta kalmasi Rehabilitasyon Merkezlerinin devamini saglamaz.
Lutfen siz de biraz gercekci olun.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

Egitime Uzaktan Destek 06 Nis 2020 13:50 #12

• cemkilinc
  • Platin Uye
Sayın sizgin sizin tavsiyeniz daha akla yatkın. En azından yasal. “Gönüllü” çalışayım ama maaşımı devletten alayım İki yüzlülüğü yok.
Son Düzenleme: 06 Nis 2020 13:51 yazan cemkilinc.

Egitime Uzaktan Destek 06 Nis 2020 14:06 #13

• Mahsunkul
  • Mahsunkul Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Sadece adımı biliyorsun, hikayemi değil!
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 17
  • Başarı: -3
Birşey sormak istiyorum. 15 üzeri personeli olan bir yer maaşı 4000 tl gösterirse ne kadar ssk öder? Asgaride ne kadar ödüyor?
Herkes biliyor, geminin su aldığını.

Herkes biliyor, kaptanın yalan söylediğini.

Ve herkes biliyor, zarların hileli olduğunu.”

Egitime Uzaktan Destek 06 Nis 2020 14:14 #14

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
"ASGARİCİLER" kendi cephelerinden savunacak bir şey bulamayınca gönüllü sözüme balıklama atlamış.
SİZE SORUYORUM??? MEB 14 martta eğitimi durdurdu, tümünüz ailelerle ve öğrencilerle iletişimi kestiniz mi, bu iş buraya kadar devlet ne zaman aç derse, ne zaman para verirse biz de tekrar piyasaya çıkarız mı dediniz, söylediklerinizden bu anlam çıkıyor. eğer öyleyse yazıklar olsun. şu an sosyal medyada bir çok kurum, kuruluş, stk birşeyler yapmaya çalışıyor, kimi ücretli, kimi gönüllü. işte biz o gönüllülerdeniz. ben öğretmenlerimize arkadaşlar, zorunlu tatil süresince ailelerle ve öğrencilerinizle irtibatınızı koparmayın, onlara uzaktan da olsa destek olmaya çalışın dedim. onlar da (belki bu kısa çalışma ödeneğinin normal ücret kadar olacak olmasının mutluluğuyla) daha fazla özveride bulunuyor. eğer bu suçsa evet biz suç işliyoruz ve suç işlemeye devam edeceğim sayın ASGARİCİLER, asıl ben merak ediyorum siz çalışanlarınıza ne söylüyorsunuz diye. örneğin "evet arkadaşlar biz bugüne kadar devletten ve sizin geleceğinizden çaldık ücretleri düşük göstererek, eğer koşullarınız tutarsa her biriniz 1700-1800 TL civarı ücret alacaksınız, ama merak etmeyin, üstünü tamamlayacağız" mı dediniz.
kesinlikle öyledir burda herkes peygamber çünkü! ama öğretmen forumları ve whatsapp gruplarında öyle yazmıyor. bir çok kurum sahibi ve çalışanla irtibat halindeyim, hiç biri öyle söylemiyor. sıkışınca kullandığınız bir söz var ya " hepimiz aynı gemideyiz", gemi batıyor, ama önce siz terkediyorsunuz tıpkı ....... gibi!
Son Düzenleme: 06 Nis 2020 14:28 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss, Fzt. Atak, Iyimserim

Egitime Uzaktan Destek 06 Nis 2020 14:25 #15

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
Mahsunkul yazan:
Birşey sormak istiyorum. 15 üzeri personeli olan bir yer maaşı 4000 tl gösterirse ne kadar ssk öder? Asgaride ne kadar ödüyor?

söyleyeyim,
4000 TL'nin brütü = 5570 TL+ sgk işveren payı = ??
asgarinin brütü = 2943 TL + sgk işveren payı = 3458 TL
bu rakamları 15 ve üzeriyle çarparsanız fark ortaya çıkar, önce 5570 TL +işveren payı x 15 çalışan, sonra 3458 TL x 15 çalışan hesaplayıp büyük olandan küçük olanı çıkardığınızda aradaki fark işverene KAR (!) olarak yansır. 4000 TL'nin işveren payını bir zahmet muhasebecinize sorun, kolay gelsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Mahsunkul

Egitime Uzaktan Destek 06 Nis 2020 14:29 #16

• cemkilinc
  • Platin Uye
Olması gerekeni yapıyorsun tabiki gerçek maaşları üzerinden yatıracaksın primlerini. Bunu iyilik yapıyormuş gibi anlatma. Ayrıca yaptığın doğru şeyler devleti zarara uğrattığın gerçeğini değiştirmiyor. Neyse biz cevabımızı aldık.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.310 saniye
Sistem Kunena Forum