Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: Egitime Uzaktan Destek

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 16:27 #41

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sayin tartanc sizin ve ozerkderin bu tutumu sizi baglar benim soyledigim de beni baglar ama ortak bir seyimiz var.oda aynı gemideyiz.onun içinde kararlar ortak olmalıdır. Bana göre saçma size göre makuldur.lakin bakanlığın bu sektör ve geleceği meçhul olan bir politikası beni kaygılandırıyor.anlik kararlar bizi çıkılmaz dehlizlere iter.diyelim eylüle kadar okullar açılmadı 5 veya 6 ay avans aldiniz.bu meblağın size geri dönüşü olacak..çünkü sayın cumhurbaskanimizda diyor 10 marttan önceki dünya ve türkiye ve 10 marttan sonraki dünya ve türkiye olacak.bunun hesaplamasını yaparak adım atalım hergun ölecek yerde birgün ölelim.onun ıçın avans değil tam olrak ücretli öğretmenlere yapılanlar gibi bir mevzuatla uğraşmalıyız.nacizane fikrim..saygılar..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 16:27 #42

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
tartanc yazan:
Bu uzaktan eğitim saçmalığı yüzünden umarım sektör Avans dan olmaz.
Veya birilerinin amacı bu mu?

Çok basitçe bir soru sormak istiyorum.

Hadi diyelim bu oldu. Salgın sonrası özel öğrenme güçlüğü çocuklarına destek eğitim odalarında meb ben eğitim vereceğim. Ayrıca uzaktan eğitim ile destekleyeceğim dese kim ne diyebilir?

Bu dediğinizi yapacak olsa şimdiye kadar yapardı zaten. Bundan sonra yapacaksa da sebebi bu olmaz. Okullarda dyk'lara giriyor zaten o çocuklar. Kurumlar haricinde de destek eğitim alıyorlar. Meb veriyor yani bu eğitimi. Saati de 17,10 tl. Dediğiniz gibi kötü bir izlenime gebe fakat donanımlı bir proje hazırlandıysa çok güzel sonuçlar verir. Yapılması gereken şeylerin önünü açar. Bu planı sunmadaki amaç, niyet ne bilemiyorum ama uygulanması özel eğitimin yararına olur.

Ücretsiz verdiğiniz danışmanlık hizmetinin, bakanlıkça adı konur, değer biçilir, değeri bilinir.

İşin uzaktan eğitim ya da maddi kısmından bahsetmiyorum. Süreç sonrası önerilen projenin uygulanması taraftarıyım. Eğitim boyutundan ziyade daha temel sorunlara çözüm olabilir. Sadece eğitim değil, bireysellik ve ihtiyaçların karşılanması amacıyla uygulanması faydalı olur. Aile sürecin içinde bulunmadığında, özel eğitimden bahsedemeyiz. Şu süreçte velilerden gelen dönütler bunun en güzel örneği.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 16:29 #43

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 154
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: 0
cemkilinc yazan:
Sorumluluk sahibi veliler faydalanır o zaman hocam.
Bu ücretli seans için ram raporu şartı olmadığı dönemde verdiğimiz ücretli seanslardan tahsil edemediğimiz onbinlerce tl alacağımızı tahsil edemedik üstüne bir bardak soğuk su içtik bu tip uygulamalar velilerle bizi karşı karşıya getirir sonuçta ödemeyi yapmayan veliye dava açacak değiliz.

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 16:34 #44

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
MEFUTU yazan:
verdiğimiz ücretli seanslardan tahsil edemediğimiz onbinlerce tl alacağımızı tahsil edemedik üstüne bir bardak soğuk su içtik bu tip uygulamalar velilerle bizi karşı karşıya getirir sonuçta ödemeyi yapmayan veliye dava açacak değiliz.

Niye ki? Dava açabilirsiniz...

Benim o dönemde tahsil edemediğim alacağım binde 1 bile değildir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 16:40 #45

• MEFUTU
  • Tecrubeli Uye
barisltd yazan:
MEFUTU yazan:
verdiğimiz ücretli seanslardan tahsil edemediğimiz onbinlerce tl alacağımızı tahsil edemedik üstüne bir bardak soğuk su içtik bu tip uygulamalar velilerle bizi karşı karşıya getirir sonuçta ödemeyi yapmayan veliye dava açacak değiliz.

Niye ki? Dava açabilirsiniz...

Benim o dönemde tahsil edemediğim alacağım binde 1 bile değildir.
Hocam koleje giden ve parasını ödemeyen öğrencini velisine dava açmak belki ama engelli bireylerin velisine dava açmak bilemedim ne kadar doğru olur.

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 16:43 #46

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Otizm vakfı veliden ödeme gelmediğinde direk dersleri kesiyor hocam. Ödeme alamazlarsa davada açabilirler. Bir çok haber var.

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 16:48 #47

• MEFUTU
  • Tecrubeli Uye
cemkilinc yazan:
Otizm vakfı veliden ödeme gelmediğinde direk dersleri kesiyor hocam. Ödeme alamazlarsa davada açabilirler. Bir çok haber var.
Anladım hocam iş oralara varmadan ödeme konusunda velilere bir yaptırım olursa tabiki olabilir neden olmasın ama o ödemesi yapılan terapilerin takibinin yapılması şart sonra veli kurum anlaşıp terapi verilmeden kesilen fatura tutarı kırışılma yoluna gidilmesin

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 16:50 #48

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
MEFUTU yazan:
Hocam koleje giden ve parasını ödemeyen öğrencini velisine dava açmak belki ama engelli bireylerin velisine dava açmak bilemedim ne kadar doğru olur.

İyi de hizmeti alıp parasını ödemeyen, hele ki devletten aldığı parayı getirmeyen suistimal ediyor demektir.

Sosyal yardımlaşma en küçük hatada millete verdiği ödemeleri faizi, cezasıyla geri istiyor. Engelliymiş, fakirmiş vs. gözünün yaşına bakmıyor.

Sonuçta bizim yükümlülüğümüz hizmeti sağlamak, velilin ki de ödemesini yapmak. Doğal olan bu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.294 saniye
Sistem Kunena Forum