Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: Egitime Uzaktan Destek

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 16:55 #49

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 154
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: 0
barisltd yazan:
MEFUTU yazan:
Hocam koleje giden ve parasını ödemeyen öğrencini velisine dava açmak belki ama engelli bireylerin velisine dava açmak bilemedim ne kadar doğru olur.

İyi de hizmeti alıp parasını ödemeyen, hele ki devletten aldığı parayı getirmeyen suistimal ediyor demektir.

Sosyal yardımlaşma en küçük hatada millete verdiği ödemeleri faizi, cezasıyla geri istiyor. Engelliymiş, fakirmiş vs. gözünün yaşına bakmıyor.

Sonuçta bizim yükümlülüğümüz hizmeti sağlamak, velilin ki de ödemesini yapmak. Doğal olan bu.
Suistimal konusunda hemfikiriz ama demem oki bu gibi suistimal durumlarında muhattap biz olmamalıyız bunca sorunn içinde birde veli peşinde koşmamalıyız devlet ödediği paranın kurumlara ulaşmasını garanti etmeli
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 17:00 #50

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
simdiki icmal sisteminde taraflar aynı değil mi? birisi yazmış veli ile kurum anlaşırsa diye, o zaman anlaşırsa şimdi de anlaşıyor demek ki. sen kurtulmak istemez misin bu kadar formaliteden? mutlaka kaçak olacak, şimdi bazı kurumların yaptığını o zaman bazı veliler yapacak. kuralları ve yaptırımları iyi belirlemek gerekir. vatandaş devletten ve cezadan korkar. gidip x partisine üye olması kurtarmaz onu. anladiniz siz onu...

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 17:05 #51

• MEFUTU
  • Tecrubeli Uye
garip yazan:
simdiki icmal sisteminde taraflar aynı değil mi? birisi yazmış veli ile kurum anlaşırsa diye, o zaman anlaşırsa şimdi de anlaşıyor demek ki. sen kurtulmak istemez misin bu kadar formaliteden? mutlaka kaçak olacak, şimdi bazı kurumların yaptığını o zaman bazı veliler yapacak. kuralları ve yaptırımları iyi belirlemek gerekir. vatandaş devletten ve cezadan korkar. gidip x partisine üye olması kurtarmaz onu. anladiniz siz onu...
Her hangi bir suistimalin hem kurum hemde veli açısından yaptırımları ağır olur ise uygulanabilir bir sistem olur.

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 17:08 #52

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Hocam bu konular çözülür. Üzerine çalışılır. Yeterl ki niyet iyi olsun Fakat veliyi bu sürece sokmaz isek ne gelirse gelsin bu tartışmalar bitmez.
Bir başka fikir(velilere firmaların çalışanlarına verdiği yemek kartı gibi her ay yüklenen bir kart verilir. Veli ders aldıktan sonra bu kart ile kuruma ödeme yapar. Kurum her seans için ayrı e fatura keser.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: MEFUTU

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 17:10 #53

• cemkilinc
  • Platin Uye
Hatta bu yöntemle örneğim hidroterapi hizmeti veren bir kurum verdiği hizmet karşılığında daha fazla ücret isteyebilir. Veli çocuğunun fizyoterapisi için bir kuruma, işitme engeli için başka bir kuruma gidip hizmet alabilir.
Son Düzenleme: 10 Nis 2020 17:11 yazan cemkilinc.

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 17:12 #54

• MEFUTU
  • Tecrubeli Uye
cemkilinc yazan:
Hocam bu konular çözülür. Üzerine çalışılır. Yeterl ki niyet iyi olsun Fakat veliyi bu sürece sokmaz isek ne gelirse gelsin bu tartışmalar bitmez.
Bir başka fikir(velilere firmaların çalışanlarına verdiği yemek kartı gibi her ay yüklenen bir kart verilir. Veli ders aldıktan sonra bu kart ile kuruma ödeme yapar. Kurum her seans için ayrı e fatura keser.
Bu zaman kadar duyduğum en iyi fikir , pos cihazı aracılığıyla para direk hesaba geçer ve efatura ile faturada dijital ortamda düzenlenip bu kapı kapı evrak gezdirme derdide bitmiş olur

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 17:27 #55

• cemkilinc
  • Platin Uye
Çok basit bir örnekle özel hastahaneler. Bizlere vermediği bir hizmetin faturasını kesip ödeme talep edebilir mi?
Bu yöntemle devlet der ki ( çok genel bir örnek, üzerine düşünülmeli) her ay çocuğunun eğitimine şu kadar seans destekte bulunuyorum Her hizmetin bedeli farklı olacak . Bununla ister dil konuşma terapistinden ister özel eğitim mezunundan ister okul öncesi öğretmeninden hizmet al. İstersen hiç alma.
Bir kurum düşünün. Diğer kurumlarla Rekabet için Dil konuşma terapisti çalıştırıyor fakat ona 10000 lira maaş verebilmek için diğer öğretmenlerine 2300 lira veriyor. Bu adil mi?
Bir aile hekimi ile kalp cerrahı ayni parayı mı kazanıyor? Elbette hayır ama aile hekimi de emeğinin karşılığını alıyor. Kalp cerrahı da.
Son Düzenleme: 10 Nis 2020 17:35 yazan cemkilinc.

Egitime Uzaktan Destek 10 Nis 2020 17:50 #56

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Bence uygun dusmez, zira potansiyeli saglamak adina velinin daha ucuza hizmeti satin alma boyutunu goz ardi ediyoruz. Zira ogrenci sayisi az olan kurumlar fiyatlama standardini asagi ceker. Bunu yapmaya mecburdur ki ayakta kalmaya devam etsin.
Bu durum da egitimin standardini olumsuz etkiler ve egitimin kalitesini dusurerek ciddi zararlar dogurur. Insanlarin karni ac iken egitimi hizmeti satamazsiniz.
Ornegin bir kurum kampanya yapar, bizden egitimi alanlara yuzde %10 iskonto payi iade der. Oteki ayakta kalmak adina ben yuzde %20 yaptim der. Elbette bunun da gero donusleri olacaktir. Personel maaslarini ucuzlastirma, egitim hizmet kalitesinden odun verme gibi. Kamu bazi seyleri birilerinin tekeline birakmamali bence. Sonra velisine icra gonderen kurumlar olarak anilmak istemeyiz. Kamu kaynagin standardini belirler, odemeyi yapar veliler de diledigi kurumdan hizmetini oder. Bu eylemin ilerideki geri bildirimi ben sosyal devlet.ilkesi ile odeme yaptim, vatandas diledigini yapsina doner.
Telafisi mumkun olmayacak zararlara yol acar gorusundeyim
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.289 saniye
Sistem Kunena Forum