Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: GÖREV ALACAK PERSONEL

GÖREV ALACAK PERSONEL 12 Ağu 2014 09:15 #33

• rehabilite
  • rehabilite Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 55
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 1
bir kötü birde iyi durum söz konusu benim anladığım tabi yanlış anlamış değilsem:)
bir rehber öğretmen varsa derse giremeyecek bu kötü
fakat işitme ve görmem destek programına zihinsel engelli öğretmen zorunlu eğitim personeli gibi derse girecek yani okuma yazma anlama , matematik ve türkçe matematik modülüne bu da bizim açımızdan iyi bir gelişme gibi görünüyor.bilmem yanlışım varmı. saygılarımla
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

GÖREV ALACAK PERSONEL 12 Ağu 2014 09:46 #34

• mhmthn
  • mhmthn Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 1
Şimde ikinci bir husus daha var İşitme Engelliler DEstek eğitimi programında zorun eğitim personeli Özel eğitim alanı öğretmeni derken burda bassettiği işitme engellilerl sınıf öğretmenimi yoksa zihinsel öğretmenleride artık zorunlu personel durumundalarmı? yani zihinsel engelliler sınıf öğretmenleride bütün derslere girebileceklermi ve zorunlu personel ihtiyacını karşılacaklarmı
Sadece yaşıyor...

GÖREV ALACAK PERSONEL 12 Ağu 2014 10:14 #35

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Arkadaşlar bana baknlıktan verilen cevabı yazıyorum kurumlarda özel eğitim alan mezunu var ise görme iştme ve zihınde tum modullere grebılecek özellkle vurguladık alan bolumu mezunu dıye dıyor sınıfcılar aldıkları sertıfıkanın dısına çıkamıyacklar bana soylenen cevap bu benımde teredute duşmutum boyle açklma yaptılar il miem yorum yapamadı herkese iyı çalışmalar

GÖREV ALACAK PERSONEL 12 Ağu 2014 10:42 #36

• AkifSolak
  • AkifSolak Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 6
  • Başarı: 0
İşitme engelliler rehabilitasyon merkezlerinde zihin engelliler öğretmenliği mezunlarının çalışabilecek olmasıyla ilgili çok fazla tereddütüm yok. Ancak sertifikalı sınıf öğretmenlerinin neden çalışamayacak olduğu çok anlaşılır değil. TTK'nın yayınladığı yazıda "Özel Eğitim Alan Öğretmeni" ibaresi yer alıyor. Yani sertifikalı sınıf öğretmenlerinin zihin engelliler rehabilitasyon merkezlerinde özel eğitim alan öğretmeni ismiyle çalıştırılıp, işitme engelliler rehabilitasyon merkezlerinde aynı isimle çalıştırılamaması enteresan olacaktır.

Ek olarak sınıf öğretmenlerinin aldıkları sertifikayla zihin engelliler öğretmenliği mezunlarının yeterliliklerini karşıladıkları varsayımıyla hareket ediyorsak, zihin engelliler öğretmenleri işitme rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilecekken, sertifikalıların çalışamaması da saçma olacaktır. Hani sertifika programları yeterliydi? Gerçi neyimiz düzgün ki.

GÖREV ALACAK PERSONEL 12 Ağu 2014 10:52 #37

• arslancan
  • arslancan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 140
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: -1
mkirilmaz yazan:
Arkadaşlar bu genelgenin 27 mart 2009 /3023 nolu genelge ile tek farkı zihinsel engelliler sınıf öğretmeni yerine özel eğitim alan öğretmeni yazılmış. Biz daha önceki 27 mart 2009 tarihli genelge ile 20 saat ders verebiliyorduk, şimdi veremememizin sebebini tam anlayamadım. yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

ookgm.meb....9_3023.pdf (eski)

ookgm.meb....rsonel.pdf (yeni)

Bu yazıyıda dikkate aldığımızda buradaki yazı yeni listenin altına 2.Madde olarak aynen konmuş.Değişen bir şey yok.

ookgm.meb....9_6697.pdf

GÖREV ALACAK PERSONEL 12 Ağu 2014 12:57 #38

• ashton85
  • ashton85 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 55
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
ben kurum müdürüyüm ve pdrciyim haftada 12 saat derse giriyorum bir de psikoloğum var ben psikoloğuma ders yazmaya devam edebileceğim sanırım diye düşünüyorum fikri olup benle paylaşan olursa sevinirim.

GÖREV ALACAK PERSONEL 12 Ağu 2014 14:02 #39

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
ashton85 yazan:
ben kurum müdürüyüm ve pdrciyim haftada 12 saat derse giriyorum bir de psikoloğum var ben psikoloğuma ders yazmaya devam edebileceğim sanırım diye düşünüyorum fikri olup benle paylaşan olursa sevinirim.

Bu iyice karışık bir durum. Şu anki mantık (tabi ne kadar mantıklı tartışmaya açık) üzerinden gidecek olursak müdür müdürdür ve bir kişi bir zorunlu personeli kapatır. Dolayısıyla aynı zamanda rehber öğretmen olamaz. Onun için ikinci bir rehber öğretmene ihtiyaç var. E rehber öğretmen derse giremez yeni karara göre.... illa ben o modüllere psikolog veya pdr ci sokmak istiyorum diyorsan üçüncü bir kişi almak zorundasın. Nasıl ama
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

GÖREV ALACAK PERSONEL 12 Ağu 2014 14:23 #40

• arslancan
  • arslancan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 140
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: -1
Aşağıdaki TTK kararının 62 sıra nosuna bakıldığında biraz daha anlaşılıyor.

ttkb.meb.g...3.2014.pdf
Sayfa oluşturma zamanı: 0.258 saniye
Sistem Kunena Forum