Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Yerleşim ve Kontenjan Değişkli

Yerleşim ve Kontenjan Değişkli 05 Kas 2014 15:29 #1

• msabri
  • msabri Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
  • Başarı: 0
merhaba
Kurumda ÖzelÖğrenme proğramında kontenjandan ötürü yeni bir sınıf daha eklemem gerekli. milli eğitimle bu konuda yorun sıkıntısı yaşıyorum.

kurumda fazladan bir tane zihinsel engelliler odası var. o odayı özel öğrenmeye kaydırmak istiyorum milli eğitim bana değişiklik olduğu için standartlar yönergesi ne göre olmalı herşey diyor ve asansör başta olmak üzere sıfırdan okul açılmasındakı uygulamaları istiyor.

genel kontenjanda değişiklik yok bir zihin eksilecek bir özel öğrenme artacak bunun için 4. maddeyi uygulayalım diyorum kabul ettiremiyorum. bu konuda buna benzer bir durumla karşılaşan oldu mu. bilgilendirirseniz sevinirim.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

Yerleşim ve kontenjan değişikliği
MADDE 17 – (1) Kurucu veya kurucu temsilcisi kuruma bina, blok veya kat ilavesi yapmak
suretiyle kontenjan veya yerleşim planında değişiklik yapmak için bu Yönetmeliğin 5 inci maddesinin
ikinci fıkrasının (d), (h), (ı), (k), (l) ve (m) bentlerinde belirtilen belgelerle birlikte kaymakamlık veya
valiliğe başvurur. Bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesine göre sadece binadaki değişen bölümlere bakılarak
düzenlenecek raporun incelenmesi sonucunda bu Yönetmeliğin 5 inci maddesinde sayılan kurum
açılacak bina ile ilgili şartlara uygun olduğunun görülmesi hâlinde kurum açma izni ile iş yeri açma ve
çalışma ruhsatını veren merci tarafından kuruma on iş günü içerisinde izin verilir. Bu süre, evrakın
ilgili merciin evrakına giriş tarihinden itibaren hesaplanır.
(2) Kurucu veya kurucu temsilcisi mevcut binada değişiklik yapmak suretiyle kontenjan
değişikliği yapmak için bu Yönetmeliğin 5 inci maddesinin ikinci fıkrasının (d), (ı), (k), (l) ve (m)
bentlerinde belirtilen belgelerle birlikte kaymakamlık veya valiliğe başvurur. Bu Yönetmeliğin 6 ncı
maddesi doğrultusunda düzenlenecek raporun incelenmesi sonucunda bu Yönetmeliğin 5 inci
maddesinde sayılan kurum açılacak bina ile ilgili şartlara uygun olduğunun görülmesi hâlinde kurum
açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatını veren merci tarafından kuruma on iş günü içerisinde izin
verilir. Bu süre, evrakın ilgili merciin evrakına giriş tarihinden itibaren hesaplanır.
(3) Binada değişiklik yapılmadan genel kontenjana etki eden yerleşim planı değişikliklerine,
Genel Müdürlükçe belirlenerek internet sayfasında yayınlanan standartlar dikkate alınarak, (Değişik
ibare:RG-5/7/2014-29051) maarif müfettişleri tarafından sadece değişen bölümler ile kurumun ortak
alanlarının yeterli olup olmadığına bakılarak düzenlenecek rapora göre kurum açma izni ile iş yeri
açma ve çalışma ruhsatı veren merci tarafından izin verilir.
(4) Genel kontenjan, derslikler ve laboratuvarlarda değişiklik yapılmaması şartıyla sadece
kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatını veren merci tarafından belirlenen kurumun diğer
bölümleri arasında yapılacak yerleşim planı değişiklikleri, Genel Müdürlükçe belirlenerek internet
sayfasında yayınlanan standartlar dikkate alınarak kurum müdürlüğünce yapılır. Değişiklik yapılan
yerleşim planının bir örneği kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatını veren mercie
gönderilir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yerleşim ve Kontenjan Değişkli 05 Kas 2014 15:45 #2

• black25
  • black25 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 118
  • Teşekkür Sayısı: 68
  • Başarı: -1
en az bireysel 2 oda şartı geldi her program için, buna dikkat edin

Yerleşim ve Kontenjan Değişkli 05 Kas 2014 16:00 #3

• kdrcalis
  • kdrcalis Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 198
  • Başarı: 2
Daha önce asansör ile ilgili bir konu başlığı altında aşağıdakileri yazmıştım.

YÖNERGENİN GEÇİCİ 6. MADDESİ İLE İLGİLİ GÖRÜŞ İSTEDİK BAKANLIKTAN.

KURUM KONTENJAN DEĞİŞİKLİĞİMİ YOKSA PROGRAM KONTENJAN DEĞİŞİKLİĞİMİ? BU MADDENİN MEALİ NEDİR?

100 KONTENJANLI BİR KURUM PROGRAM İLAVESİ-YERLEŞİM YERİ DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK İSTEDİĞİNDE SONUÇ OLARAK KONTENJANI YİNE 100 OLUYORSA BU YÖNERGENİN 23/A VE 24. MADDELERİNDE Kİ SATANDARTLARIN ARANAMAYACAĞINI SAVUNDUK. SONUCU BEKLİYORUM.

Bu hususta eğer olumlu cevap gelirse, MEM'in sizden isteyebileceği tek şey asansördür. Fakat cevap olumsuz gelirse evet bir anlamda sanki kurumu yeni açıyormuşsunuz gibi yeni standartlar yönergesinde istenen tüm şartları kurumunuzda oluşturmanız gerekecektir.

Kolaylıklar..
Sayfa oluşturma zamanı: 0.426 saniye
Sistem Kunena Forum