Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: CİMER

CİMER 23 Eki 2019 12:44 #1

• Ankara17
  • Ankara17 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 4
  • Başarı: 0
Kurumumda bir öğretmen yeni iş başvurusu yapan psikoloğun diploma ve kimlik bilgilerini ele geçirerek bir kursa onun bilgileriyle başvurmuş. Psk. cimere şikayette bulundu.Bana göre MEB kendi içinde bir soruşturma yapar. Bunun dışında sahtekarlıktan adli bir soruşturma söz konusu mudur. Bu durumdan kurum zarar görür mü?
Son Düzenleme: 23 Eki 2019 12:44 yazan Ankara17.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

CİMER 23 Eki 2019 15:31 #2

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
kurum ve öğretmen bakanlık soruşturması geçirir. burada nitelikli bir sahtekarlık var, bunu yapan öğretmen(!) muhtemelen bir daha öğretmenlik yapamaz, ama kurum müdürü de ceza alır. çünkü kurum müdürü kurumda olan hatta kurum dışında olan (servis vs) herşeyden sorumludur. bizim kurumda sertifika kurslarına öğretmen gönderilmez, prosedürü bilmiyorum ama bunun için ilçe milli eğitime onay için evrak gider, bunu kim imzaladı, kim onayladı. bunu gelen müfettişe nasıl anlatacaksınız, yani kurum müdürü de yanar bu işte. boşuna demiyoruz kurum müdürleri dikkat gelmeyen öğrenciye fatura kesmeyin, kurum sahibi değil sen yanarsın diye...

CİMER 23 Eki 2019 15:52 #3

• Ankara17
  • Ankara17 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 4
  • Başarı: 0
Söz konusu kurs MEB kursu değil öğretmenlere uygulama sertifikası veren benzer kurslardan ilçe milli eğitimin onayı,haberi falan yok

CİMER 23 Eki 2019 15:58 #4

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
Ankara17 yazan:
Söz konusu kurs MEB kursu değil öğretmenlere uygulama sertifikası veren benzer kurslardan ilçe milli eğitimin onayı,haberi falan yok
sonuçta muhatap MEB, başınız çok ağrır. yol yakınken öğretmenin çıkışını verin, çıkış gerekçesi olarak da bu olaya dayandırın. en azından kurum md. uyarı cezasıyla yırtar, ama bu sahtekar öğretmencik hala kurumduysa ve kurum md. de müfettişe "efendim, sehven olmuş, mehven olmuş" gibi gerekçeler uydurursa kendini yakar.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.393 saniye
Sistem Kunena Forum