Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: 160saat altı sertifika müjdesi

160saat altı sertifika müjdesi 18 Kas 2014 12:12 #1

• ptmehmet
  • ptmehmet Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 261
  • Başarı: 6
Konu: Eğitim Personeli 18.11.2014

Ders Girişleri

Sayın

Üyemiz

İLGİ: a) MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 24/10/2014 gün ve 4807375 sayılı yazısı;

b) Derneğimizin 08/11/2014 günlü duyurusu;

c) MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 14/11/2014 gün ve 5346784 sayılı yazısı;

Bakanlığımızın “Tereddüt Edilen Hususlar” konulu ilgi (a) yazıları sonrası 160 saat ya da 160 saate denk kabul edilen hizmetiçi eğitim sertifikasına sahip olmayanların (özel eğitim okulları ile özel alt sınıflarda en az bir yıl çalışanlar dahil) verdikleri eğitimlerin sisteme girilemediği malumlarınızdır.

Belirtilen çerçevede çalışmakta olan personelimizin çalışma izin onaylarına itibar edilmemesinin kabul edilemeyeceği, haklarının korunmasına çalışılacağı yönündeki ilgi (b) duyurumuz sonrası Bakanlığımızca konu üst düzeyde değerlendirilmiş, bizzat Sayın Bakanın onayı ile soruna ilişkin ilgi i(c) yazı yayımlanmıştır.

Belirtilen yazı ile bahse konu çalışanların (1 Aralık 2014 tarihi itibarıyla geçmişe dönük en az son üç ay SGK primi ödenmiş olanlar) 30 Haziran 2015 tarihine kadar görevlerine devamları ile, bu arada açılacak kurslara katılmaları halinde çalışma izinlerinin yenilenebilmesine imkan sağlanmıştır.

İlgi (c) yazıya rağmen sorun yaşayabilecek üyelerimizin derneğimizle irtibata geçmeleri halinde kendilerine yardımcı olunacağını, birlik ve beraberliğimizin bu sorunda olduğu gibi çözüm getireceğini hatırlatır, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Sabahattin YILDIZ
COŞKU ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

Mehmet TAN
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: 4558, 007mac

160saat altı sertifika müjdesi 18 Kas 2014 12:18 #2

• arslancan
  • arslancan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 140
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: -1
GENELGE YAYINLANDI
ookgm.meb....181136.pdf
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: 4558
Sayfa oluşturma zamanı: 0.336 saniye
Sistem Kunena Forum