Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: ÖZERKDER TOPLANTI SONUÇLARI

ÖZERKDER TOPLANTI SONUÇLARI 27 Oca 2015 15:39 #25

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
ya aslında veliye de gerek yok 300-500 kişi toplanıp bakanlığın önünde çadır kursak, basının geleceği gün 3-5 engelli öğrenci ve velisini getirsek eminim sesimizi duyan olur.

tabi orda bizim amacımızın damar okuma sistemi değil, engellilerin eğitim hakkının kısıtlanması olduğunu ifade edecez. mantar gibi türeyen ve ticarete dönen bu sektörde yolsuzluğun kaçınılmaz olduğunu, yolsuzluğu engellemenin de yaptırımlar değil İYİ BİR DENETİM olduğunu vurgulamalıyız
merkezlerin kapanması durumun da birçok engellinin mağdur olacağını, devletin bu engellilere sağlık ve eğitim imkanı sağlamak zorunda kalacağını, bununda devlete ağır bir bedel olacağını vurgulamak gerekiyor.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖZERKDER TOPLANTI SONUÇLARI 27 Oca 2015 15:40 #26

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Arkadaşlar,

Toplantı sonuçları hakkında bilgi aktaran Sayın barisltd'e teşekkür ederim. Yolculuk ve yol yorgunluğu derken ancak şimdi gördüm yazılıp çizilenleri..

Toplantımızda ortaya çıkan hava son derece olumluydu. Derneğimiz bize tüm yolların henüz tükenmediği, hala yürünecek yol ve atılacak adımlar olduğunu aktardı. Bu yolu birlikte kat etmemizin önemine vurgu yaptı ve tüm sektörden ama tabii ki öncelikle toplantı katılımcılarından destek, özellikle de mali, maddi destek talebinde bulundu. Hazirunun bu çağrıya içten ve fedakarca cevap vermesi de güzeldi.

Sayın barisltd'nin aktardıkları ve söylediklerine katılıyorum. Eklenecek çok şey yok. Bugün, geçmişle ilgili itirazlarımız ve ayrılıklarımız her ne olursa olsun bunların hesabını ileri bir vadeye öteleyip bir araya gelmek, birlikte çalışmak, katılmak ve paylaşmak gereken bir gün. Hiç bir farklılık ya da aykırılık değersiz ya da önemsiz değildir. Ancak sadece ortak amaçlar için ortak eylemlilik gösterenler kazanabilir. Dolayısıyla istisnasız herkesin bu süreci desteklemesine, katılmasına, sesini ortak sese katmasına ihtiyaç var. Ya leblebi gibi dağılıp kuşlara gıda olacağız, ya da bir deste kalem gibi sağlam, kırılmaz, güçlü olacağız. Tercih önümüzde..

Küçük bir serzenişim olacak; gönüllülük esası üzerinden bir ortaklaşmaya çağrının neresinin sömürü ile ilişkilendirilebildiğini anlayamıyorum. Eğer maksadı aşan bir ifadeden ibaret değilse sahiden hayret ve üzüntü verici.

Uzun olmayacak bir dönem önümüzde duruyor. Ya kazanmak için irademiz olacak ya da gelecek bizi kendisi için dahi ayağa kalkamayanlar olarak anacak. Tercih bizim..

Herkese kolaylıklar ve kalıcı başarılar dileyerek,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, barisltd, afrin ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

ÖZERKDER TOPLANTI SONUÇLARI 27 Oca 2015 17:11 #27

• tatvanpozitif
  • Platin Uye
yaklaşık 2.000 kurumuz ama en fazla 100 kurum mücadele ediyor. daha kendi ilimizde birlik olamıyorsak türkiye geneli nasıl birlik olabiliriz ki.
neyse ya söylenecek çok şey var ama kalsın.

ÖZERKDER TOPLANTI SONUÇLARI 27 Oca 2015 17:30 #28

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Sayın tatvanpozitif; siz toplantıda varmıydınız...?
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)

ÖZERKDER TOPLANTI SONUÇLARI 27 Oca 2015 18:33 #29

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Arkadaşlar, toplantımız oldukça olumlu geçti. Mevcut pilot iller den katılan arkadaşlarımız karşılaştıkları bütün zorlukları dile getirdiler.Bu işin oldukça zor olduğunu, sistemin kilitlendiğini, cihazın kendilerini yanılttığın vs.vs.vs anlatttılar.

Toplantı sonucu alınan kararlar uygulanırsa ve problemlerimiz, ( damar ve yönetmelikle ilgili ) MEB ve KAMU ya iyi anlatılabilinirse olumlu sonuçlar alacağımıza inanıyorum..
Son Düzenleme: 27 Oca 2015 19:26 yazan hancan.

ÖZERKDER TOPLANTI SONUÇLARI 28 Oca 2015 09:11 #30

• tatvanpozitif
  • Platin Uye
gulen100 yazan:
Sayın tatvanpozitif; siz toplantıda varmıydınız...?

sayın gulen100,
biz tatvanda 3 kurum birleşerek bir temsilci seçip derneğe üye yaptık. toplantılara o katılıyor dernekle görüşmeleri o yapıyor
Son Düzenleme: 28 Oca 2015 09:16 yazan tatvanpozitif. Sebep: a
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulen100
Sayfa oluşturma zamanı: 0.462 saniye
Sistem Kunena Forum