Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: SERTİFİKA KURSU

SERTİFİKA KURSU 13 Oca 2015 22:52 #17

• elsoberano
  • elsoberano Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 60
  • Teşekkür Sayısı: 25
  • Başarı: 1
sayın esinti siz sertifikalılara taktınız ama özel eğitimcisi olmayan özel alt sınıflarda kimler çalışıyor bir görseniz sertifikalı sınıf öğretmenlerini mumla arardınız .(temel mantık norm fazlasıysa branşı önemli değil).kaynaştırma uygulamasını hakkıyla yapan okul 8 senedir sektörde olmama rağmen ben görmedim bu konuya değinmeye bile gerek yok .
Son Düzenleme: 13 Oca 2015 22:52 yazan elsoberano.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

SERTİFİKA KURSU 14 Oca 2015 08:40 #18

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
artık milat öncesi çözümlerle günü kurtarmak geride kaldı yıl 2015
artık çoğu unıversıtede özel eğitim bölümü var vakıf üniversıtelerinde bile var hazıran ayında en az 2000 kişi mezun olacaktır sizin 500 lü rakmlar 90 yıllardaydı
ayrıca uyduruk sertıfıkayla eğitim verdıgını zanneden kurumlara sadece gülüyorum işini iyi yapanlar üstüne alınmasın

SERTİFİKA KURSU 14 Oca 2015 09:13 #19

• Kalemdar
  • Kalemdar Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 231
  • Teşekkür Sayısı: 92
  • Başarı: -6
Lanet olsun seni yetiştiren zihniyete esinti...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: songulmavi

SERTİFİKA KURSU 14 Oca 2015 09:26 #20

• metin_25
  • metin_25 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 4
  • Başarı: 0
ben zihinsel özürlüyüm yüzde 50 beyinden raporumda vardır ve babamı kaybetdim yetim kaldım öksüz kaldım açık öğretim düz lisesi sınavlarına giriyorum 2016 inş diplomamı alıcam mezun olucam amin ve erzurum palandöken merkezi ve fatih projesi hazırlayıcı eğitim kursuna ve zihinsel engelliler eğitim kursu sınıf öğretmenliği sertifikası kursuna kartılmak isdiyorum hayalimdir gerçek olsun bu kurslardan sertifika almak isdiyorum erzurum palandöken milli eğitim bakanlığı ve palandöken halk eğitim merkezi ve yakutiye halk eğitim merkezinden erzurumda bu yazdığım kurslar varmıdır sorucakdım bir bakın bilgi verin haca nasip olusunuz amin

SERTİFİKA KURSU 14 Oca 2015 09:39 #21

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Kötü söz sahibine aittir yapılan iş özel eğitim ve ve sadece özel eğitimcilerin tartışması gereken konuyu ne yazıkki ülkemizde kurum açıp sözde eğitim verdiğini zanneden tüccarlar yapıyor onlar şekil veriyor eğitim sektörüne bu algı artık değişecek bu tüccarlardan özel çocuklarımızı korusun
burda yazılanları okuyunca ve olayları birleştirince farkında olmadan yaptıkları usulsüz işleri kendileri itiraf edıyorlar
bu sektörde pırlanta gıbı kişilerde var her nekadar sert tartışmlara girsekte

SERTİFİKA KURSU 14 Oca 2015 10:34 #22

• EmreAmasyali
  • EmreAmasyali Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 11
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 0
1-Öncelikle şunu yazmalıyım dernekten istifa edeli yaklaşık bir yıl oldu...

2-İstifa nedenimiz aidatın zor gelmesi değil,derneğin siyasi kaygılarla hareket ettiğini düşünmemizdir, ayrıca tepki olsun belki bizden sonrakilere bir faydaları dokunacak seviyeye gelmelerini sağlayacak düşünceye itmek idi.Ancak üzülerek görüyorum ki hala o seviyeye gelemediler.o seviyeye gelen bir dernek gördüğümüzde kesinlikle üye olacağımızı bildiririm.

3-Derneklerin icraatlerini dikkatle takip ediyoruz,hatta örgütlü sivil yapılarla dahi irtibat kurup faydalı bir icraatlerini gördüğümüz anda üye olmak isteriz ki farkındalık oluşsun ve filan icraati yaptık ve üye sayımız arttı desinler.

4-Şahsi kanaatimi söylüyorum; bir derneğin görevi fax numarasını verip "aha buraya fax çekin" demek değildir.
Dernek üyelerden oluşan komisyon kurar,komisyon çeşitli illerden oluşur,bu komisyon her üyeden kendilerine içinde bulundukları sıkıntıları fax çekmelerini ister,gelen faxları derleyip toparlar ve hukuki bir metne avukat eşliğinde çevirir.Elde edilen bu son metin tüm üyelere gönderilir.Son kez onaylayıp onaylamadıkları teyid edilir.Onayladıklarına dair metnin altına her kurumdan imza ve mühür alınır.Diyelim ki 300 kurum böyle bir metne imza attı,dernek bu metni ulusal gazetelerden tirajı 300.000 ve üzeri 3 (yada 5 maliyetine göre) olan gazeteye tam sayfa ilan verir.Ve aynı metni bakanlık yetkililerine teslim eder.Oluşan maliyeti de imzayı atan kurumlara paylaştırır.Emin olun bir kez yaparız bu masrafı ama yıllık ödediğiniz aidatlardan daha az masrafı olur.

5-Aynı metni bir şekilde dernek yetkilileri ulusal birkaç tv kanalında sözkonusu yapacak program ayarlanmalı,bunu ayarlayabilecek şahsi diyaloğu olan kurum sahipleri olabileceği gibi maliyeti sözkonusu ise üyelere danışılarak maliyet karşılanmalı.Programdan birkaç gün önce kurumlara bilgi verilmeli ki kurumlar da velilerine mutlaka izlemeleri yönünde tahşidat yapmalı.

6-Dernek yönetimi il temsilcisi oluşturmalı, il temsilcileri kendi ilindeki tüm kurum sahiplerini de davet ederek müsait olan en fazla katılımcı ile oluşturulan bu metni tüm siyasi partilerin il başkanlıklarına elden kendi anlatarak teslim etmeli.

7-Unutulmamalı ki algıların olgulardan daha önemli olduğu bir dönem yaşıyoruz.Damar okuma sonrası çıkıp "bakın şu kadar para daha az ödendi demek ki gelmedikleri halde fatura kesiyorlarmış" derse zaten kısmen var olan hırsız kurumlar algısı biraz daha pekişirse ne yapacağız? Daha geç olmadan somut şekilde pozitif algı çalışması yapılmalı ve kamuoyu hazırlanmalı.Bunu yapmak üzere yola çıkabilen derneğe üye olmaya hazır olduğumuzu bildiririm.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mkirilmaz, ozeltercih
Sayfa oluşturma zamanı: 0.353 saniye
Sistem Kunena Forum