Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: maaş ne olmali

maaş ne olmali 12 Oca 2022 03:24 #1

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
çalışan meslek elemanların maaşı ne olmalı
servis denilen gideri kurumlar kendileri yaptı 2005 yılında ilk servisi hizmete sundugumuzda veliler öylesine mutlu oldukları ucrettlerini kendileri.oduyolardi fakat mantar gibi türeyen merdiven altı rehabilitasyonlar(ki hala devam etmekte 1 insanin zorla yürüyeceği derme çatma merdivenler ve komurlukten bozma sınıflar mevcut b8r kalem ve defterin dahi olmadigi egitim ortamlari)liyakat sahibi olmayan kurum patronları biz ücretsiz yapıyoruz diye kendilerini paraladılar.simdi bu haykırıs neyin nesi ?.öğretmene duyulan saygı ,sekreterine dahi hocam diye hitap edilen bir sektörden şimdi kendikerinin olusturdugu watsaplarinda sözüm ona bir maaş sabitleme,personel mimleme,kota sınırı koyma bunu isteyen kurumlar genelde devletten çaldığı haksızca kazanan kurumlardır.450 öğrencisi bulunan bir kuruma devam eden öğrenci 220'dir. şikayet olsa ne yapılıyor bürokrasi onlardan yana ve mimlenen bir personel.biride çıkıp demiyor ki arkadaş ben öğretmenime çalışanına su maaşımı veriyorum,bu ogrencime ders vermedim faturalandirmadim. örneği yok burda sadece 3 kişiden duyuyorum baris,garip,tartanc beyler.duzelmesini istiyor isek kokusmuslugu kesmelisiniz elbette herkes buralardan kazaniyor.fakat ya burda egitim alan cocuklar boşvermişlik salla bası al maaşı alan çalışanlar,kallavi koltuklarinda kurucu patronlar patronculuk oynuyorlar disarda hic muhatap dahi olmayacaginiz kisi egitim namına hicbir fikri olmayan sadece kazanma gayesi olan bireylerden mevcut
Sev Kardeşim
Son Düzenleme: 12 Oca 2022 03:41 yazan hida. Sebep: yanlis imla yazım
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

maaş ne olmali 13 Oca 2022 12:13 #2

• adaleturhan
  • adaleturhan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 63
  • Teşekkür Sayısı: 8
  • Başarı: -1
Çaliştığım kurumda öğrenci gelirse yazılır gelmezse dersi eksik fatura edilir. Bizim de servislerimiz ücretsiz zamanın rekabet koşullarında malesef bu kural artık yapışmış şu an hiçbir kurum çıkıpda benim servisim ücretli artik diyemez ha var mıdır vardır bölgeden bölgeye değişir. öyle bir duruma geldik ki giderler çok fazla artmış durumda şu an biz bu şartlarda öğretmen ve diğer personelin maaşını nasıl dengeliyelim en aşa asgari alacak çalısan öğretmenin bi farkı olması lazım evet de nasıl koyalım farkı çocuklara gelen zam daha önce hiç yapılmayan bi oran ama yeterli değil. yani ne yapalım dürüst çalışmayalım mı faturaları mı şişirelim 8 yıldır bu işin içindeyim sistemin işleyişini benimseyemedim gitti. Biyerlerde sürekli bi eksiklik var.Ses çıkarmayan çoğu kurumun da çalışma şeklini tahmin edebiliyorum. Allahtan hayırlısı diyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, hida

maaş ne olmali 13 Oca 2022 12:17 #3

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Son asgari ücret zammı keşke daha fazla olsaydı. Ancak bize yapılan zam orañiyla karşılaştırınca çok dengesiz oldu. Bütün sektörler şu an aynı travmayı yaşıyor malesef.
Son Düzenleme: 13 Oca 2022 12:18 yazan scayking.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: adaleturhan

maaş ne olmali 17 Oca 2022 23:17 #4

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
adaleturhan yazan:
Çaliştığım kurumda öğrenci gelirse yazılır gelmezse dersi eksik fatura edilir. Bizim de servislerimiz ücretsiz zamanın rekabet koşullarında malesef bu kural artık yapışmış şu an hiçbir kurum çıkıpda benim servisim ücretli artik diyemez ha var mıdır vardır bölgeden bölgeye değişir. öyle bir duruma geldik ki giderler çok fazla artmış durumda şu an biz bu şartlarda öğretmen ve diğer personelin maaşını nasıl dengeliyelim en aşa asgari alacak çalısan öğretmenin bi farkı olması lazım evet de nasıl koyalım farkı çocuklara gelen zam daha önce hiç yapılmayan bi oran ama yeterli değil. yani ne yapalım dürüst çalışmayalım mı faturaları mı şişirelim 8 yıldır bu işin içindeyim sistemin işleyişini benimseyemedim gitti. Biyerlerde sürekli bi eksiklik var.Ses çıkarmayan çoğu kurumun da çalışma şeklini tahmin edebiliyorum. Allahtan hayırlısı diyorum.
merhabalar hocam ben 17 yıldır idarecilik ve öğretmenlik yaptim zaman zaman hastane ram fatura resmi yazışmalar yaptim.sunu söyleyebilirim öncelikle bütün kurumlar biraraya gelirken öğrenci kapma derdinden kurtulması gerek daha sonra öğretmenlerinde kuruma aidiyetin duygularını saglamlastirmali öğretmen oraya kendini oraya ait hissettiğinde kurumun işleyişine katkıda kesinlikle bulunur.halka ilişkiler diye bir birim kalkmalı sadece evrak takibi yapacak memur zihniyetinde elanalar almalisiniz(a kurumunda çalışan halkla ilişkiler b kurumuna nakil ordan c.d....kurumlarına kadar bu çocukları sürüklüyorlar.kurumuna ihanet eden cok çalışan gördüm cunku diğer kurum raporlu öğrenci getirirse (onlara gore kelle basi)1000 ila1500 odeme yapiyor bi kere kurum sahiplerinin yumusak karni burasi..servis guzergahlarini ve saatlerini cok iyi yapmaniz gerekiyor bunu kurum sahibi disinda kimse onemsemez.evi yakin olan ogrencileri kis doneminde belki alabilirsiniz.hastane ve ram rapor tekillerinizi her hafta takip etmelisiniz.ogretmen maaşları standart olmali(cevrede bulunan rehabilitasyonlarla)öğretmenleriniz bu işi sevmeli sahiplenmeli buralar geçiş koridoru olmaktan çıkmalı mutlu olunan yerde bereket olur dirlik olur. bu çocukları cok sevdiğim icin bu mesleği meslek edindim.hepimize sağlıklı günler diliyorum.
Sev Kardeşim
Son Düzenleme: 17 Oca 2022 23:41 yazan hida.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.344 saniye
Sistem Kunena Forum