Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: SİSTEME ALTERNATİF

SİSTEME ALTERNATİF 20 Mar 2015 10:57 #25

• muhammet
  • muhammet Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: 1
kendine güvenen rekabetten korkmaz diyorsun
bu cümle doğru
ama rekabeti ahlaksızlık beleyenler yada ben rekabet ediyorum deyip etik olmayan olaylara girişiyorsa ki çoğunlukla böyle oluyor o zaman bu ahlaksızlık olur ki buna rekabet diyemezsin.
daha iyi hizmet için kendini donatırsın tanıtımını da yaparsın aileler seni tercih ederse amenna
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

SİSTEME ALTERNATİF 20 Mar 2015 11:13 #26

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
  • Başarı: 0
SHÇEK Döneminde uygulanan yönetmelik maddeleri ele alınıp bugün yürürlüğe girse yaşanan sorunlar idda ediyorum yüzde 10 a düşer. Amerikayı tekrar keşfetmeye çalışan arkadaşlar hizmet kalitesinin her derecesi, personel memnuniyeti, veli memnuniyeti, idari denetimsel uygulanabilirlik ne arasan vardı. Eksik yönleri de tabi ki vardı ama bu kadar dağınıklık bu kadar şaibe bu kadar bıkkınlık yoktu...

SİSTEME ALTERNATİF 20 Mar 2015 14:23 #27

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
ares94 yazan:
NOT: ÖNEMLİ....FORUMUN ABİLERİNDEN YORUM BEKLİYORUM :) BARIŞ HOCAM , TARTANÇ, ALİ GALİP HOCAM ,VE ADINI SAYAMADIĞIM DUAYENLERDEN YORUM BEKLİYORUM :)

Baktım da, 1 sayfa dolusu ben yazmışım, 1 sayfa dolusu da Ali Galip bey yazmış... :)

Daha ne yazalım? :silly:

Ali Galip bey,

İlginç ama ben daha önce açmış olduğum konuyu göremiyorum. :) :)
Hatta mesaj geçmişime baktım, orada da göremiyorum. :) :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 20 Mar 2015 14:44 yazan barisltd.

SİSTEME ALTERNATİF 20 Mar 2015 14:37 #28

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
muhammet yazan:
ama rekabeti ahlaksızlık beleyenler yada ben rekabet ediyorum deyip etik olmayan olaylara girişiyorsa ki çoğunlukla böyle oluyor o zaman bu ahlaksızlık olur ki buna rekabet diyemezsin.

Farkındaysanız ben yazımda bunlara rağmen rekabet dedim. Sizin hayal edebileceğiniz veya gördüğünüz her türlü etik dışı davranışı yaşamış biri olarak yazdım bunu... Bazılarını sayayım;

- Kurum kapımın önünde çıkan ailelerin eline broşür tutturuldu.
- Kurumundaki çocukların özel bilgileri il/ilçe müdürlüklerinden temin edilip tek tek evleri ziyaret edildi
- Her aileme çeşitli kurumlardan defalarca telefon gelmiştir.
- Hastanede rapor yenileyen velime "işlerinizi halledelim, gelin bizim kuruma gidelim" diyen oldu.
- RAM kapısından servisle ailenin yolunu kesip "gelin bir de bizi görün" diyen oldu
- Personelime "şu kadar çocuk getir, gel bende çalış, sana şu kadar maaş vereyim" diyen oldu.
- RAM müdürlüklerinden, hastanelerden belli kurumlarla duygusal ilişkisi olan kişilerce "şu kuruma gidin, sizin için daha iyi" diye telkinde bulunan oldu.
- Velime "parayı kırışalım" diyen oldu.
- "Biz fazladan haftada 2 seans daha ücretsiz vereceğiz" diyen oldu.
- Kömür makarna vereceğiz diyen oldu...
- Kurumundan çocuk listesini çalarak ayrılıp başka kuruma giden/kurum açan oldu.

Ve bunlara şimdi benzer aklıma gelmeyen pek çok şeyi yaşadık.

Tüm bunlara rağmen 20 yılda belki 5 tane veli bu yönlendirmelerden etkilenip ayrılmıştır.

Piyasa acımasızdır. Tüm bunlarla rekabet edebilmeniz gerekir. Yaptığınız işe güveniyorsanız, bu tür engellemelerin sadece geçici olduğunu görürsünüz. Başka kuruma gitmek isteyen her veliye biz "elbette, buyrun gidin... bu sizin hakkınız" deriz. Bunların büyük bir çoğunluğu 2 ay sonra geri gelir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

SİSTEME ALTERNATİF 20 Mar 2015 14:50 #29

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Ben kopyalayayım size.

:)

Kopya yerine aşağıdakş linki deneyebilir misiniz?

www.ozeleg...etim-nas-l
Son Düzenleme: 20 Mar 2015 14:57 yazan AliGalipDursen.

SİSTEME ALTERNATİF 20 Mar 2015 14:52 #30

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
ares94 yazan:
Kurumları sınıflandırmak ( rakamlar temsilidir ) A-B-c A SINIFI 350 TL B SINIFI 550 TL C SINIFI 700 TL

Sınıflandırırken dikkaet edilecek standartlar: alan mezunu sayısı, fiziki yapısı, eğitim standardı, gelişim ve ilerleme raporu, kullanılan tekniklerin bilimselliği, kurucunun ,müsürün niteliği,donanımı, araçların kullanımı vs...bu artırılabilir,ortak akılla belirlenebilir...

Kusura bakma, yorum deyince ben konuya yorum gibi algılamıştım. Sen yazdığın öneriyi kasdetmişsin. Şimdi farkettim.

Bu olmayacak bir şey değil. Üstünde düşünülüp çalışılabilir.

Ancak burada kriterler çok fazla tartışmaya ve şikayete yol açabilir. Ayrıca, fiyatlamanın serbest olmadığı bir yerde sınıflandırma mevcut sorunları ortadan kaldırmaz. Yani dengeli dağılım, ayda 8+4 seans, zorunlu eğitimci, damar tanıma vs. gibi tüm dertler olduğu gibi kalır.

SİSTEME ALTERNATİF 20 Mar 2015 15:00 #31

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
AliGalipDursen yazan:
Kopya yerine aşağıdakş linki deneyebilir misiniz?

:woohoo:

Bu sayfaya erişmek için yetkiniz yok!

B) B)

SİSTEME ALTERNATİF 20 Mar 2015 15:11 #32

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
barisltd yazan:
muhammet yazan:

Farkındaysanız ben yazımda bunlara rağmen rekabet dedim. Sizin hayal edebileceğiniz veya gördüğünüz her türlü etik dışı davranışı yaşamış biri olarak yazdım bunu... Bazılarını sayayım;

- Kurum kapımın önünde çıkan ailelerin eline broşür tutturuldu.
herşeyi duydum gördüm diyordum ama bunu ilk defa duydum. iyi sabır varmış hocam sizde.
Son Düzenleme: 20 Mar 2015 15:14 yazan cemkilinc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd
Sayfa oluşturma zamanı: 0.281 saniye
Sistem Kunena Forum