Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 22 Ekim de Ankara da Buluşalım

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 28 Eyl 2014 14:02 #33

• etikgrup
  • etikgrup Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 179
  • Teşekkür Sayısı: 124
  • Başarı: 0
Kırıkkale etık grup bende burdayım
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 28 Eyl 2014 14:53 #34

• beyazyelken
  • beyazyelken Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 173
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: 1
ben özerkder üyesiyim. SEVGİLİ FARUK SEVİNDİ BEYDEN BU KONU İLE İLGİLİ ADIMLAR BEKLİYORUM.gercekten kendisi canla başla çalışıyor. bu konuıda da bize önderlk etmesini istiyorum....

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 28 Eyl 2014 18:40 #35

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın arkadaşlar;

Burada herhangi birimizin beklentisi yok.Sadece işimize sahip çıkmak istiyoruz.250.000 öğrencimizin ve velilerimizin hakkına,45.000 kişinin işine sahip çıkmaya çalışıyoruz.

Burada kesinlikle bir siyasi yaklaşım yok.

Ekmek mücadelesindeyiz.

Lütfen bütün arkadaşlarımıza haber verelim. BİZ olmak zorundayız. Kırgınlık olmasın. Bütün ÖEM lerini bekliyoruz.

Derneklerimizden olumlu haber bekliyoruz. Olmazsa tarih kesindir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: beyazyelken

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 28 Eyl 2014 20:32 #36

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Evet arkadaşlar hep birlikte o gün mutlaka buluşalım.Bu problem hepimizin problemidir. Birlikten kuvvet doğar demiş atalarımız. Lütfen duyarlı olalım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 28 Eyl 2014 22:09 #37

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Haydi arkadaşlar
Son nefes, ilk isyan ve tek duruş.
Gün Özel Eğitime Sahip Çıkma günüdür. Gün ÖEM personellerinin işine sahip çıkma günüdür, Gün Engelli Ailelerinin Çocuklarının Tek Eğitim Merkezine sahip çıkma günüdür.
Mail ve Destekleriniz için
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve facebook hesabımız.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, etikgrup

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 28 Eyl 2014 22:20 #38

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
KURUMLAR İKİYE AYRILDI.
17 İL VE DİĞERLERİ DİYE.

SANIRIM BAZI ARKADAŞLAR BİR YANILGI İÇERİSİNDELER VE KIRGINLAR :)
KURBAN BAYRAMINDA İLK 17 SIRADA OLAN KOYUNLARIN ARKASINDAKİ KOYUNLARA KÜSMESİ GİBİ BİR ŞEY :) İLK BİZİ KESECEKLER DİYEREK GERİ KALANLARA SİTEM ETMESİ İLGİNÇ.
GERÇİ ARKADAKİ KESİLECEK KOYUNLARIN DA OH BE BİZİ HEMEN KESMEYECEKLER DİYE SEVİNMESİ DE BU DURUMU YARATMIŞ OLABİLİR.
KORKMAYIN VE HİÇ DERT ETMEYİN HERKESİ KESECEKLER :) EMİN OLUN:) SÖZ :)
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, etikgrup, Murat Çolak

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 29 Eyl 2014 01:35 #39

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
yürütme siyasidir, seçimle gelir; siyasi projeleri vardır, yürütmenin sorumlu olduğu alanlarda, kendi siyasal fikirlerini hayata geçirecek, kendine yakın, güvendiği bakanları ataması normaldir...

birçok kişi yazmış mesele sadece siyasi değildir diye... bende katılıyorum.

mesele bürokratik yapıdır, bürokratik algıdır. sayın etikgrup "gelselerde görselerdi" diye yazmış... bürokrasi adı üstünde "büro yönetiminden" gelir... bizim bürokratlarımız bürokrasiyi "bürokratik egemenlik" olarak görmektedirler...

bürolarından çıkmadan, aldıkları bir kaç brifing, bir kaç "manşet haber", bir kaç bilgi notu, vb. vb. vb. çok büyük alanlara dair fikir yürütür ve açılımlar yaparlar.(bana kalırsa bir kısmı tamamen art niyetlidir, bir kısmı alanlardan gelmesine rağmen umursamazdır, bir kısmı yanlışı görmesine rağmen geldiği pozisyon nedeniyle kimseyi dinlemezdir, bir kısmı hiçbir şeyden anlamazdır vb. vb. vb.)

bence anahtar çözüm; bürokratları ikna etmek değildir; tam tersine atanarak gelmiş bu insanları seçilerek gelmiş siyasetçilere doğru anlatmaktır...

yani aslında durum çok SİYASİ dir...

arkadaşlar yazmışlar: 250.000 engelli, 35.000- 45.000 aralığında çalışan, ortaklarıyla birlikte 2000 den fazla kurum sahibi, 500.000 veli, en yakın aile üyeleri ile 1.000.000 aile üyesi vb.

ben bu ülkenin hangi siyasi partiden olursa olsun; cumhurbaşkanın, başbakanın, milli eğitim bakanın, maliye bakanın; bu kadar büyük bir alana bütçeden ayrılan yıllık 700-800 milyon TL yüzünden savaş açtığına inanmam...

ortada art niyetli siyasetçiler yoksa; mesele "bürokratlardır"...

ekmek kavgasını veren, siyaseti dar kalıplara sığdırmayan, siyasetten destek ve yardım isteyen bir anlayışa kimse kapılarını kapatmaz...

22 ekim buluşması öncesi yapılacak çalışmalarda herkese kolaylıklar dileğiyle...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 29 Eyl 2014 09:16 #40

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Sayın egemenege haklısınız mesele siyasidir. Ancak vardığımız noktada siyaseten söz söyleme, ya destekleme ya da karşısında olma algısına dönüştüğü için, "amaç siyaset yapmak değil" söylemiyle aslında "derdimiz ekmek" demeye çalışıyor bir çok arkadaşımız. Yani "bizim derdimiz karşıt görüş olarak siyasi bir yıpratma çabası değil" dir bunun anlamı. Teşhisi "bürokrasinin işgüzarlığı" olarak koyuyorsak sesimizi siyasetçilere daha net duyurma çabası kesinlikle siyasi bir hamledir aslında dediğiniz gibi..
Sayfa oluşturma zamanı: 0.239 saniye
Sistem Kunena Forum