Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 22 Ekim de Ankara da Buluşalım

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 27 Eyl 2014 07:20 #17

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Arkadaşlar burada kimse bir ikbal peşinde değil herkez ekmeğini kazanabilmenin mücadelesini veriyor,bu ekmek için şuan tüm taraflar birlikte hareket ediyor mesela sayın tartanç özerkder üyesi ben diğer derneğin üyesiyim.ama birlikte hareket ediyoruz ve inanıyorumki derneklerimizde birlikte hareket ederek sorunlarımızı aşacağız.Esen kalın.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 27 Eyl 2014 09:34 #18

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
sayın tartanç evet baya baya abimizsin :) tmm ben Sabahattin beyi arayacağım....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, kurs2

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 27 Eyl 2014 10:09 #19

• kurs2
  • Platin Uye
Takip edebildiğim kadar Forumda destek veren kurum ve kişiler(bu kişiler kendi illerini harekete geçirdiğinde bence sayı rahat 500 kurumu bulur.)ismi olmayan veya göremediklerim eklesin .
1-kalemdar 2-pınaru 3-kur2 4-karaaytu 5-ares94 6-yılmaz30 7-sevgi 8-hancan 9-mutluluk
10-hbetli 11-cheff 12-sizgin 13-özeltercih 14-tartanc 15-Beyazyelken 16-egelim17
17-türkiyem 18-celalmaya 19-etikgrup 20-sefkat 21-fzthalit 22-selamishu 23-songülmavi
24-ersoy 25-güngelisim 26-gulumse 27-doğanay 28-maviözeleğitim 29-ömerfc
30-murat çolak 31-deniz76 32-etik 33-vartoeğitim 34-anestezi 35-barış 36- aligalip 37-nergisözeleğitim
38-özelbüyükkılıç 39-egemenege 40-ulutas 41-derahrin 42-serkan05
Son Düzenleme: 29 Eyl 2014 12:22 yazan kurs2. Sebep: ek

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 27 Eyl 2014 11:39 #20

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
Aramızda kalsın iki derneğe de üyeyim. :) Ben de dernekteki arkadaşlarımızın bürokratik bilgi ve birikimlerinden kesinlikle faydalanmamız gerektiğini düşündüğümden, derneklerin içinde bulunmadığı (bürokrasi bakış açısından söylüyorum; Bir nevi onları da ekarte ederek) bir oluşuma "öyle olmasa mı ki?" şeklinde bir yaklaşım içindeydim. Akil insan (gerçi bir çoğunuz onun sinirli halini bilmiyorsunuzdur :cheer: ) Galip abinin de yönlendirmesiyle meselenin -bence- doğru olan yöne doğru evrilmesinden mutluluk duydum. (evrilme mevrilme.... Galip abiden etkilendim herhal... :cheer: )Sayın tartanc' ı da şahsen tanıdığım ve takdir etttiğim için tereddütüm kalmadı. Bu haliyle elbette biz de varız. Allah muvaffak etsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc, kurs2

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 27 Eyl 2014 12:41 #21

• NergisOzelEgitim
  • NergisOzelEgitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 87
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Derneklerin ortak hareket etmesi ile daha güçlü sesimizin çıkıcağına inanıyoruz. Bizde kurum olarak destek vermeye hazırız.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 27 Eyl 2014 13:43 #22

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Aşağıdaki metine lütfen takviyelerde bulunun.Derneklerimize bir öneri götürelim.Metin kesinleştiğinde ise bütün ÖEM ulaştıralım.Medyaya ulaştıralım.Ne dersiniz?

Kamuoyuna;

Uzun zamandır bilimsel verilerin ışığından uzak,ben yaptım oldu mantığı dayatılan uygulamalar yüzünden

Özel Eğitim Merkezlerinde eğitim gören yaklaşık 250.000 öğrenciyi ve ailesini,ayrıca 45.000 çalışanı çok

daha zor günler beklemektedir.

MEB yetkililerinin eksik ve taraflı tutum ve davranışları sebebiyle,Özel Eğitim de bir politika

oluşturulamamıştır.Günlük hatta anlık uygulamalar sebebiyle 250.000 engelli çocuğumuza ve ailesine

sağladığımız hizmeti her anlamda üretmekte büyük sorunlar yaşamaktayız.

En son uygulamaya sokulan kimlik tesbiti sistemi yüzlerce sorunumuza önemli bir sorun daha

eklemiştir.sayın yetkililer bizlerin engelli öğrencilerle çalıştığımızı hiçe sayarak bu uygulamaya

başlamıştır. ÖSYM nin benzer bir uygulama istemini,Danıştay BM ve AB yasalarına aykırı bularak iptal etmesine

rağmen,bu sistemi hala engelli öğrencilerde uygulanmasına büyük bir inatla devam etmektedir.

Kötü niyetli kişi veya kurumların her sektörde olabilme ihtimali vardır.Unutulmamalıdır ki Özel Eğitim

Merkezleri 2000 yılından kalan ücretlerle bugün çok büyük hizmetler vermektedir. Engellileri hayata

hazırlamaktadır. Ailelerine eğitim hizmeti vermektedir.Yaklaşık 45.000 kişiye iş imkanı sağlamaktadır.

Çok zor şartlar altında sürdürmeye çalıştığımız hizmetlerimizi üretemez duruma gelmiş

bulunmaktayız.Hizmet sunduğumuz 250.000 öğrencimiz ve ailelerinin ayrıca 45.000 çalışanımız ve

ailelerinin herhangi bir mağduriyet yaşamaması içindir bütün çabamız.Aksi taktirde yaşanası muhtemel

hizmet kesiminden,taraflı,yanlı ve bilimsel verilerden uzak ben yaptım oldu yaklaşımında olan yetkililer

olacaktır.

Sorunlarımızdan bazıları;

1-Özel Eğitimde bir politika oluşturulmalıdır.Oluşturulacak politikalar bilimsel olmalıdır.

2-Damar Tanıma Sistemine son verilmelidir.Daha insancıl ve engellilere uygun sistem uygulanmalıdır.

3-Personel sorunumuz hergün derinleşmektedir.Uzman personel azlığı yetmemiş olacak ki dünyada benzeri olmayan bir uygulama Psikolog ve PDR ciler bu alandan uzaklaştırılmıştır.

4-R.A.M ların keyfi uygulamalarına ve ailelerine kötü muamelerine son verilmelidir.

5-İş planı.Engelli çocuklarları hayata hazırladığımızı unutanları dayattığı bilimsel olmayan bu uygulamanın derhal kaldırılması gerekmektedir.

Daha onlarca sorunumuz mevcuttur.

Engelli bireylerimize çok zor koşullarda üretmeye çalıştığımız bu hizmetin bilimsel veriler ışığında

doğru,dürüst,onurlu ve önümüzü görecek bir şekilde sürdürmek istiyoruz.

Unutulmamalıdır ki Özel Eğitim Merkezleri 250.000 öğrenciye ve ailelerine eğitim vermektedir.

Ayrıca 45.000 çalışana iş imkanı vermektedir.(Çalışanların ailelerini hesaba katarsanız yaklaşık 120.000

kişiye ulaşırız)

Biz Özel Eğitim Merkezi ve çalışanları olarak;sorunlarımıza dikkat çekmek ve ayrıca sürekli sorun

çıkartan sistemi proteto etmek için ÖÖGM ve BAKANLIK önüne 22 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 14.00 de siyah

çelenk bırakacağız.

Saygıyla duyurulur.
Son Düzenleme: 27 Eyl 2014 13:47 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: celalmaya, hancan, mutluluk ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 27 Eyl 2014 13:50 #23

• ozelbuyukkilic
  • ozelbuyukkilic Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 1
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
bizde varız
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, kurs2

22 Ekim de Ankara da Buluşalım 27 Eyl 2014 14:02 #24

• kurs2
  • Platin Uye
Kayseri de faaliyet gösteren 19 kurum salı günü sabah saat 10.00 da Bahçekule Restaurant da bir araya gelerek son gelinen durumların kritiğini yapıp destek yönünde ortak görüş bildireceklerdir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mutluluk, türkiyem
Sayfa oluşturma zamanı: 0.452 saniye
Sistem Kunena Forum