Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 13.10.2014 AEP TOPLANTISI

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 27 Eki 2014 10:01 #17

• yagmur46
  • yagmur46 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 1
Herkese merhabalar, günaydınlar..
Acil eylem platformunun çalışmalarını ve yazılanları başından beri izliyorum ve hayretle karşılıyorum..
Çoğu üniversite mezunu belki yüksek lisans mezunu aklı başında sayılabilecek insanların yaptıklarınaa söylemlerine bakılırsa kimse kusura bakmasın ilkokulda bir kızılay kolu öğrencileri gibi hareketler bile değil bunlar.Allah aşkına nerde yaşıyorsunuz siz .Devleti, bürokrasiyi,siyaseti ne zannediyorsunuz ve derneklerin nasıl bir misyonu olabileceğini düşünüyorsunuz ve en önemlisi derneklere nasıl bir katkı sağlıyorsunuz.Burdan çamur atmak kafana göre yazıp çizmek çok kolay bakın dernekleri harekete geçirdiniz ya bunların toplantılarına gidip katılacakmısınız fikirlerinizi söyleyecekmisiniz..
200 kişi olmuşsunuz toplantı yapacak derneklere biz geliyoruz yeri ona göre ayarlayın dediniz mi..
inanın yazacak çok şey var da kendimi zor tutuyorum.Kusura bakmayın topunuz bir Demircan etmezsiniz...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 27 Eki 2014 10:51 #18

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Hoşgeldiniz yeni üye,

Kendinizi lütfen tutmakta zorlamayın. Aldığınız emirleri pardon içinizden geldiği gibi yazınız.

Birileri birilerine zaten talimat vermişti. Bizler sizi tanıyoruz sorun değil.

Yeni yenden yeni üyelerin sallamalarını bekliyoruz.

Lütfen tutmayın kendinizi. Bazı şeyleri yerine getirin ki aferin alın.

Lütfen buyrunuz...

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 27 Eki 2014 11:13 #19

• yagmur46
  • yagmur46 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 11
Sevgili Tartanç,
Birincisi yeni üye değilim..
ikincisi ben kimseden emir almam..
Üçüncüsü sizinle aynı derneğin üyesiyim..
Dolayısıyla kimden emir aldığımı ima ediyorsan ona rahat ulaşabilen birisin..
Kusura bakma da öyle üzerinde uzun uzun düşünülüp konuşulup plan yapacak kadar keşke önemli olsaydınız...

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 27 Eki 2014 11:32 #20

• black25
  • black25 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 118
  • Teşekkür Sayısı: 68
  • Başarı: -1
özel öğretim kurumları genel müdürlüğüne karşı yasal başvuruya hazırlanıyorum,

gerek yönetmelik değişiklikleri gerekse standartlar yönergesi ile ilgili,

2008 de 54 tl olan seans ücretlerinin düşürülmesi ve bundan kaynaklanan maddi zarar tutarları, gibi bir çok konuda dosya hazırlıyorum,

daha önce bu konularla ilgili başvuru yapan dosya hazırlayan veya ilgili davalardan sonuç alanlar lütfen bildirsin,

dosyanın ilk başvuruda eksiksiz yapılması dava sürecini hızlandıracaktır,

sabırla genel müdürlüğün yapacağı yönetmelik ve yönergeleri bekledik, bürokratların engelliler ve bunlara hizmet verecek kurumların daha iyi ve kaliteli hizmet sunması için en uygun olanları yapacağını beklemek bundan sonrası anlamsızlaştı,

bir kaç örnek

çünkü sürekli alay edilir gibi oda büyüklüğü personelin derse giriş çıkışı gibi şeylerle oynuyorlar, bir engel türü için en az 2 oda mecburiyeti ve 10m2 çıkarılması resmen dalga geçmek, çünkü zaten kurumlar başvuran öğrenci türü ve sayısına göre oda belirliyorlar, düşünün yaygın gelişimsel boz . türünden engelli birey sayınız 2, 3, veya 5 şimdi ben bunun için hiç kullanamayacağım bir grup odası ve 2 bireysel oda bulunduracağım, neymiş grup için yaş aralığı varmış, grup eğitimi önerilen kaç birey var toplamda o da komik,

kısaca amacın eğitim kalitesini artırmak olmadığı gün gibi ortada, artık yasal işlemler ile hakkımızı savunacağız,

enerjimizi buna odaklayalım ve anlamsız polemiklere girmeyelim,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 27 Eki 2014 11:43 #21

• tartanc
  • Platin Uye
sayın Yağmur;

Önemli değilsek, niçin hakaret vari yazı yazıyorsunuz ?

Önemli değilsek, niçin yazı yazmak gereği duyuyorsunuz ?

Önemli değilsek, GM bizi niçin takip ettirmiş.( Bunu söyleyen biz değiliz )

Önemli değilsek, kendi halimize bırakın. Önceden birisinin yazdığı gibi sizden bir ''......'' olmaz dersiniz.

Önemli değilseki niçin baştan sona yazdıklarımızı takip ettiniz?

Önemli değilsek, Kimi bürokratlar engelleyin talimatı niçin vermiş ?

200 kurumun katkısını bu sektörü temsil ettiğini söyleyen bir derneğin YK üyesi önemsemiyor. Ben şahsım adına bu açıklamanızı çok önemsedim.

Bu platform sizin yaptığınız gibi kimseye hakaret vari yazı yazmamıştır. Belki sert eleştirilerde bulunmuştur. Hepsi o dur.

Yeni üyeden kastım Yağmur46 diye yazmamaktı. Sizi tanıyoruz. Emir işine gelince, Kastım bahsettiğiniz kişi değildi.

Kapalı kapılar ardında neler oluyor ? Zamanı gelince herkes öğrenir.

Burada bir oluşum var.Sektöre güç katmaya,hareket getirmeye,bir olmaya çalışıyor. Yazdığınız ifadelere bakılınca bazı eleştirilerimin ne kadar doğru olduğunu görüyorum.

Bazen görmekde yetmiyor.
Son Düzenleme: 27 Eki 2014 12:04 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozelegitimplatformu

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 27 Eki 2014 12:13 #22

• faruksevindi
  • faruksevindi Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 70
  • Teşekkür Sayısı: 108
Sevgili arkadaşlarım,

ÖZERKDER toplantısı herkese açıktır.

Hepimiz benzer stres altındayız. Bu stresin karşılıklı birbirimize zarar vermesine neden olmak anlaşılır birşey mi. sayın yağmur46 ın da, sayın tartan cın da, sayın egemenege nin de üsluplarının ne kazandırdığını kendi dikkatlerine sunmak isterim. amaçları nedir ve nereye ulaştırmışlardır.

herkesi üslubundan sorumlu olarak yazmaya davet ediyorum. Enerji yaratmak; öfkeden ve saygı sınırlarını zorlamaktan geçmiyor ki. ben herkesi tekrar toplantıya davet ediyorum. lütfen önceden kayıt yaptırınız ki planlamayı ona göre yapalım.

saygılarımla...

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 27 Eki 2014 12:41 #23

• tartanc
  • Platin Uye
Sayın Hocam;

Bir kişinin bir uslubu olması, hiç olmamasından daha iyidir.

Yazılarımdan şahsım sorumludur.

Amaçları nedir ? Nereye ulaşılmıştır ? Kişinin anlayışına göre ciddi farklılıklar gösterir.

Aynı soruları sizin içinde sorabiliriz.

Amacınız ne ? Hayırdır ?

Önce YK üyemiz sonra başkanımız başka varsa buyursun yazsın. Başımın üstünde yeri var.

Saygılarımla.
Son Düzenleme: 27 Eki 2014 12:42 yazan tartanc.

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 27 Eki 2014 13:37 #24

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Gidişat çok iyi...

Sektörümüzün zaten pek iyi anlaşamayan 2 derneği vardı... Şimdi her ikisiyle de hiç geçinemeyen 3. bir oluşum hasıl oldu. Bir de etliye sütlüye hiç karışmayan 4. kalabalık söz konusu...

Ne demişti Sezar?

"divide et impera"
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, AliGalipDursen
Sayfa oluşturma zamanı: 0.276 saniye
Sistem Kunena Forum