Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 13.10.2014 AEP TOPLANTISI

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 14 Eki 2014 22:26 #1

• ozelegitimplatformu
  • ozelegitimplatformu Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 6
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 2
DEĞERLİ ÖZEL EĞİTİM CAMİASI;
SEKTÖRÜMÜZÜN SON YILLARDA GEÇİRMİŞ OLDUĞU OLUMSUZ SÜREÇ VE KARAMSAR HAVANIN HEPİMİZİ YIPRATTIĞININ FARKINDAYIZ. BU OLUMSUZLUKLARIN BÜTÜN SEKTÖR UNSURLARI İLE BİRLİKTE AŞILABİLECEĞİ İNANCINDAYIZ.
BU BİLİNÇLE, İLK TOPLANTIMIZI 13 EKİM 2014 GÜNÜ ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİREREK AŞAĞIDAKİ KARARLARI ALMIŞ BULUNMAKTAYIZ.
1-13 EKİM 2014 GÜNÜ ANKARA İLİNDE ACİL EYLEM PLATFORMU İL TEMSİLCİLERİ TOPLANMIŞTIR.
2-TOPLANTIDA BU TARİHTEN İTİBAREN ACİL EYLEM PLATFORMU İSMİNİN ÖZEL EĞİTİM MERKEZLERİ PLATFORMU OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİNE,
3- 22 EKİM BULUŞMASININ ,PİLOT İLLERDEN GELECEK SONUÇLARIN DAHA İYİ VE ANLAŞILIR ŞEKİLDE İNCELENMESİ VE SOMUTLAŞTIRILMASI ADINA , AYRICA ÜLKEMİZİN İÇİNDE BULUNDUĞU SÜRECİ DE GÖZÖNÜNE ALARAK ERTELENMESİNE,
4- AVUÇ İÇİ OKUMA SİSTEMİNİN UYGULANDIĞI BİR KAÇ İLE PLATFORMUMUZUN BELİRLEYECEĞİ BİRER KOMİSYON KASIM 2014 AYINDA GÖNDERİLİP YAŞANAN AKSAKLIKLARIN YERİNDE İNCELENİP ÇÖZÜM ÖNERİLERİNDE SUNULMAK ÜZERE RAPOR HAZIRLANMASINA,
5-YETKİLİLERLE DOĞRUDAN İLETİŞİME GEÇİLMESİNE,
6-PLATFORM OLARAK BİRLİKTELİK ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİLMESİNE,
7-YAPACAĞIMIZ GİRİŞİMLERDEN SOMUT SONUÇ ÇIKMAMASI DURUMUNDA İSE ANKARA DA MUTLAKA SORUNLARIMIZA DİKKAT ÇEKMEK ADINA BÜYÜK BİR BULUŞMA GERÇEKLEŞTİRİLMESİNE
KARAR VERİLMİŞTİR.

ÖZEL EĞİTİM CAMİASINA SAYGIYLA DUYURULUR.

ÖZEL EĞİTİM MERKEZLERİ PLATFORMU
Son Düzenleme: 23 Eki 2014 21:54 yazan ozelegitimplatformu.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, kurs2, beyazyelken ve bu kullanıcının diğerlerinden 10 teşekkürü var

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 15 Eki 2014 01:20 #2

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
hepinizin; ellerinize, ayaklarınıza, akıllarınıza ve en önemlisi yüreklerinize sağlık...

aldığınız tüm kararlara saygı duyarak; şunu söylemek zorundayım: lütfen bu platform, bazı derneklerin yaptığı gibi "dernekleşmesin"...

insanların biraraya gelme iradesi, haklı olarak büyük bir sevinç yaratmışken; "üzerimize yapılan mevzuat saldırılarından" bir adım geri atılmadığı unutulmamalıdır...

buradaki dayanışmanın gücü 22 ekim buluşmasından gelmektedir. platform: kimi analizlerinden sonra; yapılacak bazı çalışmalarla "bu buluşmayı", gereksiz kılacak; "yeni düzenlemeler" olacağına inanıyorsa saygı duyarım.

ama bu, kurulacak temaslardan sonra, çok kısa sürede anlaşılabilir; bu nedenle 22 ekim olmazsa bile "sokağa çıkma iradesi" hiçbir şekilde, "gazı alınan" bir durum haline getirilmemelidir...

platformun çalışmalarına başarılar dilerim...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, kurs2, Ersoy ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 15 Eki 2014 07:56 #3

• mdemircan
  • mdemircan Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 341
  • Teşekkür Sayısı: 31
  • Başarı: -1
güzel bir oluşum geliştiğini görmüştük güzel gidiyordunuz ama benim görebildiğim kadarıyla bu iş bitti inşallah yanılıyorum mevzuat düzenlemeleri görüşmelerle olmaz .Ben üç buçuk kişyle üç kez çiddi eylem yapmıştım 200 -300-600 kişi ile bürokrasi bu tür eylemleri hiç sevmez bazıları intikam almak ister bunu göze almalısınız. Eylem şart fakat içerinizde Aİle çocuk olmak zorunda sayı en az 1000 olmalı 100 kişde kalırsanız bedelini sektör çok fena öder güzel bir organızasyon la çiddi bir eylem şart.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, beyazyelken

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 15 Eki 2014 08:32 #4

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
Bu iş yeni başlıyor.

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 15 Eki 2014 08:49 #5

• kasımpaşa
  • kasımpaşa Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 23
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: 0
Özel Eğitim Platformuna teşekkür ediyor ve inanıyorumki sonuç bildirgesindeki maddeleri zamanı geldikçe birer birer uygulamaya koyarlar. pilot illeri ve ülkenin içerisindeki bulunduğu hassas dönemide düşünmeleri ayrı bir güzellik olmuş.
Ayrıca bu yaşanan sorunların (tartancın yazısından aldığım mesaja göre)tamamen bürokrasiden kaynaklandığını siyasilerin bu konulardan bilgileri olmadığını bu nedenle konunun siyasilere taşınması gerektiği tespitleri de çok doğru.
Sayın egemenege nin fikrine şu an için katılıyorum dernekleşmeden devam etmeliler zaten başarı ve başarısızlığa göre kurumlar bu platformu dernekleşmeye itecektir.
Her şeye rağmen birlik ve beraberlik mesajı vermeleride her kesime örnek olmalıdır.
pilot illerdeki uygulamayı izlemek için kasım ayını seçmeleri bence akıllıca ama bu kasımın ilk haftası olmalı kurumların kayıpları yerinde görülmelidir.
Başarılar diliyorum.Emeklerinize sağlık.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, ozelegitimplatformu

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 15 Eki 2014 10:49 #6

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
Erteleme, amacın üzüm yemek olduğunu göstermesi açısından hoş olmuş bence de... Ancak dernek olmayacaksa nasıl destek olunacak elini taşın altına koymuş bu arkadaşlara diye de düşünmeden edemedim. Sonuçta bu toplantı da dahil olmak üzere sonraki buluşmalar da bedava olmuyor... :) Tabi bundan dernekleşilmeli dediğim sonucu çıkarılmasın, bence de öyle olmasın şimdilik.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 15 Eki 2014 19:51 #7

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
TÜM İLLERDE TEMSİLCİLİKLER İÇİN ÇAĞRIMIZ DEVAM EDİYOR. LÜTFEN ACİL EYLEM PLANI FACEBOOK SAYFASI ÜZERİNDEN VEYA AŞAĞIDAKİ MAİL ADRESLERİNDEN İLİNİZİN TEMSİLCİSİ OLUNUZ.

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

UNUTMAYIN BİR YÜREKLİ İNSAN BİN CESUR İNSANI ORTAYA ÇIKARIR.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, CUNGA, egemenege

13.10.2014 AEP TOPLANTISI 16 Eki 2014 13:39 #8

• CUNGA
  • CUNGA Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 8
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 0
çözüm önerilerim

0-REHABİLİTASYON HİZMETLERİMİZ ÜLKEMİZ İÇİN CİDDİ EKONOMİK MAALİYETLERE YOL AÇIYORSA VE HEPİMİZ HIRSIZSAK BİR AN ÖNCE BAKANLIĞIN KURUMLARIMIZI KAPATMASI GEREKTİĞİNİ AKSİ HALDE KAMU OYUNDA BU DERECE YOĞUN İTİBARSIZLAŞTIRMA YÖNTEMLERİYLE BİZ KURUMLARA DEĞİL DE REHABİLİTASYON HİZMETİNE BALTA VURULUDĞUNUN FARKINA VARILMASI,

EĞER MAKSADINIZ BU DEĞİLSE, FKRİNİZ YUKARIDA BELİRTİLEN GİBİ DEĞİLSE;

1-DESTEK EĞİTİM HİZMETLERİNİN OKULLARLA PARALEL DERS SAATLERİNDE VERİLEBİLECEĞİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIN YAPILMASI

2-OKULLAR BÜNYESİNDE ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİMİZİN DE DESTEĞİYLE DESTEK EĞİTİM ODASI DÜZENLEMELERİ,

3-DESTEK EĞİTİM HİZMETLERİNİN ÜLKEMİZİN SOSYAL VE EKONOMİK KALKINMASI ADINA VELİ TERCİHİNE BIRAKILMAMASI, ZORUNLU OLMASI

4-MERKEZLERİMİZİN BAKANLIĞA BAĞLI ÇALIŞAN KURUMLAR OLDUĞU GERÇEĞİNİ VE TOPLUM ÖNÜNDE KARALANMALARININ HİÇKİMSEYE YARAR SAĞLAMAYACAĞININ BİLİNMESİ,

5-SERVİS TAŞIMACILIĞIYLA İLGİLİ GEREKLİ EKONOMİK DESTEĞİN SAĞLANARAK DESTEK EĞİTİM ALAN BİREYLERİ UZAKLIK MESAFELERİNDEN DOLAYI ELEMELERİN ÖNÜNE GEÇİLMESİ,

6-KİMLİK TANILAMA SİSTEMİNİN SADECE GELEN-GELMEYEN ÖĞRENCİLERİN TESPİTİNDE KULLANILACAK BİR YÖNTEM OLDUĞUNU VE ÖZEL EĞİTİM ESNEKLİĞİNİ BİR TARAFTA BIRAKARAK TOPLUMSALLAŞTIRMA-İNSAN İÇİNE ÇIKARMA VE DİĞER TÜM ETKİNLİKLERİ YOK SAYMAYA SEBEBİYET VERECEĞİNİ

7-AVUÇ İÇİ KİMLİK TANILAMASI DIŞINDA KALAN BİREYLERİN AİLEDEN REFAKATÇİLERLE BİRLİKTE GELMEK ZORUNDA OLMASINDAN DOLAYI AİLELERİN REFAKETLERİNDE YAŞANAN SORUNLARI HESABA KATIILMADIĞINDA BAĞLI SORUNLAR YAŞANMASI,

8-TANILAMA SİSTEMİNİN SİSTEMSEL SORUNLARI YÜZÜNDEN BIKTIRICI HALE GELMESİ,

9-AYNI ANDA BİRDEN FAZLA BİREYİN GİRİŞ ÇIKIŞ YAPTIĞI KURUMLARIMZDA YAŞANAN KARGAŞALAR VE ÇÖZÜM İÇİN BİRDEN FAZLA CİHAZIN CİDDİ EKONOMİK MAALİYETLERİ,

10-SEANS ORTASINDA VEYA SEANSA GİRİŞTEN HEMEN SONRA BEDENSEL VE AĞIR DÜZEYDE ZİHİNSEL ENGELLİ BİREYLERİN SIK SIK RAHATSIZLANMASI, ALT DEĞİŞTİRME İŞLEMLERİ VE DİĞER ÖZBAKIM FAALİYETLERİ YÜZÜNDEN SAATE VE ZAMANA BAĞLI SEANS YAPILAMAMASI,
Son Düzenleme: 16 Eki 2014 13:40 yazan CUNGA.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.293 saniye
Sistem Kunena Forum