Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Kamera sistemi

Kamera sistemi 17 Ağu 2018 20:57 #73

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Şimdi ''daha da güzel olacak'' diyorlarmış hocam.

Nasıl olsa inanan çok ötesi...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kamera sistemi 18 Ağu 2018 11:00 #74

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Mevcut kamera sistemimiz kenarda vardı, 2 TB harddiskli bir sistem kapıyada bir tane kamerayı taktırdık yalnız 1 kamera 2TB lık hard diskte 132 gün kayıt saklayabiliyor. Milli eğitime 1 ayda yaklaşık 20 iş günü olduğunu varsayarsak, bu da 300 GB lık alan yapıyor. 30 günüde verirseniz 450 GB alan yapıyor, şimdi bunu ödemeye esas belge nasıl yapacağız? 1 TB lık bir tane daha harici hard disk almak lazım bu görüntüleri milli eğitime götürmek için, ee bu hard diski verdik sonra geri mi alacağız tekrar, milli eğitim debu görüntüleri kopyalayıp bize mi verecek hard diski, böyle olursa milli eğitimde böyle bir sistemin oluşturulduğunu hiç sanmıyorum, ee hard diskli alıp 5-10 gün ellerinde tutup bir kaç kayıt izleyo hard diskleri geri iade mi yapacaklar ? Süreç nasıl işleyecek çok merak ediyorum ama bence bu kamera sistemini kimse çok dikkate almayacak.

Kamera sistemi 18 Ağu 2018 11:40 #75

• azad72
  • azad72 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
milli eğitim her ay görüntüleri alıp rastgele izlemeyecek teftiş esnasında her hangi bir saat açıp defterle ve ek 4le karşılaştıracaklardır bir uyumsuzluk görüldüğü takdirde yaptırım uygulanacaktır herhalde yoksa her ay bu kadar kurum kaydı nasıl izlensin 3 ay sonda ödenek gelir bize

Kamera sistemi 22 Ağu 2018 00:31 #76

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
Ödemeye esas belgeyi kurum kendi elinde 90 gün boyunca saklayacak. Bu sistem şu an için şikayet ve teftişlerde incelenmek amacıyla kuruluyor. Teftiş sırasında incelenmesi bile şu an için anlamsız. Ancak şikayet halinde veli ile birlikte çocuğun analizi (yüz tanıması) yapılarak geldiği yada gelmediği tespit edilecek. Yani şuan ki sistem şikayet ve soruşturmaları aydınlatmak için kuruluyor. Ayrıca birde şöyle bir durum var bazı kamera sistemleri saat ve tarih bilgisini görüntü üzerinde tutmuyor. Bu konuyla ilgili bir detay MEB tarafından belirtilmemiş.

Kamera sistemi 27 Ağu 2018 20:33 #77

• tartanc
  • Platin Uye
Bir veliniz çocuğumun ve benim görüntümü almanıza izin vermiyorum dese ne yapacaksınız?

Bu sayının onlarca olduğunu düşünsek.

Veli dava açsa ne olur ?

Bazı velilerin CİMER e yazı yazdıklarını duydum.Hayırlısı.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zumre86

Kamera sistemi 31 Ağu 2018 10:36 #78

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
kamera/yüz tanıma sistemi iyidir, otokontrol sağlar. kurumların eğitim girişi yaptığı yani öğretmeniyle bire bir ders verdiği engelli bireye, verdiği bu hizmetin belgesidir, kanıtıdır. kamera ya da yüz tanıma sistemi kurumların hedef olduğu en büyük suçlama olan hırsızlığın panzehiridir, yüz tanıma sistemiyle bu suçlama biter. bazı arkadaşların yazdığı gibi çocuk gelir içeri girer ders yapılmaz tezine katılmıyorum. kuruma çocuk geliyorsa ve de öğretmen birlikte derse giriyorlarsa ders yapılır,eğer yapılmazsa o kurumda zaten hiç ders yapılmıyordur, bu sistem en azından çocuğun kuruma gelmesini sağlar, diploma kiralamanın önüne geçer.
kamera/yüz tanıma sistemi iyidir kırtasiyeyi ortadan kaldırır, ek-4'lere veli imzasına gerek kalmaz. kurumdan ayrılan öğretmenin kaprislerini önler, kurumu vicdanen rahatlatır.
kamera/yüz tanıma sistemi iyidir kurumların öğrenci bilançolarını görmelerini sağlar, şimdiki gibi 100 öğrenci kayıtlıysa 100 fatura kesilmez, dürüst ve ahlaklı 80 fatura kesilir, bunun üzerinden kurum gelir-gider hesabı yapar. müfettiş geldiğinde ya da herhangi bir şikayet olduğunda uykuları kaçmaz, göğsünü gere gere denetime hazır olur.
kamera/yüz tanıma sistemi iyidir, belki meb bu sistemle birlikte oluşacak yüzde 25-30 tasarrufu önümüzdeki yıldan itibaren fazla seans olarak öğrencilere dönüşümünü sağlar.
hiç bir şey yap(a)mayan dernekler bu süreçte 2 şeyi belki yaparlarsa bir işe yaramış olurlar: 1- okula devam eden çocukların kuruma geldikleri saatlerde izinli sayılması ya da mebbiste okulda görünmemeleri, çünkü onbinlerce engelli çocuk okula alınmadığı halde kayıtlı görünmektedir.
2- yüzde 3 ücretsiz öğrenci saçmalığının ortadan kaldırılması
son söz: kameralı görüntüleme pansumandır, kaçağa, suiistimale kesin çözüm değildir, çözüm yüz tanıma sistemidir, şimdilik yetmez ama evet !
NOT: bu forumu takip eden yetkililere uyarım: kameralı görüntüleme bazı kurumlarda işe yaramayacaktır, onlar bildiğini yapmaya devam edecektir, geçmişte perşembe toplantılarında boy gösterip her türlü denetim ve cezadan kurtulmayı amaçlayan uyanıklar bugün başka dergahları, kapıları aşındırmaktadır. o nedenle ivedilikle yani ocak ayından itibaren yüz tanıma sistemi getirilmelidir.
Son Düzenleme: 31 Ağu 2018 15:27 yazan garip. Sebep: imla

Kamera sistemi 31 Ağu 2018 18:02 #79

• mehmetcan
  • mehmetcan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 141
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 0
arkadaşlar içimizde çok akıllı arkadaşlar var aman dikkat aman

Kamera sistemi 31 Ağu 2018 20:49 #80

• tartanc
  • Platin Uye
1- okula devam eden çocukların kuruma geldikleri saatlerde izinli sayılması ya da mebbiste okulda görünmemeleri, çünkü onbinlerce engelli çocuk okula alınmadığı halde kayıtlı görünmektedir.

Bir ek;Okula devam edenlerin büyük bir çoğunluğu da günde 1-2 saat okula gitmektedir.

Okul saatleri sorunu derhal çözülmelidir.

Grup sorunu derhal çözülmelidir.

...................................................
Sayfa oluşturma zamanı: 0.408 saniye
Sistem Kunena Forum