Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Kamera sistemi

Kamera sistemi 01 Eyl 2018 13:57 #89

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
drnbrls yazan:
Yaz hocam yaz.

demişsiniz sistemsel bir sorun yaşar mıyım diye soruyorum. yanlış anlamayın ne açıdan cevap verdiğinize emin olamadım.

Sayın drnbrls,

Aynı gün içerisinde 2 bireysel ve 1 grup vermenizde herhangi bir sakınca yok. Sistem girişlerinde de sorun yaşamazsınız. Zaten sistem biraz böyle kurgulanmış, haftada bir gün, öğrenci kuruma gelir bireysel ve grup seanslarını alır şeklinde bir ön kabul ve tasarım mevcut.

Ne var ki, grupların aynı güne denk getirilebilmesi, küçük yaş bireylerin 2 saat seansı kaldıramaz oluşu, ailenin ayırabileceği zamanın darlığı, okula giden öğrencilere seans için akşam saatlerinde sadece 2 saat kalıyor olması, mesafeler, servis güzergahları vb. vb. bir sürü sebeple bunun çoğu zaman uygulanabilmesi mümkün olamıyor.

Siz denk getirebildi iseniz hiç endişe etmeden iş planınızı bu şekilde yapabilir ve sisteme girebilirsiniz.

Kolaylıklar dileğiyle,
Son Düzenleme: 01 Eyl 2018 13:57 yazan AliGalipDursen.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: drnbrls

Kamera sistemi 01 Eyl 2018 23:27 #90

• oflaz
  • oflaz Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 2
  • Başarı: 0
Bir günde toplam 2 seans verilebilir

Kamera sistemi 02 Eyl 2018 07:55 #91

• mutluluk
  • mutluluk Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 67
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 1
1-Okullar açılmadan okul saati sorununa çözüm bulunmazsa gerçekten bizleri çok zor günler bekliyor. 2-İs planı saçmalığı da kaldırılmalı çünkü yarından itibaren kurumlar seans kaybı olmaması açısından gelemeyen öğrencilerini iş planından çıkarıp gelen öğrencilerin seanslarini ikiye çıkarma yoluna gidecekler,iş planına müdahale etme süresi kısıtlı olduğu için yogunluktan belki de sisteme girme ve degistirme imkanı olmayacak ve değiştirilmek istenen öğrenci iş planında kalacak telafi gibi bir buton da olmadığı için yine mağdur olacağız,sonrasinda öğrenciyi ay içinde istediğin kadar getir iş planı baz alınacağı için o çocuk eksik fatura edilecek,

Kamera sistemi 02 Eyl 2018 16:05 #92

• drnbrls
  • drnbrls Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 68
  • Teşekkür Sayısı: 15
bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum. okula gitmeyen bir grubum var o grupta uygulamayı yapabileceğim. ancak okula devam eden çocuklarımızın seansları için gerçekten endişeliyim. bir an önce çözümlenmesi için derneklerin bir girişimde bulunması gerektiği düşüncesindeyim. bizim üzerimize düşen ne varsa yapalım. eğitim odaklı çalışan kurumların bu sıkıntılara maruz kalması hiç adil değil

Kamera sistemi 03 Eyl 2018 00:50 #93

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
ÖZEL BİREY AİLESİ ÇOCUĞUNDA FARKLI DURUM SERGİLER VE GİDER ÇOCUK DOKTORUNA.
ÇOCUK DOKTORU PSİKOLOGA YÖNLENDİRİR.
PSİKOLOG BİREYDE ÖZEL DURUM ODUĞUNU SÖYLER AİLEYE.
AİLE İNKAR EDER BU DURUMU.
SONRA YIKIMA UĞRAR VE YAVAŞ YAVAŞ KABULLENMEYE BAŞLAR.
ÇEVRESİNDE VE PSİKOLOGA NE YAPACAĞINI SORAR VE HEPSİ DE ÖZEL EĞİTİM DER.
AİLE ÖSKR RAPORUNA BAŞVURUR VE RAPORU İLE RAMA GİDER.
RAMDAN VERİLEN 1 VEYA 2 YILLIK RAPORU İLE REHABİLİTASYON MERKEZİ ARAŞTIRIR.
BİR SEÇİM YAPTIKTAN SONRA ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİNE GİDER VE KURUMA DEVAM EDECEĞİNİ BEYAN EDER.
KURUM O BİREYİN RAM RAPORU İÇİN RAPOR SÜRESİ DAHİLİNDE PROGRAM, BEP V.S YAPAR.
KURUM SERVİS PROGRAMINI AYARLAR VE BİREYİN BİR AN ÖNCE AKRANLARINDAN BEİRGİN FARKLARI KALMAMASI İÇİN ÇABALAR.

ADI GEÇEN BİREYİN ÖZEL DURUMU, BİREYİN KEYFİ UYGULAMASI VEYA AİLENİN BİLİNÇSİZCE BİREYİN HAZIRANAN PROGRAMINA UYMAMASI GİBİ SEBEPLERDEN DOLAYI KURUMU CEZALANIR. EĞİTİM PROGRAMI, SERVİS PROGRAMI VE O BİREY İÇİN YAPTIĞI TÜM PROGRAMLAR KEYFİYETTEN DARMADAĞIN OLUR.
PEKİ BU KEYFİYETTE, AİLENİN SUÇU YOK MU?
YANİ AİLE DEVLETİMİN BENİM DE DAHİL VATANDAŞLARINDAN ALDIĞI VERGİLERLE VERDİĞİ BU İMKANI KEYFİ HARCAMASININ BİR YAPTIRIMI YOK MU? OLMAYACAK MI?
BİR DİĞER KONU EBEVEYNİ ÖZEL ÇOCUĞUNUN EĞİTİM VE REHABİLİTASYON SÜRECİNİN FARKINDA OLAMAYACAK DÜZEYDE İSE?
PEKİ BU ÇOCUĞUNUN REHABİLİTASYON SÜRECİNDEN YARARLANIP YARARLANMAYACAĞININ KARARINI NEDEN ÇOCUĞUNUN GELECEĞİNİ TAYİN EDEMEYECEK ZEKADA OLAN FAKAT SIRF O YAPMIŞ, ONUN ESERİ DİYE ULUSLARARASI ÇOCUK HAKLARINI, ANAYASAYI VE SOSYAL DEVLET İLKESİNİ HİÇE SAYARAK O AİLEYE BIRAKIYORSUNUZ?

UNUTMAYIN BU GÜN 13 YAŞINDA HAFİF MR OLAN BİR ÇOCUĞUN 5 YILLIK REHABİLİTASYON SÜRECİNDE BAĞIMSIZ YAŞAM VE İŞ YAŞAMI GİBİ BECERİLERE SAHİP OLACAĞINI BİLİYOR MUSUNUZ? VE DAHA DA ÖNEMLİSİ BUNUN BİZE MAALİYETİNİN 5 YIL İÇİN KDVLER DÜŞÜLDÜĞÜNDE 28.000 TL OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?
PEKİ AİLESİ ÖZEL EĞİTİMDEN MAHRUM BIRAKTIRDIĞINDA MAALİYETİNİ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?
15 YAŞINDAN İTİBAREN ÖZEL EĞİTİMDEN MAHRUM KALDIĞINDAN TOPLUMDAN SOYUTLANMASI, ENGELİNİN ARTMASI, BAKIM MAAŞI, ENGELLİ MAAŞI, ÜRETİME KATKISININ OLMAMASI GİBİ BİR SÜRÜ DURUMU GÖZE ALDIĞINIDAKİ MAALİYETİ HESAPLADINIZ MI?
BEN SÖYLİYİM ORTALAMA YAŞAM ÖMRÜ 70 OLAN BİR BİREYİN 55 YILLIK HESABINI. AYLIK 600 BAKIM 900 ENGELLİ MAAŞI İLE SADECE BİR HESAP ÇIKARSANIZ BİLE 1500TLx660 AY=990.000 TL DİR.
TAKDİR DEVLETİMİZİN.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Son Düzenleme: 03 Eyl 2018 00:50 yazan sizgin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: MZFZ

Kamera sistemi 03 Eyl 2018 14:34 #94

• MZFZ
  • MZFZ Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 345
  • Teşekkür Sayısı: 70
  • Başarı: 3
Kimseden ses çıkmadığına göre demek ki Kamera Sistemini herkes kabullenmiş :blink:

demek ki neymiş korkulacak bir şey yokmuş :dry:

okullar açıldığında okul seans girişleri çakıştığında o zaman da sessiz kalanları göreceğim.

kaderinizi başkalarının eline vermeyiniz. şimdiden sessiz kalanlar yarın her şeyi kabullenmiş demektir. :evil:

Kamera sistemi 03 Eyl 2018 16:08 #95

• geceee
  • geceee Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 235
  • Teşekkür Sayısı: 24
oturduk geleni gideni çentikliyoruz sinirler gergin...

Kamera sistemi 03 Eyl 2018 16:34 #96

• biko
  • biko Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 78
  • Teşekkür Sayısı: 17
İki personel görevlendirin birisi kuruma gelen gidenleri tespit etsin bir diğerine bildirsin diğeri de iş planında ki değişiklikleri yapsın bunu her gün kafalarını kaldırmadan takip etsinler başka türlü olmaz bu iş. yada boş verin gitsin
Sayfa oluşturma zamanı: 0.250 saniye
Sistem Kunena Forum