Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Sektör için çözümBÖDES SİSTEMİ

Sektör için çözümBÖDES SİSTEMİ 03 Nis 2019 13:40 #1

• ptmehmet
  • ptmehmet Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 261
  • Başarı: 6

Dosya Eki:

Dosya İsmi: Rehabilita...Son.docx
Dosya Boyutu:67 KB

Sektör için çözüm BÖDES SİSTEMİ

Orhan Özsoy bey sitemize yükleyemediği için,bizden yardım istedi,raporunu yayınlıyoruz
COŞKU ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

Mehmet TAN
Son Düzenleme: 03 Nis 2019 14:50 yazan ptmehmet.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sevgiisigi, selim80, psycho01 ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Reh.Raporu 03 Nis 2019 14:41 #2

• sevgiisigi
  • sevgiisigi Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 139
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: -1
Arkadaşlar,

Uzun zamandır sektörümüz adına yapmış olduğum çalışmayı ENGELLİ ÇOCUKLARA REHABİLİTASYON MERKEZLERİNCE SAĞLANAN ÖZEL EĞİTİM HİZMETİNİN SORUNLARI VE ÇÖZÜMÜ başlığı ile bir RAPOR haline getirdim ve sizlerin bilgisine sunuyorum.

Rapor hayli uzun. Bu sebeple sizlere şimdiden sabır diliyorum. Ancak özellikle çözüm başlığı altında Bireye Özel Destek Eğitim Sistemi (Kısaca BÖDES) olarak isimlendirdiğim yeni sistemin sorunlarımıza çözüm üreteceğini düşünüyorum.

Dileyen arkadaşlarım iletişim bilgilerimden bana ulaşabilir.

Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selim80, psycho01

Reh.Raporu 05 Nis 2019 11:31 #3

• sevgiisigi
  • Tecrubeli Uye
Sektörün Sorunlarının tespiti ve bu sorunların çözümüne yönelik hazırlanmış bir Raporun sitede hiç bir arkadaş tarafından değerlendirilmemiş olması üzüntü verici olmakla beraber, kendi sorununa çözüm üretememiş bir Sektör olmamız bakımından şaşırtıcı değil.

Sektör olarak çözüm bulmak bir yana, önerilen çözümü blle değerlendirmeye mecalimiz yok. Oysa bu Rapor başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere hepimizi memnun edebilecek bir çözümü ortaya koymaktadır.

Unutmamak gerekir ki, Sektör olarak kendi sorunlarımıza kendimiz çözüm üretmeliyiz. Aksi taktirde, her zamanki gibi akıbetimize razı olmak zorunda kalırız.

Umarım bu Rapor Sektör adına hayırlara vesile olur.

Reh.Raporu 05 Nis 2019 15:38 #4

• hayri_cetin
  • hayri_cetin Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 15
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 0
Orhan Bey tebrik ederim güzel bir çalışma olmuş. Eleştiri değil ancak fikir olarak söylemeliyim ki belirlemiş olduğunuz ücret belki mevcut sıkıntıları çözüyor gibi gözüksede Öğretmenlerin maaşlarını arttırmak için yeterli bir bütçeyi Rehabilitasyon merkezlerine sağlamıyor diye düşünüyorum. Benim fikrim öncelikle son 10 yılda enflasyon karşısında eriyen ücretlerin gerçek değerini bulup daha sonra bahsettiğiniz uygulamaları devreye almak olabilir. Emeğiniz için teşekkürler.

Reh.Raporu 05 Nis 2019 16:07 #5

• sevgiisigi
  • Tecrubeli Uye
hayri_cetin yazan:
Orhan Bey tebrik ederim güzel bir çalışma olmuş. Eleştiri değil ancak fikir olarak söylemeliyim ki belirlemiş olduğunuz ücret belki mevcut sıkıntıları çözüyor gibi gözüksede Öğretmenlerin maaşlarını arttırmak için yeterli bir bütçeyi Rehabilitasyon merkezlerine sağlamıyor diye düşünüyorum. Benim fikrim öncelikle son 10 yılda enflasyon karşısında eriyen ücretlerin gerçek değerini bulup daha sonra bahsettiğiniz uygulamaları devreye almak olabilir. Emeğiniz için teşekkürler.

Değerli katkınız için teşekkür ederim.

Sektördeki tüm arkadaşlarla öncelikle SİSTEM üzerinde anlaşmamız lazım. Çünkü yıllar yılı yaşadığımız tüm sorunların nedeni sistemdi. Sistem yanlış olduğundan MEB Rehabilitasyon Merkezlerini doğru kullanarak Engelli Çocuklarımızın hak ettikleri eğitimi alabilmelerini sağlayamamıştır.

Ortaya koyduğum Sistem öncelikle bu sorunu ortadan kaldırıyor. Ödenek konusuna gelince;

Raporun çözüm kısmını bir daha gözden geçirirseniz, durumun çok da düşündüğünüz gibi olmadığını göreceksiniz.

Ancak öncelikle bizim SİSTEM konusunda sektör olarak hemfikir olmamız gerekmektedir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hayri_cetin

Sektör için çözümBÖDES SİSTEMİ 09 Nis 2019 09:48 #6

• sevgiisigi
  • Tecrubeli Uye
Başka değerlendirmesi olan arkadaş yok mu?

Sektörün sorunlarının çözümüne yönelik hazırlamış olduğum 30 sayfalık Rapora 30 kelimelik de olsa bir değerlendirme yok mudur?

Sorun nedir arkadaşlar?

Yoksa üyesi olduğumuz DERNEKLER her gün böyle bir çalışma yapıyor da, ondan mı bu benim hazırladağım RAPOR okunup değerlendirilmiyor?

Sektör için çözümBÖDES SİSTEMİ 09 Nis 2019 20:25 #7

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Şimdi şöyle bir durum var sayın sevgiisigi, yeni yönetmelik yayınlandığı zaman birkaç arkadaş tamamını okur, değişen hususları inceler, burada paylaşır ve sektörün çoğunluğu bu arkadaşların paylaştığı özeti anlamaya çalışır. Biliyorsunuz ki sektör olarak değil toplum olarak okuma özürlüyüz bu bir gerçek. Okuyanlarımızın bir kısmı anlayamıyor yani bir miktar anlama özürlüyüz. Anlayanımızın da bir kısmı ifade özürlü olduğundan yeterince ilgi görememiş olabilirsiniz.
Bir diğer husus ve daha önemlisi her an yayınlanması beklenen bir yönetmelik var, akıbeti belirsiz. Bir geliyor, bir gidiyor. En az bir yıl bu yeni yönetmelikle idare edileceğiz ve nasıl geleceğini pek bilmediğimiz, yaydan çıkmış bir oku geri döndürme ihtimalimiz varmış gibi görünmüyor. İlgi görmemesinin muhtemel bir sebebi de bu zamanlamadan kaynaklı olsa gerek.
Kendi adıma çalışmalarınız için teşekkür ediyor, “can havliyle seslerin yükseldiği bir vakitte” tekrar gündeme getirmenizi tavsiye ediyorum..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zerwan

Sektör için çözümBÖDES SİSTEMİ 09 Nis 2019 21:09 #8

• mehmetcan
  • mehmetcan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 141
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 0
sorun bizim beğenip beğenmememizde değil çok iyi bir çalışma veya değil önemli olan bunu derneğe benimsetip bakanlığa sunmak saygılar
Sayfa oluşturma zamanı: 0.332 saniye
Sistem Kunena Forum