Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: NE YAPMALI?

NE YAPMALI? 25 Nis 2020 17:02 #281

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
Mevlit yazan:
İşinize geldiği gibi yol çizmeniz manidar. 1200 liraya yada kçö ye mahkum edilen öğretmenin okum açımduktan sonra nazıl çalıştormayı verim almayı düşünüyorsunuz. Süreç bittikten sonra her kurum telagi için yana yakıla öğretmen arayacak ya da ders saatleri artırılacak bu öğretmeni kurumda nasıl tutacaksınız.Şimdi vermeyeceğiniz bin yada 2 bin lira için öğretmen başına farazi 15 20 bin liralık ücreti faturu etmemeyi göze nasıl alacaksınız yol haritası çizmişsiniz ama yolun sonunu bence görmemişsiniz. Öğretmen kçö ile geçinsin süreç sonunda bakarız mantığı yanlış bence öyle bir düşünce varsa zaten kapatsın kurumu tazminatı versin millet evunde beklesin

Siz anlatmak istediğimi anlamamışsınız.
Diyorum ki örnekleyecek olursam. 4000₺ net maaş alan bir personele hesap edilince 3300₺ kısa çalışma ödeneği vereceksiniz diyorum. Hiç çalışmadan 3300₺ maaş alacak yani bu tutarı kabul etmeyen personel olacağını illada yattığım yerde bana 4000₺ maaşımı tam vereceksin diyen bir personel kusura bakmasın.

Çalışanların aldıkları gerçek tutarlar üzerinden kçö hesabını yapıp. Bu tutarlardan düşük ödeme yapmayın diyorum.

Dikkatli okursanız zaten bende personelin mağdur edilmemesini istiyorum.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

NE YAPMALI? 25 Nis 2020 17:32 #282

• Mevlit
  • Mevlit Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 6
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
Yattığı yerden yanlış bir tabir kimse evde oturmak istemiyor. Sizin anlatmak istediğinizi anlıyorum maddi olarak kaygıları da anlıyorum.ama kçö verip maaşını tamamlamayan ögretmeni size para kazandırmaz. Önemli olan normalleşme sonrasıdır. Para kazandıracak öğretmen olduğunu unutmamak lazım.kusuru bakmayın da isteyen olacak ödemeseni yapıp işten çıkartın o personeli tazminat hesabı işin içine girerse çok su götürür
Son Düzenleme: 25 Nis 2020 17:34 yazan Mevlit.

NE YAPMALI? 26 Nis 2020 12:38 #283

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Mevlit yazan:
Yattığı yerden yanlış bir tabir kimse evde oturmak istemiyor. Sizin anlatmak istediğinizi anlıyorum maddi olarak kaygıları da anlıyorum.ama kçö verip maaşını tamamlamayan ögretmeni size para kazandırmaz. Önemli olan normalleşme sonrasıdır. Para kazandıracak öğretmen olduğunu unutmamak lazım.kusuru bakmayın da isteyen olacak ödemeseni yapıp işten çıkartın o personeli tazminat hesabı işin içine girerse çok su götürür

Kardeş, yattığı yerden den kastı “çalışmadan” anlamındadır.

Bı süreçte herkes taşın altına elini koyacak, tüm kurumlar diken üstünde giderlerini gelen telefonlara nasıl cevap vereceğini bilemekte iken, süreç beni bağlamaz, evde paşa paşa otururum “MAAŞLARIMIZI TAM VERİN“ demek akıl tutulmasıdır.

Tüm kurumların Meb den gönderilen yazıya göre iş kanunları kapsamında sözleşmeleri askıya alıp, süreci bekleme olguları varken, mağduriyet yaşanmasın çabasına karşı, bu zihniyet PES!!

“Para kazandıracak öğretmeni..” demişsiniz.. Doğru; 50 personelin 27 si öğretmen, 23 ü can sıkıntısı için okula balık tutmaya gelenler!!
Yaklaşımınızdan tweeter daki “imza öğretmenleri” tarzınız ortada.

Bu tarz çalışanlar için yapılması gerekeni söylediğim halde bi dünya tepki veren arkadaş cevap versin size. Çok destekler sizleri sağolsun!!

Özel eğitim ekip/gönül işidir HİZMETLİ si, öğretmeni, psikoloğu, müdürü, memuru, koordinatörü, şöförü, fizyoterapisti..

Ben imza atmazsam para kazanabiliyormusun, benim imzamla şunlardan kazanıyorsun vs..

Bu kişiler sadece iki rakamı çarpıp, sonuç hanesiyle; işverenin işe neden helikopterle gelip kahvaltıda havyar parmaklamadığı arasındaki paradoksa sonuç bulmaya çalışmaktan, eğitimin E sine bile yaklaşamayan değerli kardeşlerimizdir.

Saygılar.
Su akar yolunu bulur..

NE YAPMALI? 26 Nis 2020 14:32 #284

• Mevlit
  • Mevlit Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 6
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
Bütün kurumlar kredi batağında giderler hat safhada 50bin lira kira 20 bin mazot arkadaşlar okullar kapalı şu an bırakınız lütfen işleyişi gideri biliyorum 50 personelin 27 ögretmen 23 tane yan personel olan okulun sahibi bu dediği persoleine bin lira ödeyemiyorsa zaten kan emicidir. 11 senedir bu sektördeyim hiç kurum değiştirmedim imza öğretmeni falan filan yakışık değil ben sizi tanomam siz de beni. Bu sektör karşılıklı menfaat herkesin önceliği kazanmak kimse yattığı yerden para kazanalımzdemiyışor süreç sonunda zaten bu aylar çalışmadığımız hepsini çalışacaz ama bu aylarda mağdur olan öğretmenleri nasıl kazanacaksınız

NE YAPMALI? 26 Nis 2020 15:02 #285

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Bir öğretmen olmama rağmen bazı şeyleri yazmakta fayda var. Evet şu süreçte herkes taşın altına elini koymalı. Bu nasıl olur? Bilemem. Ama öncelikle iletişim ile başlar. Orta bir yol bulunur ve ne personel ne de kurumlar sıkıntıyı tek başına üstlenir.

Şimdi gelelim diğer meseleye. Benim şoför hostes diğer personelim ve fizyoterapist im eksik kalacak ama öğretmene tüm haklar verilecek! Olmaz öyle şey. Tamam en kutsal ogretmenliktir ama empati yapmayi bilmeyen öğretmen, öğretmen değildir. Eğitim bilimleri dersinde sadece bir konu değildir empati. Öğretmenin ilk rehberlerinden biridir. Bunu anlamayan zaten ya niyeti kötüdür ya da bulunduğu ekibi ve kurumu zaten onemsemiyordur.
Evet kurumlarda fizyoterapist ve ogretmenlere ders yazılır. Ama bu demek değildir ki tüm hak ogretmenlerindir. Bir öğretmen bireysel dersi ile fizyoterapist in ders saat ücreti aynıdır. Ama onu oraya getiren şoförü servisciyi ilgilenen hizmetliyi temzilik yapan personeli programı yapani kurumu yöneten müdürü evrak işini düzenleyen personelleri yok sayip bu iş yapılırsa hak yerini bulmaz. Eğer asgari ücretten gösterilip 4000 maaş verdiğiniz öğretmenin 4000 TL ye göre kçö alması için gerekirse cebinden ödeyeceksin arkadaş. Tamam bize primler çok yüklü geliyor ama bu bir bahane değildir.
Burada her şeyi netlestirerek iş yapmamız en azından vicdani sorumlulugumuzdur. Evet öğretmenlerimiz başımızın tacidir ama diğer personelin de hakkını teslim etme gereği için elimizden geleni de yapmalıyız.
Bu da avans vs. desteği olmadan zaten mümkün değildir. Alın size bahane : zaten evdesiniz. Sosyal medyadan ilgili yer ve kişilere durumumuzu anlatan bir msj tweet vs. atmak. Bakarsiniz benim onun bunun değil de senin sesine kulak verirler.

NE YAPMALI? 26 Nis 2020 18:12 #286

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
Belki mayısta açılır okullar enseyi karartmayın.

NE YAPMALI? 09 May 2020 17:35 #287

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
tüm dünya resesyona sürüklenirken bazı ülkeler için iflas söylentileri çıkmışken bu süreçte devletler de doğal olarak kendi ekonomik güç ve sosyal devlet anlayışları ölçüsünde önlemler alıyorlar. ülkemizde avm^lerin açılması riski ve benzeri gevşemeler de tamamen ekonomik nedenlere dayanmaktadır , yalnızca avm'lerde 500,000'den fazla çalışan ve binlerce dolarlık, euroluk, liralık kiralar sözkonusu, devletimizin 3 aydan fazla kısa çalışma veya ücretsiz izin ödemesi yapması çok zor görünüyor, para basarak nereye kadar? bu süreçte özel eğitim kurumları için de avans gündeme gelmiştir. duyduğum kadarı ile zorunlu olmayacak, kdv hariç şubat ödeneği çarpanıyla hesaplanacak ve avans alan kurumlar personel çıkartamayacakmış. yani devlet kendi istihdam, maaş ve sigorta primi yükümlülüğünü kurumlara devredecek, peşinden okul öncesi kurumlarla özel eğitim merkezlerine kısıtlı çalışma sistemi getirilecek, bana kalırsa eylül bile erken. grup eğitimi olmaz, bedensel programı çok zor, devamsızlığı da eklersek şubat ayında kesilen fatura tutarının yarısına bile ulaşmak çok zor. kurumlar kırk katır mı kırk satır mı kendisi karar verecek. şu an kurumlar, çalışanlar ve aileler çok zor durumda, ama ortada kovid 19 denilen bir gerçeklik de var. bu gevşemenin sonucu ikinci, hatta üçüncü dalgadır. tamamen iyi niyetimle söylüyorum, bu iş böyle gitmez, önünü göremeyenler bu işi bıraksın, bunun için devletin kapatmasına gerek yok, bir dilekçeyle iş biter, artık eskisi gibi kapanış için müfettiş falan da gelmeyecek, her şey on line. bence bu forumda sürekli avans, avansın şartları, ne zaman açılır gibi başlıklar atmak da anlamsız, herkes bir süre daha beklesin. su akar yatağını bulur...
Son Düzenleme: 09 May 2020 19:16 yazan garip.

NE YAPMALI? 13 May 2020 15:15 #288

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
Son dönemde siyasi ve ekonomik kaygılar ile atılan sözde normalleşme adımlarının faturası çok ağır olacak. İkinci dalga kaçınılmaz ama geldiğinde haberimiz olur mu muamma.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.278 saniye
Sistem Kunena Forum