Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: NE YAPMALI?

NE YAPMALI? 26 May 2020 23:46 #289

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
İkinci Dünya Savaşının bittiğine inanmayan, savaş bittikten sonra 30 yıl daha görev verildiği adada tek başına direnen Japon Askeri Onada'nın hikayesini bilir misiniz? Sosyal medyadaki bazı paylaşımlar bana Onada'yı hatırlatıyor.
Arkadaşlar, artık Lale Devri bitti. Eskidendi o gelsin/gelmesin öğrenciler, kesilsin faturalar, 15 gün sonra gelsin hakedişler vs. patron mutlu, resmiyette asgari ücretli olup aradaki farkı elden alan ve bundan hiç rahatsız olmayan çalışan mutlu. Artık bitti!
Bakın neredeyse 3 aya yaklaşıyoruz var mı bir gelişme, ses/seda? YOK! Neden acaba??? Bu forumda yıllardır tekrarladığım şeyleri yinelemek istemiyorum. İzmir Basmane'ye gelin o viran, camsız, perdesiz binaların üzerinde onlarca dernek, federasyon tabelası var.
Sizlere somut ve güncel bir örnek vereyim: Pandemi sürecini en iyi yöneten ülkelerden Danimarka'da bu hafta restoranlar açıldı, Kopenhag'daki dünyanın en iyi restoranı hamburgeci oldu. Çünkü onlar dünyanın en iyi kuruluşu olsa da gerçekçi ve dünya gerçeklerine göre hareket ediyor. Sizler sanırım başka bir dünyada yaşıyorsunuz ya da durumunuz Onada'dan vahim...
İnternette sürekli öğretmen ilanı verip, yıllardır kendine ve öğrencilerine hizmet veren öğretmenlerine (göya) gözdağı vermeye çalışan ya da attığı kazıklar nedeniyle öğretmenlerinin kuruma dönmeyip avukata, iş mahkemesine gideceğini varsayan ve önlem almaya çalışan kurum sahipleri, bu hafta Manisa'da koronadan hastane kapandı, siz sanırım 15 haziranda tam kapasite eğitime başlayacaksınız, ilanlardan o anlaşılıyor. Bu ilanları görünce ben MEB'in yerine olsam 1 kuruş avans vermem. Tüm sektörler eleman çıkarırken özel özel eğitim sektörü maşallah binlerce öğretmen istihdam etmek istiyor, YERSENİZ!
Son sözüm siz öğretmenlere! Ben 10 yıldır burada sizlere ve kurum sahiplerine seslendim maaşların asgari ücret gösterilip sizin haklarınızın yendiği konusunda, bir kişinin bile sesi çıkmadı. Ben emeklilikte, doğum izninde, kıdem tazminatında anlayacaksınız beni diyordum ama aklıma hiç böyle bir şey gelmemişti. Bakıyorum şimdi sosyal medyadan sürekli sallıyorsunuz, GÜNAYDIN ve GEÇMİŞ OLSUN!!!
Şair çok güzel söylemiş: Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi dini ikiyüzlülüktür! (M.Mungan)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Hako

NE YAPMALI? 08 Haz 2020 18:57 #290

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
3 bilinmeyenli denklem:
farzedin ki bakanlıkta özel eğitim kurumları ile ilgili karar alıcı makamdasınız ve aynı zamanda bazılarının dediği gibi bu kurumların sosyal medya hesaplarına da ara sıra göz atıyorsunuz.
pandemi sürecinde önce dernek geliyor, kapalı olunan aylar için 2000 küsur kurum için avans talep ediyor, gayet makul ve mantıklı ama kurum sahiplerinin bundan haberi yok ya da görüş alınmıyor. onlar gidiyor bu sefer federasyon yetkilileri geliyor,bir çok selam, sabah ve referansla; onlar da diyor ki avans olmasın, her birimizin yüzlerce öğrencisi ve onlarca çalışanı var. avans alırsak, çalışanlara vermek zorundayız, işe gelmeyen personele neden maaş ödeyeyim ve borçlanayım, onun yerine ya devlet ücretsiz izin parası ile kçö ödesin ya da hibe versin (olmayacak duaya amin); ama bu talepten de kurum sahiplerinin sonradan haberi oluyor. yani bakanlıkta makam aşındıranlar hep o klasik sözü söylüyorlar: 450.000 öğrenci (yani aile), 45.000 çalışan ve 2600 küsur kurum adına konuşuyoruz (ama talep ve pazarlıklardan ne kurum sahipleri, ne de çalışanlar haberdar, aileler mi? en son babalar duyar). avansı bir borçlanma olarak gören fed. yetkilileri olmayacak hibe talepleriyle avansı da baltalamış oluyorlar böylece.
sonra akşam eve gelince bir de sosyal medyaya bakayım neler yazmışlar diyorsunuz. bir bakıyorsunuz twitterda federasyon yetkilileri aleyhinde akıl almaz ithamlar, doğru ya da yanlış suçlamalar, zamanlama manidar... sonra bir de forumlarına giriyorsunuz, twitterda o suçlamaları yönelten zat bu kez bu forumda başka bir nickle başka şeyler yazıyor, ateşin altına odun atıyor, gülüyorsunuz. bu arada 3 ay göz açıp kapayana kadar geçiyor. sıfıra sıfır elde var sıfır...
işte arkadaşlar özel eğitim sektörü ve temsilcilerinin hal ve gidişi. herkesten payına düşeni aldı sanırım. bu temsilci arkadaşlardan bir ricam olacak, lüften görüşmelerinde tüm kurumların sayılarını vermesinler, dürüst olsunlar, bunlar bizim aklımızdan geçenler, kurumların tüm bu gelişim ve girişimlerden haberi yok desinler, ya da 2650-1 (izmir'den bir kurum) desinler...
haydi şimdi hep beraber maske, kolonya ve dezenfektan malzemesi almaya...
Son Düzenleme: 08 Haz 2020 19:09 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss, Hisar hulya

NE YAPMALI? 08 Haz 2020 22:31 #291

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: 2
Forumda tamamen sessizlik hakim daha yazan eden yok.

NE YAPMALI? 09 Haz 2020 13:01 #292

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 154
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: 0
İlçe mem den atamalarla ilgili yazı gelen varmı

NE YAPMALI? 09 Haz 2020 13:17 #293

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Vaka sayıları artıyor kimse önlemlere uymuyor ve artık maske bile takmıyor. Umarım faturası ağır olmaz .

NE YAPMALI? 09 Haz 2020 14:18 #294

• pilot_il
  • pilot_il Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 31
  • Başarı: 1
Ne gibi hocam ?MEFUTU yazan:
İlçe mem den atamalarla ilgili yazı gelen varmı

NE YAPMALI? 09 Haz 2020 14:28 #295

• kadirfzt
  • kadirfzt Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 29
  • Teşekkür Sayısı: 7
hocam bizim bağlı olduğumuz ilçe mem bundan sonra atamalarla ilgili yazıların elden alınıp elden verileceğini söyledi. Sizin bağlı olduğunuz mem nasıl yapar bir sormanız lazım

NE YAPMALI? 09 Haz 2020 14:33 #296

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 154
  • Teşekkür Sayısı: 32
Çalışmaya devam edecek personel listesi ve yeni düzenlenmiş sözleşme falan yazıyor
Sayfa oluşturma zamanı: 0.325 saniye
Sistem Kunena Forum