Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: memurlar nette haber

memurlar nette haber 11 Eki 2021 12:17 #17

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Malesef karar organı özel eğitime bir turlu çözüm üretemiyor.Böyle bir lobi var ki kilitleme görevi yapıyor.Ne doğru düzğun karar aldırabiliyor ne de uygulatabiliyor ,tam anlamıyla avare kasnak misali dönüyor..Zaten denetim yok , hesap sorma yok ,Peki biz nasıl bu sorunun çözümünü bekleyelim.Bir kanun çıktı daha bunu uygulatan mecra yok, kaç yıl geçti aradan (YÜZ TANIMA VEYA BIYOMETRIK KIMLIK TANIMA SISTEMI) Hâlâ bir ses veya çalışma yok..Öyle olur mu sizler niçin bu kanunları çıkarıyorsunuz,Bu neyin kafası olmaz böyle bu gidisat çok şeye gebedir...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss, garip

memurlar nette haber 11 Eki 2021 13:42 #18

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
benim anlamakta zorlandığım bir konu daha var: diyelim öğrenci kuruma hiç gelmiyor, gelmeyen bu öğrenciye mebbis ders girişleri telafileriyle birlikte düzenli olarak yapılıyor, sonra ay sonunda ek 4'ler hazırlanıyor, bunu 1- öğrenci velisi 2- derse giren öğretmenler 3- kurum md. 4- kurucu imzalıyor ya da doğrudan sorumlu oluyor 5- bir de bunu aylık kamera denetimi yapan (yüzde 90 yapılmıyor) ilçedeki görevli denetliyor 6- ilçe şube md ve milli eğitim md. de benim memurum gördü / benim memurum işini bilir diye onaylıyor. yani 6 süzgeçten geçen bir yolsuzluk silsilesi... buna kim nasıl cesaret ediyor, bu kadar mı arkanız sağlam ya da her yolsuzlukta, suçta feda edecek bir yakınınız ya da müdürünüz var, gerçekten anlamakta zorlanıyorum.
eyyy burada ahkam kesen öğretmen arkadaşlar ! bu yolsuzluğa günü kurtarmak ve patronu kendine eksik/mahkum etmek adına imzalıyorsanız, bu suç sizin arkanızdan 10 yıl süreyle gelir, bu dereden daha çok sular akar, bugün patronun bir yerlere sırtını yasladıysa merak etme o duvar da bir gün çöker, altında sen kalırsın, aman dikkat!!!

memurlar nette haber 12 Eki 2021 14:51 #19

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
benim anlamakta zorlandığım bir konu daha var: diyelim öğrenci kuruma hiç gelmiyor,

Benim de anlamakta zorlandığım bir konu var.

Diyelim ki öğrenci kuruma hiç gelmiyor. Kirayı eksik ödeyemiyorum, öğretmenin maaşını eksik ödeyemiyorum, sigorta primini, vergileri, stopajı eksik ödeyemiyorum, elektrik, su, doğalgaz vs. hiç bir şeyi eksik ödeyemiyorum.

Aslında öğrencinin kuruma gelmemesinde benim hiç kabahatim yok ama bana niye eksik ödeme yapılıyor? :) İşte ben de bunu anlamakta zorlanıyorum.

Özel okula giden çocuk hastalanıp 1 hafta gitmese, veya pandemi çıkıp okul kapatılsa parasını yine ödüyor. Dersane çocuk 3 ders gelmedi diye aylık ödemeden kesinti yapmıyor. Üniversiteler bile öğrenci derse gelse, gelmese, devamsızlık yapsa, geçse, kalsa yine parasını alıyor. Bizim farkımız ne onu anlayamıyorum.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24, türkiyem, ibrahimhan ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

memurlar nette haber 12 Eki 2021 16:57 #20

• garip
  • Platin Uye
özel okul ve dersaneye ücreti veli ödüyor, bize devlet. veli dersaneye ödeme yaparken veli sgk borcu yoktur falan istemiyor, ama devlet bizden istiyor. neden? çünkü kamu ihale kanununa tabi gibiyiz, hakediş alıyoruz, aradaki fark bu. boşuna mı diyoruz bu sistem değişsin diye...

memurlar nette haber 12 Eki 2021 17:08 #21

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
özel okul ve dersaneye ücreti veli ödüyor, bize devlet..

Aslında bizimkini de veli ödüyor. Devlet bize VELİ ADINA ödeme yapıyor. Biz bu işi ihaleyle, davet usulü veya sözleşme kapsamında yapmıyoruz.

Evet, bence de sistem değişsin. Devlet veliye ne ödeyecekse ödesin. Ben de veliyle kendi anlaşmamı, sözleşmemi yapayım, kendi ücretimi uygulayayım. İsteyen gelsin, istemeyen gelmesin. İsteyen ucuz kuruma gitsin, isteyen pahalıya gitsin. Veli ister derse gelip parasını ödesin, ister "bugün günüm var" diye gelmeyip yine ödesin.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

memurlar nette haber 12 Eki 2021 21:26 #22

• garip
  • Platin Uye
Bu mantığa göre tüm çalışanların maaşını da aslında devlet ödüyor kurumlar adına, ya da tam tersi...
Son Düzenleme: 12 Eki 2021 21:27 yazan garip.

memurlar nette haber 12 Eki 2021 22:49 #23

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Ogrenci gelmediginde odenegin kesilmesi yapilan yolsuzluklarin en buyuk sebebi. Ogrenci belirli bir saatte geldigi zaman mesela ayda en az 4 saat tam odenek yatirilsin.
Duzenli bir sekilde gelmeyen ogrencinin de saglik raporu iptal edilsin veya diger haklardan da yararlanamasin. Bu cocuklarin egitim hakki cahil aileler tarafindan engellenmesin.

memurlar nette haber 13 Eki 2021 01:47 #24

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Eğri oturalım düz konuşalım.
Geriye dönük 1 yıl telafi, kurumlar açısından teslimiyettir.Telafi, kazanım yada kurumlara taninmıs bir hak değildir. Böyle bir algı var.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.363 saniye
Sistem Kunena Forum