Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: memurlar nette haber

memurlar nette haber 08 Eki 2021 08:54 #1

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
  • Başarı: 0
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

memurlar nette haber 08 Eki 2021 12:25 #2

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Az bile söylenmiş, az bile yazılmış bence. Bu kurumlarda her türlü şey yaşanıyor. Olmayan tek şey de eğitim. Bu kurumlarin ivedilikle kapatilmasi lazim. Kurum sahiplerinin rahat bir sekilde zenginleşmesi, rahat ve haram para kazanmasi artik durdurumalidir.

memurlar nette haber 08 Eki 2021 13:57 #3

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
  • Başarı: 0
ÖZEL HASTANELER,DAL MERKEZLERİ VE ÖZEL DİYALİZEREDE DEVLET ÖDEMELER YAPIYOR.SSK DİYALİZ İÇİN SEANS BAŞI 160 CİVARINDA ÖDEME YAPIYOR.ORADA ÇALIŞANLARINDA BENZER İŞ YAŞAMINA AİT SORUNLARI MEVCUT.ANCAK ORADA ÇALIŞAN DOKTOR,HEMŞİRE VARSA BİR USULSÜZLÜK ÇALIŞTIĞI YERİ İHBAR EDİYOR GEREĞİ HER NEYSE SAVCILIKÇA YAPILIYOR VE TÜM ÖZEL HASTANELER YADA DİYALİZLER KAPATILSIN DEMİYOR.VARSA SOSYAL HAKLARINI DA DAVA İLE ALIYOR.SANKİ SAĞLIK PERSONELİNDEN EĞİTİM PERSONELİNİN ÖĞRENECEĞİ ÇOOKK ŞEY VAR...SAĞLIK ŞART

memurlar nette haber 08 Eki 2021 15:50 #4

• Cemil.54
  • Tecrubeli Uye
Kurum sahiplerinin çoğu engelli çocukların sırtından bedava ve haram para yiyor. Boğazlarında kalsin, zehir zikkim olsun onlara. Dermansız kanser olsun onlar. Boyle kurum sahipleri resmen kan icen birer vampirdir.

memurlar nette haber 08 Eki 2021 18:01 #5

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Cemil.54 yazan:
Kurum sahiplerinin çoğu engelli çocukların sırtından bedava ve haram para yiyor. Boğazlarında kalsin, zehir zikkim olsun onlara. Dermansız kanser olsun onlar. Boyle kurum sahipleri resmen kan icen birer vampirdir.

Arkadaşım biraz üslubuna dikkat et.

Haber linkindeki bilgilerin çoğu YALAN ve YANLIŞ.

Kişisel olarak kurumları sevmiyor, beğenmiyor olabilirsin ama bu sana kimseye hakaret, beddua etme hakkı vermez. Bu kurumlar ne kimseyi zorla çalıştırıyor, ne de zorla çocuk kaydetdiyor. Herkes çalışmakta, çalışmamakta veya çocuğunu böyle bir kuruma götürmekte veya götürmemekte özgür.

Bir şey söylerken ayarımızı bilelim. Eleştiri başka bir şey, hakaret başka bir şey. Burası sanal oltam diye kimsenin klavye silahsörlüğü yapmaya hakkı yok.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, tartanc, ozal24

memurlar nette haber 08 Eki 2021 18:16 #6

• Cemil.54
  • Tecrubeli Uye
Söylenenler az bile, yazilanlar a dan z ye dogru eksik bile var. Hirsiz olmayanın, kan emici vampir olmayanin zoruna da gitmesin lutfen. Lafim hirsiz soygunculara...

memurlar nette haber 08 Eki 2021 21:22 #7

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Cemil.54 yazan:
Söylenenler az bile, yazilanlar a dan z ye dogru eksik bile var.

Öyle mi?

Şimdi İLKOKUL seviyesinde bir hesap yapalım.

Haberde demiş ki: "Bireysel eğitim için devlet, aylık 862 lira ve grup eğitimine 241 lira toplam bin 103 lira para ödüyor. MEB'-den çocuk başına kdv hariç asgari 18 bin lira para çıkıyor."

Benim bildiğim, eğer değişmediyse 1 yılda 12 ay var. Çoğu çocuğun raporunda grup edğitimi olmadığı veya yapılamadığı için devletin cebinden grup eğitimi parası çıkmıyor ama çıkmış gibi yapalım.

Aylık 1.103TL x 12 ay =13.236TL ediyor.

Peki nerede ASGARİ 18.000TL arkadaşım???

Olmayan grup eğitimini, yapılamayan dersleri sayarsak devletten çocuk başı değil 18.000, 8 binTL bile zor çıkıyor.

Demiş ki yazıda arkadaş: "Özel eğitim bölümü üniversitelerde çok az olduğu için sınıf öğretmeni, okul öncesi öğretmeni ve 4 yıllık çocuk gelişimi mezunlarına Türkçe ve matematik dersi vermesi için MEB sertifika kursu açtı. Bu kurslar da açılınca, atanamayan öğretmenlere onlar da eklendi. "

Arkadaşım bunlar zaten öğretmen, zaten atanamıyordu. Doğru dürüst çalışamıyordu. Bu kurslar sayesinde iş bulma imkanları oldu. Nasıl oluyor da zaten atanamayan öğretmen kurstan sonra yine atanamaz oluyor. Adam kurs alınca öğretmenliği iptal mi oldu? Kasdettiği "özel eğitim öğretmenleri" ise, onlar zaten yetersiz olduğu için atama sorunu yaşamıyor. Eskiden yaşamıyordu, hala yaşamıyor.

Öyle ki; devlet kendi okuluna Turizm yüksek okulu mezununu özel eğitim öğretmeni diye atıyor.

Bunlar yazıdan sadece 2 örnek. Satır satır irdelesek neredeyse her cümlesi yanlış! Yok iş güvencesi yokmuş, kölelikliş vs... Ben Türkiye'de iş bulması bu kadar kolay ve iş güvencesi bu kadar sağlam başka sektörler var mı bilmiyorum. Herkes yana yakıla personel arıyor.

Hirsiz olmayanın, kan emici vampir olmayanin zoruna da gitmesin lutfen. Lafim hirsiz soygunculara...

Bu lafınız yazdıklarınızı haklı çıkarmıyor.

Şimdi ben şöyle bir cümle kursam sizce öğretmenler ne düşünür?:

"Bu ülkedeki öğretmenlerin çoğu yattığı yerden maaş alıyor, günde 4-5 saat yarım yamalak çalışıyor, öğleden sonra kaçıp evine gidiyor.. Haftasonu çalışmıyor. Bayram seyranda tatil yapıyor. Özel sektörde insanlar 2 hafta tatil yaparken yazın 3 ay, kışın 4 hafta tatil yapıyor. Zaten doğru düzgün bir şey bildikleri de yok. Çocuklar umurlarında değil... Düzgün çalışanlar üstüne alınmasın!"

Bunun sizin yazdıklarınızdan ne farkı var?

Düzgün çalışanlar üstüne alınmasın deyince tüm bu yazdıklarım af mı oluyor?

Siz veli misiniz, öğretmen misiniz, memur musunuz ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum. Ama ne olursanız olun bütün bir sektörü aşağılayan, töhmet altında bırakan, hakaret içeren cümleler kurma hakkına sahip değilsiniz.

Doğrudur, bu sektörün çok sıkıntıları var. Öğretmenler, eğitimciler açısından da çok sorunu var. Ama bu sorunların çözümü hakarette, düşmanlıkta, nefrette değil, işbirliğinde yatıyor.

Diyelim ki kurumlara 10 bin değil 5 bin lira ödenince bu öğretmenlerin yararına mı olacak? Diyelim ki kurumlar kapatılırsa çalışan neredeyse 50 bin kişi devlete mi atanacak? Hadi öğretmenleri geçtim de bu işten ekmek yiyen şöförü, temizlikçisi, sekreteri, idari personeli ne olacak? Onlara siz mi iş bulacaksınız?

El insaf, vicdan biraz!
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, tartanc, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

memurlar nette haber 09 Eki 2021 01:14 #8

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Yazacak söz bulamıyorum. 3-5 tanesiniz. Tek derdiniz devlete atanıp yan gelip yatmak, kalın kafanız bir türlü almıyor. KPSS'ye müracaat edip yeterli puanı almanız gerekiyor. Yanlış anlaşılmasın herkesi kasdetmiyorum.
3 seneye kadar atanma şansınız kalmayacak bunu bilin KPSS'ye abanın gençler, oraya buraya ....k atmayın.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, türkiyem ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var
Sayfa oluşturma zamanı: 0.462 saniye
Sistem Kunena Forum