Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Çocuk Gelişimi Uzmanı

BAŞLIK: ÖZEL EĞİTİMCİLER

ÖZEL EĞİTİMCİLER 19 Kas 2014 16:56 #17

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
burada sürekli yorum yazanlar asli işlerini ne zaman yapıyorlar merak ediyorum.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih

ÖZEL EĞİTİMCİLER 19 Kas 2014 16:58 #18

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Bu alanda bence zihinsel engelliler alan mezunlarına yer yok :) :) :)

Davranış değiştirme yöntem ve tekniklerini psikologlar yapar.

ÇGU ve OÖÖ ilgili yaş gruplarınla çalışır.

Akademik çocuklarla sınıf öğretmenleri çalışır.

İlgili alanlarda ilgili mezunlar çalışır.

Olayı çözdük. :) :) :) :) :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: oyguler

ÖZEL EĞİTİMCİLER 20 Kas 2014 12:29 #19

• spirit_em
  • spirit_em Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 101
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: 0
Alan mezunu var da biz mi görevlendirmedik? Tabiki olmalı destekliyorum ama sertifikalı öğretmenler olmasa çocuklarımıza eğitim verecek öğretmen bulamayız. Ayrıca sertifikaya da karşıyım. Gereksiz. Özel Eğitimde Sınıf Öğüretmeni'de bulunmalı, Okul öncesi öğretmenide, müzik öğretmenide vs. Neden sertifikayla insanların alanlarını değiştirmeye çalışıyoruz?
Özel Özay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

ÖZEL EĞİTİMCİLER 21 Kas 2014 15:06 #20

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Sn Esinti,

Ne kadar söylerseniz söyleyin karşınızdakiler ticaret insanı oldukça anlaşılamayacaksınız..
Ama bu özenti de bitti artık biliyor musunuz. Sınıf öğretmeni aranıyor ilanına arayanlar artık eski özel eğitimci piyasasından başlıyorlar

Örnek bir diyalog:
- Buyrun
-EE.. BEn... d.bakkırddan arıyom... Sizzz.. sahibimisimin oranın..
-Evet buyrun
-İlan vermıssınızdeee.. onun için..
-Buyrun "NE kadar istiyorsunuz??"

-E.. çok açık olmadı mı.. hani.. birr konuşsaydık.. şartlarınızz nasssıl kalacak yer lojman var mı kaç gün tatil

- (Şartlar anlatılır)
- Ee ne veriyorsunuz oradaaa ne alıyorlar..
- ... tl veriyoruz hocam
- ohhooo.. siz dibe vurrdunuz hocam yaa, ben burada 3.500 alıyorm..
-Hocam;
1. Emeklisiniz
2. Sınıf öğretmenisiniz üç aylık sertifikayla, artı emeklilik performansınızla size 3.500 verirsem burada çalışan Alan Mezunu genç dinamik eğitimcime ne vereyim siz söyleyin?
- Tamam hocam ben başka bakayım hayırlı günler..

Buradan da çıkacağı üzre, Esinti bu noktada haklıdır. Bu işp artık zıvanadan çıkmış, alın terinin hakkını isteyen ve alan çok az kalmıştır.

İşletmeci mantığı ile bakarsam bu tür kişlerle çalışacağıma, iki lira az kazanırım ama kurumumda mutlaka ve mutlaka en az bir tane ALAN MEZUNU ZİHİN ENGELLİLER ÖĞRETMENİ ve FİZYOTERAPİST çalıştırırım.

Kar edemez ya da ayakta duramaz mı sanıyorsunuz, kalite her zaman baki kalır!!
Su akar yolunu bulur..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esinti, rassmuss, etikgrup

ÖZEL EĞİTİMCİLER 21 Kas 2014 16:02 #21

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Fahrettin hocam önce teşekür edrım gerçekten
ben doğruları savunuyorum

ÖZEL EĞİTİMCİLER 21 Kas 2014 16:05 #22

• esinti
  • Platin Uye
burad eğitimi savunan çok az kurum var çogunun derdı ımza yazık bu çocuklara yazık
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

ÖZEL EĞİTİMCİLER 21 Kas 2014 22:49 #23

• pinaru
  • pinaru Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 270
  • Teşekkür Sayısı: 111
  • Başarı: -3
Eğitimi savunan çok az kurum var ne demek bunu anlamış değilim. Yahu sizin başka işiniz yokta bu yüzden mi burada sürekli böyle şeyler yazıyorsunuz. Eğitimi düşünmeyen,savunmayan kurum olur mu. eğitimciler maaşlarını düşününce suç olmuyor ama patronlar düşününce suç mu oluyor? Neden sertifikalı olan öğretmenlerin üzerine bu kadar gidiyorsunuz. Müdürlük için sadece lisans mezunu olma şartı getirildiğinde kimse eğitimi ve kalitesini düşünmüyordu. İşi bilmeyen, eğitimden anlamayan kişilerin(Sizlerin yorumu bu) müdür olması sizi hiç rahatsız etmiyordu. 11 yıldır rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum. SHÇEK zamanında özel eğitimci diye birşey yoktu. Ne zaman ki milli eğitime geçildi özel eğitimci diye bir ünvan ortaya çıktı. O zamanlar eğitim kalitesiz miydi? 11 yıldır meslek hayatımda 2 tane özel eğitimci ile çalıştım daha doğrusu rastlayamadım. Bununda eksikliğini hiç hissetmedim. Öğretmenlerim bu eksikliği hissettirmediler. İşini layıkıyla yerine getirdiler. Kaba tabirle özel eğitimci kaprisi çekmedim. Ah bu alan mezunları cennetten dünyaya gönderilmiş kişiler. Onlara seçilmiş kişiler de diyebiliriz. Ne hikmetse öğrenciler arasında en çok ayırımcılığı onlar yapıyorlar. "AĞIR ÖĞRENCİ ALMAM" cümlesini ilk onlardan duydum. O günden sonra alan mezunu diye birşey benim için bitmiştir. Çünkü ben gerçekten eğitime önem veriyorum. Eğitimci personelim heran bu öğrencinin eğitimine daha nasıl katkı yapabilirizi sorguluyor, araştırıyor. Sertifikası insani duygularının önüne geçmiyor. Ama özel eğitimcilerin maalesef aynı duygularda olduğunu söyleyemeyeceğim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, 4558 ve bu kullanıcının diğerlerinden 5 teşekkürü var

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 08:39 #24

• esinti
  • Platin Uye
kurumların derdı imza yetkısı eğitim değil burda yazılanları okuyun sonuc çıkıyor ortaya zaten 11 yıldır 2 tane özel eğitim mezunu kişyle çalıştıgınızı söylemişiniz nekadr sre çlıştınız ( benım tahmınım en fazla 1er yıl) bu ülke hep deneme yanılma yolula bu hale geldı
bazı burokratlarda eğitimi dusunmeyıp sadece ticari kaygıları göz onunde bulundurdu sızın en uzun yıl çalıştığınız personel nekadr
çoğu alan mezunu bile otizm eğitimde yetrsız ve donanımsız ken bir sertıfıklıya otızmlı bıreyle çalıştırmak nekadr mantıklı yok amac imza sizler için örnekleri çoğaltabilirim ...
kurumlar shcek dönemınde daha ıyıydı dıyorsunuz 2007 yılındaki bakanlık mufettişerinin raporlarını incelmenı tavsıye edrım neler neler yapılmış işte buda gösterıyorkı sayın burokratlar özel eğitimi işletenlerin halini tek uzulduğum kurunun yanında yaşda yanıyor
shecek döneminde çok duzenlıymış Bakanlık müfettiş raporlarıda oyle söyluyor siz nekadar geri ödeme yaptınız ALLAH bilir
Sayfa oluşturma zamanı: 0.269 saniye
Sistem Kunena Forum