Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Çocuk Gelişimi Uzmanı

BAŞLIK: ÖZEL EĞİTİMCİLER

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 09:14 #25

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Esinti,

Bazı şeyleri karıştırmamak lazım. Bakanlık müfettişlerinin teftişi 2008 yılımda yapılmıştı . Ve onlar SHÇEK dönemini teftiş etmediler.01.06.2006 dan sonrasını teftiş ettiler. O süreçler biraz karışıktı. Görevden alınmak istenen OOGM vardı. O da mahkeme kararı ile hep görevine dönüyordu. GM yazılarını hiçe sayarak, kendi uygulamalarını hiçe sayarak kurumlara ceza kesmeye çalıştılar. Kimi kurumlar ceza ödemediler. Hukuki yolları kullandılar. kimileri de bir şekilde ödediler. Bilmiyorum o dönemlerde ne yapıyordunuz. Ama biraz araştırın derim. Ayrıca 6 yıl öncesine bakarak, bugün hakkında yorum yapmak ciddi hatalara yol açabilir.

Bu alanda yanlışlıklar çok var. Örneğin: Özel eğitim öğretmeni uygulaması sizce doğru mu? İşitme engelliler öğretmeni, otistik bir çocuk ile ne yapacak? Saçmalık ötesi bir durum ve çocukların aleyhine olan bir durum.

Siz sektörün çok büyük sorunları varken kendinizce yanlış bulduğunuz bir uygulamaya karşı çıkıyorsunuz.Tartışılabilir elbette.

Onlarca yanlış uygulamaya ise sesiniz çıkmıyor. ''Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır'' demiş Hz.Ali. Veya karınca misali tarafını belli etmek gerekir.

Onca haksızlığa karşı susan kişiye şu soru sorulabilir; Siz kimsiniz? Gerçek amacınız nedir ?

Amacınız konu saptırmak mı? Neye hizmet ediyorsunuz?

Birgün çalışan,birgün kurum sahibisiniz gerçekten siz kimsiniz?
Son Düzenleme: 22 Kas 2014 09:31 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: songulmavi, ozeltercih, 007mac ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 09:30 #26

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
bu çocukların daha ıyı eğitim almsını sağlamak bu alnı daha biliselstırmek

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 10:33 #27

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
İşin bilimsel yanı öyle, bol keseden sertifikalı sınıf öğretmenlerine kelime anlamıyla her fırsatta ''sallamaktan'' geçmiyor.

Hiçbir ÖEM bugünkü anlayışla bu işi bilimsel yapıyorum DİYEMEZ.

Saçma sapan uygulamaların neresi BİLİMSEL?

Bilimsellikten kast özel eğitim alan mezunu çalıştırmaksa, SAÇMALIKTIR.

MEB bilimsel mi?

Geçenlerde,uluslararası otizm kongresi yapıldı. Bilmem biliyor musunuz? Alan mezununun adı geçmiyorken, psikologların bu alanda olmazsa olmaz olduğu birkez daha belirtilmiş.(Uygulamalarda)

Bu alanda söz sahibi ülkelerde bu iş, çeşitli disiplinlerin işbirliğine dayanır. Öyle alan mezunu olayı yoktur.

Ayrıca yok olma sürecinde olan bu sektörü kaprislerinizle meşgul etmeyin.

Şu sorularıma da cevap verin. Sizi tanıyalım. Ne dersiniz ?
Son Düzenleme: 22 Kas 2014 10:34 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24, 007mac, gulen100

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 11:06 #28

• esinti
  • Platin Uye
sizin bilimsel anlyşın nedır sayın hocam sız bu sektöre katkı veren ender kişilerdensınız yazılarınızı mumkun olduğu kadar okumay çalışıyorum 540 veya 160 saatlık sertıfıkalrın çok yaralı bu alan için herşeyı öğrenıyorlar bunu savunacağınızı kesınlıkle düşünmuyorum
amac bilimsellıkse ve gerçekten eğitimse universtelerde bu eğitim verilmelıdır srf kurumlar imza attırsın çocuklar gelsın gıtsın ( şuana kadar yapılan bu)mantığıyla yapılan işler elbet bırgun yok olacaktır bugunlerın sıkıntısı bu yuzdendır
UMARIM ANLAŞILMIŞTIR

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 11:08 #29

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Sayın esinti, bildiğiniz (ya da öyle inandığınız) bir konu var, onda kalın bence. Müfettiş raporlarında neler var demişsiniz.. Neler varmış bir paylaşır mısınız bizimle?

Biliyorsanız paylaşın, bilmiyorsanız eşekten düşenler olarak sorun bize biz anlatalım.

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 11:26 #30

• esinti
  • Platin Uye
kac kurum trılyonlarca para cezası odedı sebep aynı çocuk 4 -5 frklı yerde rehabılıtasyonda gösterilmiş en basıtı bu
dahada yazarım ama nyseo raporları

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 12:02 #31

• spirit_em
  • spirit_em Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 101
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: 0
Sertifika zaten gereksiz. Dediğim gibi özel eğitim farklı disiplin alanları gerektirir. Biz eğitim fakültelerimizde tüm öğretmen adaylarına özel eğitim dersi verilmeli zaten. Hangi alandan olursa olsun özel eğitim gerektiren bir bireyle karşılaşacak zaten öğretmenlerim. Kaynaştırma diye bir kavram var. Hal böyleyken neden insanların alanlarını değiştirmeye uğraşıyoruz? Okul öncesi öğretmenleri de sertifika alsın ozaman.
Özel Özay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 12:57 #32

• esinti
  • Platin Uye
tum sosyologlar rehber olsun felsefecıler psıkolog olsun göz dr dişe baksın fızyotrapıst ortepedıye dahılıye cıldıye baksın
Bak yurdumun güzel insanları tüm sorunu çözüldu
matematikçi türkçeye gırsın tahçi fizik anlatsın
Sayfa oluşturma zamanı: 0.212 saniye
Sistem Kunena Forum