Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: DAMAR OKUMA

DAMAR OKUMA 08 Mar 2014 08:39 #73

• serhatkul
  • serhatkul Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 183
  • Teşekkür Sayısı: 41
  • Başarı: 2
huzun yazan:
mayısta uygulama başlayacak, ağustos 2014'e kadar geçiş süresi verilecek, 4 ay meb ve ramlar kendini ve kurumları sınayacak; eylül 2014'te cihazın okuduğu damar kadar fatura kesilecek, hazırlığınızı buna göre yapın... tıpkı nasrettin hoca'nın eşeğini önce kaybedip sonra bulması gibi birşey olacak...

sn hüzün bu bilgi ne derece doğru..?
bu hali ile mi gelcek yoksa esneyerek mi.?
doğru ise yeni yılda zam tartışması olmayacak demektir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

DAMAR OKUMA 08 Mar 2014 09:18 #74

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın eğitim x;

Trol olmadığınız kanaatine geç de olsa vardım.:) (umarım yanılmıyorumdur.)

Bugüne karşı kesinlikle bizi dinlemeyen, sorunlarımızı görmeyen bir yapının bundan sonra da bizim sorunlarımıza gerçek anlamda çözüm bulacağına inanmıyorum. Ancak ve ancak 30 Martta yerel seçimlerde iktidar partisinin oy oranı düşerse, bizler dinleniriz.

Ben kendi adıma,eğitim adına ticaret yapıyorum. Kurumumda farklı şeyler yapmaya çalışıyorum. Ücretsiz üstelik. Spor-Müzik-drama-yazın yüzme...Bu sistemden sonra maliyet nedeniyle bunlardan vazgeçersek kim zarar görecek?

Bazı bürokratların bizlere karşı sergiledikleri düşmanca tavrının sonucu olarak;yüzlerce işsiz olacak,yüzlerce çocuğun eğitim hakkı sekteye uğracayacak.

Sizin bu işin içinde olan bir kişi olduğunuzu var sayarak bir sorum olacak;

Eğitim yap-boz tahtası olmadı mı? Siyasi kimi kararlarla yapılan uygulamalardan temelde zarar gören çocuklar değil mi? Ya Özel Eğitim.Plansız,programsız ben yaptım oldu...

Olmadı,olmuyor da...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hancan

DAMAR OKUMA 08 Mar 2014 09:31 #75

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Sayın tartanc'a bir ilave yapayım;

"Planlı olmaya alışsınlar" diyen yetkiliye "nasıl yani, şimdi siz bizim şöförlerimizi mahalle aralarına salıp -hangi öğrencimizi yakalarsanız onu getirin- dediğimizi mi sanıyordunuz?" dedim. El-cevap "yav elbette değil de kem küm......."
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

DAMAR OKUMA 08 Mar 2014 10:41 #76

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
Osmanlı döneminde, bir ramazan ayında hasta bir adam oruç tutamadığından gizlice elinde ekmek yermiş.( Elbette yaşlı adam oruç tutmamanın cezasını çok iyi biliyor ) Ne yazıkki osmanlı zabıtasından biri bu olayı farkediyor adamı aldığı gibi padişahın karşısına çıkarıyor.

Padişah neden oruç tutmadığını, neden ekmek yediğini adama bir kaç defa soruyor.Adam korkusundan ağzını bile açamıyor, cevap veripte hastayım diyemiyor. Sinirlenen padişah " Alın götürün bunu 90 sopa vurun " deyince hasta adam dile geliyor "" Oooo padişahım ya siz hiç sopa yememizşiniz yada sayıyı bilmiyorsunuz""

Sayın eğitimx;

Ya siz bu sektörün ne iş yaptığını, hangi sıkıntılarla boğuştuğunu bilmiyorsunuz yada sırf kurumlar kapansın diye düşmanca tavırlar sergiliyorsunuz.

1--Bizler kırsal kesimlerde bu işi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.Öğrencilerimizi servislerimizdeki şöför ve yanında hostesimizle alıyoruz.Velilerimiz dağda ,taşta ,tarlada kendi işleriyle meşguller.Çocukları önce Allaha sonra bize emanet ediyorlar..Bu insanlara çocuklarına eşlik etmelerini söylediğimizde çocuğu eğitime göndermemeyi daha doğru buluyorlar.

2- Diyelimki Veli eşlik edecek ve velinin 2 çocuğu var.Damar okumada birine Annesinin elini tanıttık.ikinciye anneyi tanıtamıyoruz ( RAM da öyle), onada babasını tanıtalım.servis 150km den öğrenci getirecek ve o istikamette 12 öğrenci var, toplam oldu 24-25 kişi.Nasıl binecek bu öğrenci ve veliler bu servise. 6 tanesini bırakıp geri gidelim değilmi Sayın egitimx.

İnsaf yani bu yazdıklarınızı yazmadan önce bir düşünün mantığınıza uygun olanını yazın.Peygamberimiz bile "Mantığnıza uymayanı ben dahi söylersem kabul etmeyiniz" buyurmuştur..

Daha ne söylenirki...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc

DAMAR OKUMA 08 Mar 2014 12:07 #77

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Yav arkadaşımız "kendi derdinizi anlatmayın çocuklarınkini anlatın sadece" diyor. Şimdi senin bu yazdığın uymuş mu sayın hancan B)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: 4558

DAMAR OKUMA 08 Mar 2014 13:04 #78

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
çocukların eli, ayağı, eğitimi kimsenin umurunda değil yukarılarda. onlar bir şeye koşullanmışlar , bu merkezlerde gelmeyen çocuklara fatura kesiliyor. damar okumayla da bu resmileşecek. buna önlem alınmalı. derneklerin yapacağı iş hemen harekete geçip ocak ayına kadar tıpkı mebbisteki gibi geçiş dönemi olması, çalışma takviminde esneklik ve en önemlisi 12 yaş altı çocuklarda muafiyet ya da veli zorunluluğunun kalkması...

DAMAR OKUMA 08 Mar 2014 13:07 #79

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
Sayın özeltercih ;

Kurumlarla öğrencilerin problemleri birbirlerini foğrudan etkiler.sayın barış çok güzel yazmış. Kurumlar zarar etmeye başlayınca öğrenciler kar etmeyemi başlayacaklar sizce..

DAMAR OKUMA 08 Mar 2014 13:55 #80

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
hastanelerde 12 yaş altı sağlıklı çocuklar kapsam dışı tutulurken bizim engelli çocuklarımıza bunun dayatılması ne kadar mantıksız . hastanelerde 12 yaş altı çocukların muaf tutulmasına neden olan gerekçe bizim çocuklarımız için geçerli değil mi? bizimkiler uzaydan mı geldi?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.315 saniye
Sistem Kunena Forum