Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: DAMAR OKUMA

DAMAR OKUMA 08 Mar 2014 14:30 #81

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Hastaneye müşteri kendisi geliyor,ister gelsin ister gelmesin,kurumlara ise müşteriyi sen getiriyorsun aradaki fark bu...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

DAMAR OKUMA 08 Mar 2014 14:38 #82

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
hancan yazan:
Sayın özeltercih ;

Kurumlarla öğrencilerin problemleri birbirlerini foğrudan etkiler.sayın barış çok güzel yazmış. Kurumlar zarar etmeye başlayınca öğrenciler kar etmeyemi başlayacaklar sizce..

Aynı şeyi söylüyoruz... egitimx arkadaşımızın mantığına uymuyor dedim sadece... O mantığın mantıklılığı ayrı bir tartışma konusu elbette...

DAMAR OKUMA 08 Mar 2014 15:02 #83

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
kurs2 yazan:
Hastaneye müşteri kendisi geliyor,ister gelsin ister gelmesin,kurumlara ise müşteriyi sen getiriyorsun aradaki fark bu...

hastanelerde gereksiz yere muayene olan, gereksiz tedavi ve test uygulanan binlerce insan var. ister özel olsun ister devlete ait hastaneler dolup taşıyor. bu yüzden hastanelerde havaya uçan para daha fazla. bence bu mantıklı bir sebep olamaz. gerçi bunların yaptığı işte mantık aramak mantıksız.

DAMAR OKUMA 08 Mar 2014 15:50 #84

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Siyasete pek girmek istemiyorum ama uçan para arayacaksak önce Diyanet'e, ibadethanelere falan bakmak lazım. Bunların elektrik, suyu bedava... Ben Melih Gökçek sayesinde suyun metreküpüne 10TL (evet yanlış yazmadım... 10TL) ödüyorum. Ülke genelinde ibadet hizmetleri için devletin harcadığı para, tüm engelli çocuklar için harcanan paranın neredeyse 5 katıdır. Ülkenin en büyük 13. bütçe harcama kalemidir. Ücretsiz arsa tahsisi, kamu hizmetlerinin ücretsiz sağlanması, il idarelerinden başka kullandırılan kaynaklarla toplam harcaması Sağlık harcamalarına yapılan parayı bulur.

Halbuki tüm ibadethanelerin vakıfları vardır, bunlar rahatlıkla kendi kaynaklarıyla ve biraz devlet desteğiyle işlerini yürütebilirler.

Bu kadar yaygara kopartılan damar tanıma ile, gerek hastanelerde, gerekse özel eğitim merkezlerinde elde edilecek tasarruf asla % 10'u geçmeyecektir. Bu da genel toplam içinde devede kulak kalır. 50-100 milyon TL gibi 3-5 kuruş (!) tasarruf etmek için binlerce kurum ve yüzbinlerce aile telef edilecek.

Eskiden de SSK hastanesine erkek hasta için gebelik testi, kadın hasta için prostat ameliyatı faturası kesmişler diye ortalık ayağa kaldırılırdı. Bunlar doğru iddialardır. Ne çare ki, gebelik testi 10TL iken, devletin bunu tespit etmek için harcadığı para 100TL'dir. :) Ayrıca, bunlar aslında ya faturalandırma hatasıdır, ya da hastaya yapılan ve mevzuat nedeniyle faturalandırılamayan başka işlemlerin ücretidir.

Eminim ki, eğer damar tanıma uygulaması baştan kurumlarında talepleri dikkate alınarak insanları zora düşürmeyecek şekilde planlansaydı, pek çok kurum buna gönülden razı olacaktı. Açıkcası, çocuk her ders geldi, gelmedi diye kayıt tutup bunu sürekli mebbis'e girmek ve velilere imzalatmak için uğraşmaktan çok daha kolay bir uygulamadır.

Ama tereddütsüz bir şekilde, şimdi uygulanacak hali herkes için eziyet haline gelecektir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetali, gulumse, tartanc ve bu kullanıcının diğerlerinden 6 teşekkürü var

DAMAR OKUMA 11 Mar 2014 11:34 #85

• ahmetali
  • ahmetali Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 35
  • Başarı: 2
Damar Okumanın Erteleneceğine dair duyum aldım. bu konuda herhangi bir bilgisi olan varmı.

DAMAR OKUMA 11 Mar 2014 14:08 #86

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Ben daha ilgincini duydum; her kurum adına göre geçecek MİŞ.Alfabetik sıra yani.A ile başlayanlar yandı.

Güzel ülkemin güzel insanları...:)

Ne diyeyim bilemedim. :)

DAMAR OKUMA 11 Mar 2014 14:27 #87

• arslancan
  • arslancan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 140
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: -1
Danıştay'ın mesaiye giriş-çıkışta parmak izi kararı
"ACİLEN YASAL DÜZENLEME YAPILMASI GEREKİYOR"
Danıştay'ın verdiği kararla ilgili konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, kamuda çalışan memurların mesaiye giriş çıkışlarda parmak izi uygulamasının kişisel veri alınması olduğundan, kamusal alanda da olsa 'özel hayatın gizliliği' ilkesini ihlal ettiğini, burada elde edilen bilgilerin korunması ile ilgili de herhangi bir yasal düzenleme bulunmadığını söyledi.

www.memurl...er/460134/
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hancan

DAMAR OKUMA 11 Mar 2014 16:05 #88

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Danıştay 5.dairesinin insan hakkarı sözleşmesinide dikkate alarak yaptığı bu hukuki açıklaması herşeyi müthiş şekilde ortaya sermiş zaten...

ANLAYANA.:))
Sayfa oluşturma zamanı: 0.308 saniye
Sistem Kunena Forum