Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 1 Ağustos Pilot İlleri

1 Ağustos Pilot İlleri 28 Ağu 2014 17:43 #25

• black25
  • black25 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 118
  • Teşekkür Sayısı: 68
  • Başarı: -1
01/08/2014 tarihinde engelli bireylerin ders devam takibinin sağlanması için uygulamaya geçen Damar izi doğrulama sistemi sırasında ortaya çıkan aksaklıklar:

Engelli bireyin elini sisteme uygun okutamaması(velisinin okutması),

Art arda yapılan derslerde ilk derse gelemeyen bireyin ikinci dersine onayın verilememesi veya ilk derse girip ikincisine girmeyen bireye onay vermemesi,

Personelin her ders başı ve bitiminde elini okutması zaman ve verimlilik açısından sorunlara yol açması,

Eğitim personeli dışındaki personelin sabah ve akşam elini okutması,

İş planına göre haftada 2 seanstan fazla verilmemesi, birey ayın ilk veya iki haftası devam etmeyip son iki haftada 8 seans talep ettiğinde bu mümkün olmamaktadır. Haftalık dağılım serbest bırakılmalıdır hali hazırda birçok birey aynı gün ve saatte eğitim almaktadır, bunun için bir sonraki ayın iş planını sisteme girip sonra eğitim vermek eğitim hakkından yoksun bırakmaktadır.

Damar izi okunmayan bireyler sistemden silinip tekrar kaydı için online imkanların Rehberli Araştırma merkezine verilmesi,

İş planına göre saat başında sisteme giriş yapılması yerine, birey geldiğinde elini sisteme kaydedip ders saatini beklemeli, bireyin eğitim süresinden kayıplar olmaktadır, o saatte derse girecek bireyler aynı anda sisteme giriş yapılırken engelli birey ve ailesi için eziyete dönüşmektedir. 15 dk geç kalan birey eğitime alınmamaktadır, bu noktada iş planı girişleri elini sisteme okuttuğu saat baz alınabilir.

Grup eğitimi olan bireylerden o saatte biri gelmediğinde diğer bireyin eğitim onayı verilmemektedir.

Merkezimizde 4 adet grup odası olmasına rağmen bu odalar bireysel odalarda kontenjan dolduğunda sınıf olarak kullanılamamaktadır, oda girişleri serbest bırakılmalı o saatte hangi oda bireysel veya grup olsun kullanılabilmelidir.

Zorunlu personelin alması gereken 2 seans sonrası diğer eğitim personeline verilecek 6 seans bu 2 seans birey veya öğretmen gelmezse diğer 6 seans sisteme girilemiyor birey eğitim alsa bile ücreti alınamıyor veya birey eğitime alınmıyor, zorunlu personelin 2 seans girişi kaldırılmalıdır.

Ek-4 eğitim planına imzaların atılması kaldırılmalıdır, sistem damar izi üzerinden doğrulayıp online mebbis alt yapısı ile sisteme aktarıyor.

Rehberlik araştırma merkezleri ile mebbis entegre edilmeli bireylerin gelişim durumları sistem üzerinden girilmeli, raporlar yenilenirken sistemden takibi yapılmalı, böylece zaman ve sarf malzeme israfı önlenmiş olacaktır.

İl dışından gelen okul eğitimi devam eden bireyler için okul saati dışında da eğitim bilgi girişlerine izin verilmelidir. Okul çıkışından sonra bireyin ilçeden transferi, eğitim alıp geri dönmesi akşam saatlerini bulabilir buda geri dönüşler için taşıt bulmayı güçleştirir,

GÖRDÜĞÜNÜZ EKSİKLİKLERİ EKLEYİNİZ, TEŞEKKÜRLER
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sevgi, kurbanss

1 Ağustos Pilot İlleri 30 Ağu 2014 17:41 #26

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Pilot iller halinden memnun sanırım Yada yazmaya vakitleri yok durumlar nasıl arkadaşlar

1 Ağustos Pilot İlleri 31 Ağu 2014 18:18 #27

• kurbanss
  • kurbanss Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 64
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 1
ARKADAŞLAR YAZACAK ZAMANIMIZ KALMADI. OKUDU MU OKUMADI MI DEMEKTEN.SİZİNDE BAŞINIZA GELİNCE GÖRÜRSÜNÜZ.

1 Ağustos Pilot İlleri 31 Ağu 2014 19:16 #28

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
SAYIN kURBANS;

Bilgi paylaşımını ister yaparsınız,ister yapmazsınız. Zor günler geçiriyorsunuz büyük bir ihtimalle.Fakat bunun sorumlusu bizler değiliz. bakın bu sistemi savunanlar bile var. Sonuçta 1-2 ay içinde şayet danıştay iptal etmezse, hepimiz bu sorunları yaşayacağız.

Lütfen,yaşadıklarınızı paylaşmıyabilirsiniz.Fakat bu foruma sitem etmeyin. Sorunlarınızın sebebi bu forum veya üyeleri değil.

1 Ağustos Pilot İlleri 01 Eyl 2014 10:04 #29

• kurbanss
  • kurbanss Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 64
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 1
SAYIN TARTANC;SÖZÜM SANA DEĞİL FORUMDA DALGA GEÇENLERE..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

1 Ağustos Pilot İlleri 02 Eyl 2014 12:30 #30

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Bu yoğunlukta,sistemin i,şleyişi ile ilgili bilgi verebilecek arkadaş var mı? Ağustos ayı nasıl geçti ?

1 Ağustos Pilot İlleri 02 Eyl 2014 14:05 #31

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Cevap yazınca da beğenmiyorsunuz ki neden cevap yazalım. Ben iyiyiz diyeyim, siz nasıl anlarsanız. Nasıl olsa bazı arkadaşlar ısrarla düşündüklerini yazmamızı istedikleri için anlaşılamıyoruz...!
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)

1 Ağustos Pilot İlleri 02 Eyl 2014 14:23 #32

• serhatkul
  • serhatkul Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 183
  • Teşekkür Sayısı: 41
  • Başarı: 2
sn gülen sizlerden haber bekleyenler var tabii çoğunluğu iyi şeyler duymak istiyor. durum nedir fatura kaybı ne kadar neler düzeltilmeli sizce neler yapılmalı
Sayfa oluşturma zamanı: 0.179 saniye
Sistem Kunena Forum