Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 1 Ağustos Pilot İlleri

1 Ağustos Pilot İlleri 02 Eyl 2014 18:09 #33

• asozturk
  • asozturk Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 15
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: 0
arkadaşlar pilot illerde sistem açıldı. 2 ay aksaklıkların düzeltilmesine göz yumuluyor.Şehir merkezli, öğrencinin devam sıkıntısı yaşamayan bir kurum olmamıza rağmen damar okuma sistemindeki aksaklıklar yüzünden kaybımız %20 arkadaşlar.(ciddi cihaz vb yatırımımıza rağmen). Sadece şunu söyleyebilirim öğrenci ve velinin keyfiyetinden dolayı , trafik vb sorunlardan dolayı , gelemeyen öğrencilerinden dolayı büyük şehirlerdeki kurumların bu sistemi kaldırabilmeleri mümkün değil. ciddi kayıplar yaşayabilirler. üzgünüm güzel haber değil ama sistem bir düzgün çalışsa bir çalışmıyor. personel ciddi sıkıntı yaşamaya başladı. öğrenci ve velilere işkence gibi gelmeye başladı. görüştüğüm bazı kurumlar personel azaltmaya başladı. bu gidişle zaten çok fazla personelde dayanmaz. Allah sonumuzu hayır etsin. Bu sistem biz bu kadar zorlanıyorsak büyük kurumlarda iyice işkence olacak. ekim ayında birçok ilde daha sistem başlatılacakmış diye bir haber var. tekrar diyorum Allah sonumuzu hayır etsin
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, serhatkul, mutluluk

1 Ağustos Pilot İlleri 02 Eyl 2014 19:50 #34

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Öztürk;

Sizin ciddi bir hazırlığınız vardı.(yanılmıyorsam). Buna rağmen sizden kaynaklanmayan sebeplerden ötürü %20 kayıp,çok ciddi bir oran; dediğiniz gibi Allah sonumuzu hayır etsin.

1 Ağustos Pilot İlleri 02 Eyl 2014 20:17 #35

• kurbanss
  • kurbanss Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 64
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 1
ŞU AN İTİBARİYLE KAYIP YOK.AMA ESAS EKİM SONUNDA KAYBI GÖRECEĞİZ.EN AZ %30 BENİM BEKLENTİM.BU AY KAYIP OLMAMASININ SEBEBİ TEMMUZ-AĞUSTOS-EYLÜL AYLARINA MAHSUS OLAN İSTİSNAİ DURUMDUR.KISACASI ARKADAŞLAR HANA GELDİK YAĞMUR DİNDİ.BU İŞ BÖYLE YAPILMAZ.RAMLAR FARKLI BAKANLIK FARKLI-VELİLER Mİ BEDAVA HİZMETİN HİÇ DEĞERİ OLUR MU?
Son Düzenleme: 02 Eyl 2014 20:21 yazan kurbanss.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

1 Ağustos Pilot İlleri 02 Eyl 2014 22:49 #36

• mutluluk
  • mutluluk Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 67
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 1
Zaten damar tanımaya rağmen sorun yaşamayan tek kurum sayın Gülen100 2 aydır bu sistemi uygulayan bütün kurumların sistemden kaynaklanan sıkıntıları var bu forumda dile getiriyorlar bir tek sayın Gülen100 ün kurumunda sıkıntı yok hatta diğer kurumlardaki eğitim personeli her ders girişinde ve çıkışında el okutmaktan en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamazken onların personeli sabah,öğlen çıkışta ve girişte ve akşam çıkışta olamak üzere sadece 4 kez el okutuyorlarmış ve sistem kabul ediyormuş,şu anda sistem açık pek çok şeye müsaade ediyor temmuz-ağustos ve eylül de kayıp olmayacak,asıl kayıplar ekimden sonra başlayacak acaba o zaman da bu sistemi savunacak kurum olacak mı onu merak ediyorum,okullar açılacak,saatler geri alınıp günler kısalacak, büyük şehirlerde trafik çilesi artacak ben korkuyorum ki damar okutmak için servisler kuruma çocuk yetiştirmeye çalışırken bir kaza bela olmasa,bu sistemin akıl mantık kabul edecek elle tutulur hiç bir tarafı yok ve ben bu sistemi savunanların samimiyetine kesinlikle inanmıyorum
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

1 Ağustos Pilot İlleri 03 Eyl 2014 09:21 #37

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Mutluluk;

Daha önce yazmıştım.Bu sistemi savunanlar ya troldur,ya bakanlık yetkilisir,ya bu aleti pazarlayanlardır,ya henüz bizim bilmediğimiz hesabı olanlardır.Veya kurumların batmasından fayda sağlayacağını düşünen ilginç yapıda ki kişilerdir.

Arkadaşlarımız %20 lerden veya % 30 lardan bahsediyor.Ve bunlar kendilerinden kaynaklanmıyor.Sistem şimdilik anlaşılan bir mağduriyete izin vermedi.Ya Ekim ayında!!!

Kurumlar var olabilmek için önlem alacaklar.Sabit giderlerden kesinti yapamazsınız.Yapacağınız kesinti alanları belli.Büyükşehirlerde uzak yerlerde olan öğrencilerden mecburen vazgeçme olabilir.(Mecburen)

Alınacak önlemlerden,velilerimiz ve çalışanlarımız memnun kalmayacak.Ama fazla da yapacak birşey yok.

Ben ortalama %20 aylık kayıp bekliyorum. Bizlerden kaynaklanmayan nedenlerden üstelik.

Bu işten para kazanmaya çalışanlar aylık %20 kayıpla ne kadar direnir ? Direnebilir mi?

1 Ağustos Pilot İlleri 03 Eyl 2014 09:55 #38

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
HEP DEMİŞİMDİR HALA DA DEMEYE DEVAM EDEYİM;)

İŞİN ASIL MUHATTAPLARI TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMADAN SİSTEM DÜZELMEZ.

ÇOĞU AİLELER BEDAVA-BEDAVA MANTIĞINDA OLDUKLARINDAN ZARARI DOKUNMADIĞI İÇİN BÖYLE DAVRANABİLİYORLAR.
AMMMAAAAA....
İŞTE YAKINDA ZAMANINDA GELMEYEN ÖĞRENCİLERİN KURUMLAR TARAFINDAN SİLİDİĞİNİ GÖRDÜKÇE,
UZAK MESAFEDEKİ ÖĞRENCİLERİN EKONOMİK SEBEPLERDEN DOLAYI YA SERVİS ÜCRETİNİ KARŞILAMALARI YA DA KURUMDAN KAYDININ SİLİNMESİ GİBİ DURUMLAR YAŞANDIKÇA OZAMAN HENGAMEYİ GÖRÜN...
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

1 Ağustos Pilot İlleri 03 Eyl 2014 10:04 #39

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Sayın mutluluk, "...asıl kayıplar ekimden sonra başlayacak acaba o zaman da bu sistemi savunacak kurum olacak mı onu merak ediyorum," demişsiniz.
Emin olun ki olacak... Hatta kimileri "tamam sektör büyük zarar görmüş olabilir ama bu sistem gelmeliydi" filan bile diyecekler.

Durum gerçekten akademik araştırmalara konu olacak kadar ilginç bir hal aldı. Ali abinin sözleriyle bitireyim;

Sabırlarlar ve kolaylıklar dileğiyle..

1 Ağustos Pilot İlleri 03 Eyl 2014 11:13 #40

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
İşleri buray günü birlkçile getirdi günü kurtardılar sadece herkes kayıp yaşayack şuanda
Sayfa oluşturma zamanı: 0.399 saniye
Sistem Kunena Forum