Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 1 Ağustos Pilot İlleri

1 Ağustos Pilot İlleri 03 Eyl 2014 11:17 #41

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Halı yıkamacı kahvehane işleten tüccarlar kurum actı sonu boyle olur onlara ucuz iş gücü imkanı verdı devlet kımsenın konuşmaya hkkı yok şu durumda sadece ıyılere yazık olacak
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

1 Ağustos Pilot İlleri 03 Eyl 2014 12:03 #42

• SerdarEGER
  • SerdarEGER Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 95
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: -1
Şehir efsanesi bunlar.Bırak hocam kim o halı yıkamacı? Güldürme beni.Parası olan herkes her sektöre girer mevcut bilgisi sektörde tutunmasını sağlar mı? Onu bilemem.Standartlar yönergesi denen birşey var siz onu koruyamazsanız o ayrı. Bir dönemde ''merdiven altı kurumlarrr'' diye haykırıyordu birileri. Kurum açma iznini kahveciler odası mı veriyor? :side: Yada personel çalışma onayını keresteciler birliğinden mi alıyoruz :silly: Bugün Mem bir yasa çıkarsa incemotor programına beden eğitimi mezunun girebilir dese bunun sorumlusu geçmişinde halı yıkama mazisi olan kurum sahibimi?Bu arada halı yıkamacı olupta bu çetrefilli işin altından kalkabilen birisi varsa onu buradan ayakta alkışlıyorum :)

1 Ağustos Pilot İlleri 03 Eyl 2014 12:14 #43

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Bu sektöre simitçide,kahvecide,gazozcuda girer.parasını koyar.Girer.Yönetmeliklere uygun olduktan sonra kime ne?Mevzuata uysun.İşini doğru yapsın.Kime ne? Çocuklara ve veliye düzgün hizmet üretsin. Sana ne? Meslek sahibi olunca yanlış yapmıyor mu? Bir tane PDR cinin kurumu var. Vatandaşın lakabı üçkağtçı....

Bu kadar sıkıntı içinde bir de Sayın Esinti ye cevap ver. Sayın Esinti kimse ucuz iş gücü peşinde değil daha yeni mezun .... acaip maaş istiyor.Birde o kadar ciddi anlamda özel eğitimi bilmeyen alan mezunu gördüm ki.Aklın almaz. Bu işe alan mezunu olmak yetmiyor biliyor musun? Bilmiyorsan da lütfen öğren.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih, gulen100

1 Ağustos Pilot İlleri 03 Eyl 2014 12:36 #44

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
mutluluk yazan:
Zaten damar tanımaya rağmen sorun yaşamayan tek kurum sayın Gülen100 2 aydır bu sistemi uygulayan bütün kurumların sistemden kaynaklanan sıkıntıları var bu forumda dile getiriyorlar bir tek sayın Gülen100 ün kurumunda sıkıntı yok hatta diğer kurumlardaki eğitim personeli her ders girişinde ve çıkışında el okutmaktan en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamazken onların personeli sabah,öğlen çıkışta ve girişte ve akşam çıkışta olamak üzere sadece 4 kez el okutuyorlarmış ve sistem kabul ediyormuş,şu anda sistem açık pek çok şeye müsaade ediyor temmuz-ağustos ve eylül de kayıp olmayacak,asıl kayıplar ekimden sonra başlayacak acaba o zaman da bu sistemi savunacak kurum olacak mı onu merak ediyorum,okullar açılacak,saatler geri alınıp günler kısalacak, büyük şehirlerde trafik çilesi artacak ben korkuyorum ki damar okutmak için servisler kuruma çocuk yetiştirmeye çalışırken bir kaza bela olmasa,bu sistemin akıl mantık kabul edecek elle tutulur hiç bir tarafı yok ve ben bu sistemi savunanların samimiyetine kesinlikle inanmıyorum
Sayın mutluluk kardeşim, siz gördüğüm kadarı ile beni iyi takip etmişsiniz. Yalnız, kendi işine gelenleri anlamışsın şahsen üzüldüm. Sistem kaynaklı sıkıntıların olduğunu ve bunların zamanla düzeldiğinden bahsettim, hiç sıkıntımız yok demedim.
Personel konusuna gelince evet personelimiz günde dört defa okutturuyor ve de yeterli oluyor. Sisteme de açık olduğu için değil ( ki sistem sadece aybaşında bir önceki ay için girilemeyen eğitim bilgileri için açıldı, yani sistem Eylül ayı için yine kapalı) bu şekilde kabul ettiği için alıyor. Diğer kurum sahibi arkadaşlar (personeline her saat damar izi okutturan) yanlış yapıyorar demiyorum, onların işleyişi o şekilde olabilir. Ama bizim yaptığımız şekilde de sistem kabul ediyor. (Sistemi uygulamayan sizler kabul etmeseniz bile)
Diğer bir konu o kadar uygulayıcının içinde bir ben memnunmuşum gibi bir hava sezdiriliyor o konuda da yanılıyorsun. Şahsen uygulamayı yapan pilot illerdeki arkadaşlarla görüştüğümüz zaman onlarda aynı şeyleri dile getiriyorlar, sadece burada yazmaya vakitleri olmuyor koşuşturmaktan.
Bazı arkadaşlar demişler ki, yok servis maliyetinden 20 öğrenciyi silmiş te, yok 30 tane görme engelli öğrencileri hafta sonu getiremeyeceğinden (sınıf yetersizliğinden) kaydını silecekmişte vb. serzenişler... Adama sormazlar mı arkadaşım bu sistemden önce servis maliyetin yokmuydu da bugün silme kararı aldın veya daha önce öğrenciyi program harici bir zamanda mı alıyordun da şimdi alamadığın görme engelli öğrencilerin kaydını siliyorsun diye..... daha bir sürü bahane. Siz ve sizin gibiler yüzünden bu sistemi getirmeye çalışıyorlar, anlamadınız mı hala. Yoksa biz demiyoruz ki kötüler bitecek iyiler ayakta kalacak diye, olsa olsa şu denebilir "Kurunun yanında yaş ta yanacak." veya "Tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak."
Son söz olarak şunu söylüyorum, BENİ HIRSIZDAN AYIRACAK SİSTEM HANGİSİ İSE ONU GETİRSİNLER... Bu lafın üstüne hala bana ve benim gibi düşünenlere (malasef bir çoğu burada yazamıyor) yok sen trolsün, yok bakanlık yetkilisisin, yok cihazın pazarlamacısın diyen varsa başka bir şey demiyorum.
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)

1 Ağustos Pilot İlleri 03 Eyl 2014 13:19 #45

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Gülen Yüz;

Sizin kurum sahibi olduğunuza veya pilot ilde olduğunuza inanmıyorum.%100 yanılabilirim de;fakat düşüncem bu yönde.Üstelik bir yetkili olduğunuzuda düşünüyorum.Ankara dan yazıyorsunuz.

Hırsıza kilit dayanmaz derler.

Tecavüzden nasıl zevk alınır bilmiyorum.Başıma hiç gelmedi.Yani tecrübem yok.Yani bilmiyorum.Ve istemiyorum.

Tarihe küçücük bir not düşelim; Beni burada yazanların bir kısmı tanır.Sıkıntı yok.Sizi de tanıyanlar varsa hiç sıkıntı yok. Allah ömür verirse,sizin de benim de yazdıklarımıza 2 yıl sonra bakalım. Gerçi herşey için geç de olabilir.Ama yine de bakalım.

Bu sistemi bu hali ile savunmak bu sektöre verebileceğiniz en büyük zararlardandır. Bunu yapanlar gün gelecek Anya yı,Konya yı görecek.Fakat geçmiş olsun...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, sabri, ozeltercih ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

1 Ağustos Pilot İlleri 03 Eyl 2014 13:33 #46

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Sayın gulen100, mesele söylenenle yapılan arasındaki farklardan dolayı artık söylenenlere inanmamamız. Bu sistemi her ne kadar "SİZİ HIRSIZDAN AYIRMAK İÇİN GETİRİYORUZ" söylemiyle getiriyor olsalar da gerçeğin ödenek kesmek olduğunu görüp ızdırap çekenlerle, vaad edilenlere inanıp herşeyin güzel olacağı melankolisi içerisinde olanların fikri çatışmasından başka bir şey değil yaşanan durum... Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama sektörün ağırlıklı olarak eskileri bu duruma (bu haliyle) itiraz ediyor. Halk arasında söylenir ya "Tecrübe yenilen kazıkların toplamıdır" diye... O misal bizler epey tecrübeliyiz bu konularda. :cheer: Yoksa bu sistemde bireysel için okutup gruba almaya veya o öğretmene okutup diğerine almaya engel bir şey yok. Önemli mi?? değil elbette. Sayın barısltd nin söylediği gibi "damarı okut da istersen içerde uzun eşek oyna" -devamını da ben ilave edeyim- yeterki gelmeyince telafi yapmak yerine eksik ödeme al".. Bütün plan bunun üzerine.... Nasıl olsa engelli ailesinin dünyadan haberi yok. Hastalandığında aylık planlama içinde taklalar atarak telafisini yapamazsan çocuğunun eğitim hakkı kaybolacak "ama yine de biz bu işi engelliyi düşündüğümüz için ve iyilerle kötüler ayrılsın diye yapıyoruz" sosuyla servis ettin mi yiyecek çok kişi bulunur nasıl olsa..
Son Düzenleme: 03 Eyl 2014 13:39 yazan ozeltercih.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, egemenege, mutluluk

1 Ağustos Pilot İlleri 03 Eyl 2014 13:52 #47

• esinti
  • Platin Uye
Özel eğitimci bilmıyorsa kim bılıyor bu özel eğitimci ram a çocuk değerlendırmeye gıderkende soyleyın bunu lutfen siz bu işten anlamıyrsunuz dıye lutfen soyleyın

1 Ağustos Pilot İlleri 03 Eyl 2014 13:55 #48

• esinti
  • Platin Uye
Amacım sektörün bilimseleşmesi günü kurtrma değil özel eğitimci bilmıyor kahveci gazozcu bılıyor bu işi oylemi sözun bıttığı yer ne dıyeyım
ortepedi uzmanı kırıktan anlamıyor ama mahalledki krıkcılar cıkıkcılar bu işi çok ıyı biliyor güzel teşbih oldu
Sayfa oluşturma zamanı: 0.235 saniye
Sistem Kunena Forum