Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Ne Yapmalı?

Ne Yapmalı? 11 Ağu 2014 15:31 #57

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
Sayın kalemdar önerinizde olur, başka bir çok şey daha yapılabilir... Ancak sayın tartanç ta belirtmiş; anlaşılmaz bi şekilde bir duyarsızlık var ortada, yada gelişmelerden memnun kurumlar var... Yada benim en çok önemsedipim garip bir kesim var ortada, "garip kesim" diyorum, çünkü gerçekten ne olduğunu, bu sektörün bir süre sonra ne duruma geleceği hakkında hiç bir fikirleri yok. Ama daha büyük sorun bu kesimin önemli bir kısmının gelişmeler hakkında doğru dürüst bilgisi bile yok.

İnanamadığım bir örnek; geçen gün başka bir ile giden eski bir öğretmenimizle sohbet ettim, " biz şu şu konularda çalışma yapıyoruz, parmak tanımadan daha az etkilenilim diye" dedim. "Sizin kurumun bir hazırlığı var mı diye" sordum. "Valla biz kurumun böyle bir gündemi yok" dedi...

Belki abartıyordu ama; burada yapılan bir çok başkıktaki tartışmaya katılan, öneri sunan "gerçek" sayılıra bakıldığında, bunun abartı olduğuna inanmıyorum...

Açıkçası derneklerin tüm iyi niyetlerine rağmen, karşımızdaki MEB i doğru analiz edemedikleri veya çeşitli nedenlerle farklı yöntemlerle hareket etmesi, önemli hiçbir konuda kurumların yararına sonuçlar elde ermeyi çok uzun zamandır başarımıyorlar.

Daha ötesi, özellikle sayın tartanç ın derneklerin bir daha toplantı yapmasına tepki göstermesi hiçte haksız sayılmaz. Durumu meşrulaştırmak, bu alanın "elemanlarının" tepkilerini manüpüle etmek vb. Sonuçlara yol açtığı görmezden gelinemez. Benim bu toplantılarda en fazla eahatsızlık duyduğum şeylerden biriyse, o ünlü sözle açıklayayım, " eşeğin aklına karpuz kabuğunu sokmak"...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, Ersoy

Ne Yapmalı? 11 Ağu 2014 15:35 #58

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
Bu arada cep telefonumdan yazdığım için, yazdığım bir çok yerde kelime, imla, cümle düşmesi gibi yanlışlıklar oluyor. Kusura bakmayın.

Kolaylıklar dileğiyle...

Ne Yapmalı? 11 Ağu 2014 15:43 #59

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
Sayın ersoy son gelişmeler mi anca gosterebildi amacın üzüm yemek olmadığını. Baştan beri üç beş kişi niyetin bu olduğunu anlatıyoruz. Kimileri gerçekten inandığından kimileri tetikciliginden bulandirip duruyordu ortalığı "her şey güzel olacak"diye. Ama biz baştan beri bunu söylüyorduk.

Ne Yapmalı? 11 Ağu 2014 16:50 #60

• Kalemdar
  • Kalemdar Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 231
  • Teşekkür Sayısı: 92
  • Başarı: -6
Aynen sayın egemenege daha 1 ay önce burada bir arkadaş haziran ayı için bir haftada 4 saat bireysel 2 saat grup kaydettim diye seviniyordu..
2 yıldır farkında değilmiş..
Dediğiniz gibi bir umursamazlık mevcut, bunun sebebi de rakip kurum zaten batar bende onun öğrencisiyle ayakta kalırım mantığı,bu sakat anlayışla daha çoookk mağdur oluruz...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

Ne Yapmalı? 11 Ağu 2014 22:51 #61

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sadece hatırlatmak istedim.

15.06.2015 de Genel Seçim var. Yani 10 ay sonra.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

Ne Yapmalı? 12 Ağu 2014 10:35 #62

• Ersoy
  • Ersoy Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 31
  • Teşekkür Sayısı: 19
  • Başarı: 0
Sayın Tartanc önemli bir hatırlatma yapmış. Bu konuyu da göz önünde bulundurarak öneriler üretelim.
Ama öneri üretmek tek başına bir şey ifade etmiyor. Nasıl uygulaya biliriz?

Bence buradaki çözülmesi gereken konu, nasıl bir araya geliriz? Dernek deki arkadaşlarla, dernek tüzel kişiliği haricin de nasıl bir ilişki içinde olabiliriz? (Dernek deki arkadaşların tümünün böyle bir arayışın için de olacaklarına inanıyorum.)

Bu konu üzerin de de kafa yormakta fayda var. SEÇİMLER YAKINDA, erken seçim bile söz konusu...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Ne Yapmalı? 12 Ağu 2014 13:02 #63

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Ersoy;
Dedikleriniz çok doğru. İlaveten, bu sektör çalışanlarını ve ailelerini hesap ederseniz. Çok rahatlıkla 2-3 mv. çıkartacak bir güce sahip. Bunu kesinlikle göz ardı etmemek gerekir.(Buna kısmi de olsa aileleri de katarsanız 4-5 mv. söz konusudur.)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Ersoy
Sayfa oluşturma zamanı: 0.491 saniye
Sistem Kunena Forum