Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Ne Yapmalı?

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 11:45 #25

• hamdi76
  • hamdi76 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 47
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 1
bu lanet olası cihazdan yakında türlü türlü virüsler mikroplar çıkacak ve biz öğretmenlere öğrencilere bulaşacak. hele bi kış gelsin.... tabi şimdi de... artı kanser riski de var cihazda. öğretmen ve öğrenciler bunu çekmek zorunda mı??????? yakında özel eğitim merkezlerinde toplu ölümler gerçekleşebilir :))))
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: edibe

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 12:59 #26

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
içimden o kadar çok şey yazmak geliyor ki neyse
söylenecek tek şey
bizi bu duruma düşüren kurumları ve bu tür kurumlar yüzünden tüm kurumları mağdur eden yetkilileri ALLAH'A havale ediyorum
Son Düzenleme: 08 Ağu 2014 13:00 yazan tatvanpozitif. Sebep: a

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 13:41 #27

• asozturk
  • asozturk Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 15
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: 0
arkadaşlar öncelikle iyi çalışmalar. pilot ilde kurum sahibiyim. ayrıca 2 ilçede şube kurumlarımız mevcut.
4 ayrı cihaz kurdurduk. merkeze 2 cihaz kuruldu. fakat yoğunluktan 3. cihazın kurulumunu düşünmekteyiz. tüm şube ve merkezlerimize güç kaynağı ve küçük 3kw jeneratörler koyduk. bu ay daha ilk gün ilçe şubemizin birisinde 3 saat elektrik kesildi. Allahtan kayıp yaşamadık. şu an en önemli kayıp bazı çocukların damar okuma sisteminde ellerinin bazen okunamamasından yaşıyoruz. bazen girişini yaptığımız çocuğun çıkışını yapmaya 5 dakika uğraşıyoruz. servislerde ciddi yoğunluk var pilot olduğumuzda yoğunluğu tahmin ederek 2 araç daha aldık. 11 servis aracımız var. ve hiç durmuyor. zar zor yetişiyor. tabi ek şöför ve ek büro personelide aldık. bütün bu masrafları üst üste koyduğumuzda sadece 4cihaz ve jeneratörlere yaklaşık 20 bin tl verdik. şimdi bir sürü kurum kendi çapında bu masraflara yakın masrafları yaptı. sizce bu sistem iptal edilebilinirmi? bence hayır. bu sistemin iptali bence mümkün değil. çünkü sistem aksaklıklar olmasına rağmen işliyor. mebbis ile birebir uyum içinde. küçük ildeyiz trafik nispeten rahat. ilçeler yakın. biraz zorlanma oluyor. çünkü önceden proğramda dersi ileri aktarma , birçok olay rahattı. velilerin keyfi isteklerine göre dersi aktarıyorduk, istediği zamana alıyorduk. artık bu neredeyse mümkün olmuyor. şimdi sadece ders başlarında ve sonunda damar okutma yoğunluğunu görseniz inanamazsınız. yarış atı gibi olduk zamanla yarışıyoruz. derse öğrencinin gelme problemi çözüldüğü taktirde sistemin diğer sorunları da çok kısa zamanda çözüleceğine inanıyorum. şu anki duruma göre ciroda %15 civarında düşüşümüz var. bunun tek sebebi cihazın okumaması. işi sıkı tutuyoruz, velilerimizden kaynaklı sıkıntıları aşmaya çalışıyoruz. 65 çalışanımız var. ayakta kalıp daha iyiye ulaşabilmek için çabalıyoruz. bu sistem büyük şehirlerde ciddi sıkıntı yaratacak. çünkü trafik, uzak lokasyonlar ve aksiliklerin sistemde belki telafisi mümkün oluyor ama yakıt masraflarını ve öğretmenlerin mesai sürelerini arttırıyor. gelecekten ümitliyiz. ben düzgün ve dürüst çalışan kurumların sadece 3 ay ciro düşüşü yaşayacağını düşünüyorum. tabi yapılan yatırım masrafları bir süre borca sokacak. Allahın izni ile bunuda atlatacağız. beraber çıktığımız yolda hiçbir şekilde personel azaltmayı düşünmüyoruz. daha ciddi daha sıkı olacağız. önceden öğretmenlerimiz ile 40 saati 5 günde veriyorduk, şimdi haftada 6 gün 40 saate dönüyoruz. bu sayede ertelenen derslerden de kurum zarar görmeyecek. bu işte en önemli avuntum şu: bir çok anlayış var özel eğitim çocukları getirmeden, çocukların üzerinden para kazanıyor diye , işte biz bu sistemi başaracağız ve bu zihniyeti yıkacağız. başımız her zaman dikti , birkaç çürük yumurta yüzünden genelimiz lekeleniyorduk, şimdi anlımız açık yüzümüz pak. dimdik ayaktayız ve ayakta kalmaya devam edeceğiz. sistem ile ilgili merak ettikleriniz olursa fırsat buldukça cevap yazarım. iyi çalışmalar.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: afrin, songulmavi

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 17:14 #28

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
asozturk yazan:
arkadaşlar öncelikle iyi çalışmalar. pilot ilde kurum sahibiyim. ayrıca 2 ilçede şube kurumlarımız mevcut.
4 ayrı cihaz kurdurduk. merkeze 2 cihaz kuruldu. fakat yoğunluktan 3. cihazın kurulumunu düşünmekteyiz. tüm şube ve merkezlerimize güç kaynağı ve küçük 3kw jeneratörler koyduk. bu ay daha ilk gün ilçe şubemizin birisinde 3 saat elektrik kesildi. Allahtan kayıp yaşamadık. şu an en önemli kayıp bazı çocukların damar okuma sisteminde ellerinin bazen okunamamasından yaşıyoruz. bazen girişini yaptığımız çocuğun çıkışını yapmaya 5 dakika uğraşıyoruz. servislerde ciddi yoğunluk var pilot olduğumuzda yoğunluğu tahmin ederek 2 araç daha aldık. 11 servis aracımız var. ve hiç durmuyor. zar zor yetişiyor. tabi ek şöför ve ek büro personelide aldık. bütün bu masrafları üst üste koyduğumuzda sadece 4cihaz ve jeneratörlere yaklaşık 20 bin tl verdik. şimdi bir sürü kurum kendi çapında bu masraflara yakın masrafları yaptı. sizce bu sistem iptal edilebilinirmi? bence hayır. bu sistemin iptali bence mümkün değil. çünkü sistem aksaklıklar olmasına rağmen işliyor. mebbis ile birebir uyum içinde. küçük ildeyiz trafik nispeten rahat. ilçeler yakın. biraz zorlanma oluyor. çünkü önceden proğramda dersi ileri aktarma , birçok olay rahattı. velilerin keyfi isteklerine göre dersi aktarıyorduk, istediği zamana alıyorduk. artık bu neredeyse mümkün olmuyor. şimdi sadece ders başlarında ve sonunda damar okutma yoğunluğunu görseniz inanamazsınız. yarış atı gibi olduk zamanla yarışıyoruz. derse öğrencinin gelme problemi çözüldüğü taktirde sistemin diğer sorunları da çok kısa zamanda çözüleceğine inanıyorum. şu anki duruma göre ciroda %15 civarında düşüşümüz var. bunun tek sebebi cihazın okumaması. işi sıkı tutuyoruz, velilerimizden kaynaklı sıkıntıları aşmaya çalışıyoruz. 65 çalışanımız var. ayakta kalıp daha iyiye ulaşabilmek için çabalıyoruz. bu sistem büyük şehirlerde ciddi sıkıntı yaratacak. çünkü trafik, uzak lokasyonlar ve aksiliklerin sistemde belki telafisi mümkün oluyor ama yakıt masraflarını ve öğretmenlerin mesai sürelerini arttırıyor. gelecekten ümitliyiz. ben düzgün ve dürüst çalışan kurumların sadece 3 ay ciro düşüşü yaşayacağını düşünüyorum. tabi yapılan yatırım masrafları bir süre borca sokacak. Allahın izni ile bunuda atlatacağız. beraber çıktığımız yolda hiçbir şekilde personel azaltmayı düşünmüyoruz. daha ciddi daha sıkı olacağız. önceden öğretmenlerimiz ile 40 saati 5 günde veriyorduk, şimdi haftada 6 gün 40 saate dönüyoruz. bu sayede ertelenen derslerden de kurum zarar görmeyecek. bu işte en önemli avuntum şu: bir çok anlayış var özel eğitim çocukları getirmeden, çocukların üzerinden para kazanıyor diye , işte biz bu sistemi başaracağız ve bu zihniyeti yıkacağız. başımız her zaman dikti , birkaç çürük yumurta yüzünden genelimiz lekeleniyorduk, şimdi anlımız açık yüzümüz pak. dimdik ayaktayız ve ayakta kalmaya devam edeceğiz. sistem ile ilgili merak ettikleriniz olursa fırsat buldukça cevap yazarım. iyi çalışmalar.

3 ay sonra ne olacak ki?? Cihaz birden "e artık üç ay oldu okumamak olmaz, hepsini okuyayım bari" mi diyecek. Sonra cirodan % 15 düşüş çok ciddi bir rakam. O kadar kar yapan kurumların sayısı ne kadardır merak ediyorum gerçekten. Etmeyenler için bu içeri girmek demek ve onlar sizin kadar ümitvar olamayacaklar maalesef.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 17:23 #29

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
"servislerde ciddi yoğunluk var pilot olduğumuzda yoğunluğu tahmin ederek 2 araç daha aldık. 11 servis aracımız var. ve hiç durmuyor. zar zor yetişiyor. tabi ek şöför ve ek büro personelide aldık. bütün bu masrafları üst üste koyduğumuzda sadece 4cihaz ve jeneratörlere yaklaşık 20 bin tl verdik."

Yukarıdaki cümleyi "sadece 4cihaz ve jeneratörlere 20 bin tl verdik" şeklinde bağlamışsınız ancak 2 ilave araç iki şöför ve büro personeli masraflarını da kabaca hesap edip yazabilirseniz bizler de yetkililer de neyle karşılaşmamız gerekeceğini daha net görmüş oluruz.

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 17:57 #30

• asozturk
  • Yeni Uye
CİHAZLAR VE JENERATÖR HARİCİNDE 2 ARACI 2. EL 30BİN TL DEN 2. EL KREDİ İLE ALDIK. 3 PERSONEL İÇİN İSE ORTALAMA AYLIK KİŞİ BAŞI 1600TL * 3=4800TL (SGK STOPAJ DAHİL) GİBİ EK MASRAF ÇIKTI. ARKADAŞLAR DAHA VPN FATURASI GELMEDİ O NEKADAR EMİN DEĞİLİM AMA 480 - 500 TL CİVARINDA OLACAĞI SÖYLENİYOR. ARKADAŞLAR ELBETTEKİ SİSTEM ÖNCESİ GİBİ KAR ETMEK MÜMKÜN DEĞİL. ANCAK KAPATMA NOKTASINADA ASLA GELİNMEZ DİYE ÜMİT EDİYORUM.

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 18:08 #31

• asozturk
  • Yeni Uye
ŞUNUDA BELİRTELİM BİZ ARAÇ VE PERSONELİ MERKEZ KURUMA ALDIK. YOĞUNLUKTAN DOLAYI. İLÇE KURUMLARDA MEVCUT PERSONEL İLE SİSTEM YÜRÜYOR. HATTA SAYININ AZ OLDUĞU ŞUBEMİZ DAHA SIKINTISIZ. TEK SORUN CİHAZIN ARADA BİR OKUMA YAPMAMASI. TABİ BİRDE ELEKTRİK KESİNTİSİ. SAYIN ÖZELTERCİH ÖĞRENCİ SAYINIZ NEDİR BİLMİYORUM AMA BİZ MERKEZ VE ŞUBELERLE 3 AYRI KURUMU İZLEDİĞİMİZDE ÖĞRENCİNİZ KURUMA GETİRİLDİĞİ TAKTİRDE SIKINTI OLMUYOR. BİZDEKİ %15 KAYIP NEDENİ İLK HAFTA OLMASI NEDENİ İLE RAM DA ÇOCUĞUN ELİ OKUNMUŞ, BİZİM CİHAZDA OKUNMUYOR, VEYA GİRİŞ OLUYOR, ÇIKIŞ OLMUYOR. AYRICA ÇOCUĞUN ELİ KİRLİ İKEN OKUMUYOR, YIKATIP GETİRİYORUZ OKUYOR. BÖYLE SAÇMA SAPAN İŞLER BAŞIMIZDA AMA NE YAPALIM MECBURUZ BUNDAN SONRA SİSTEM BÖYLE

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 21:03 #32

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
sayın asoztürk iyimser yaklaşıyorsunuz ve bence siz bu kadar iyimser yaklaştığınızın sebebi bir kaç kurumunuzun oluşu güçlü oluşunuz ve polyanacılık oynayışınızdır.. kesinlikle bu saydıklarınız maliyetler çoğu kurumu bitirir bu saydığınız maliyetin yarısını kazanamıyoruz biz... arkdaşlar durum cidden çok vahim bende Allaha havale ediyorum kurumlarımız elimizden alınıyor... ve uygulanabilmesi için harcanan bu maliyetleri kabul etmemeliyiz şahsen bizim kurumumuz bu maliyetleri mümkün değil kaldıramaz...
Son Düzenleme: 08 Ağu 2014 21:04 yazan türkiyem.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.379 saniye
Sistem Kunena Forum