Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Ne Yapmalı?

Ne Yapmalı? 07 Ağu 2014 13:56 #17

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
sayın hamdi sorunların birini belirtti.Bunu ben pek düşünmemiştim açıkcası.

Kurumlar bugun açık.Çok yakın bir sürede açıklık düzeylerinde azalma olacak.Bu hepimiz için geçerli.Sadece kimileri HALA farkında değil.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Ne Yapmalı? 07 Ağu 2014 14:52 #18

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
EY sertifika tüccarları deyınce baya uzerıne alınan olmuş evet siz ve sizin gibiler sektörü bu hale getrdınız bılımselkten uzak gunu bırlık çözümlerle sektör 6 ayda kim ayakta kalacak göreceksınız tüccar zıhnıyetlı kurumlar greken cezayı umarım çekerler sankı bu sektörun tek derdı ucuz köleler bulmak gıbı hep sertifıka gndeme getrıldı
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: edibe

Ne Yapmalı? 07 Ağu 2014 15:34 #19

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
hamdi76 kardeşim; siz bu sektörde hangi konumdasınız anlayamadık... Bazen ara eleman gibi bazen öğretmen gibi bazen de kurum sahibi gibi yorum yapıyorsunuz... ama biz de pilot illerden birisindeyiz, hiç te bahsettiğiniz gibi öğretmen arkadaşlarımıza sıkıntı yaşatmıyoruz...
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)

Ne Yapmalı? 07 Ağu 2014 16:14 #20

• hamdi76
  • hamdi76 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 47
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 1
gulen100: öğretmenim. ne ara elaman, ne de kurum sahibi. sadece öğretmenim. nokta. sizi bilmiyorum ama ığdır ilinde yaşanan durumları anlattım. fazlası var, eksiği yok.ister inanın isterse de inanmayın.

Ne Yapmalı? 07 Ağu 2014 17:13 #21

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
Sayın ersoy'a ve tartanç'a katılıyorum, bu iş sadece bimer, imza toplama, birkaç bürokrat ile görüşme vb. Yöntemlerle çözülmez. Diğer yöntemlerle de kesin çözülecek değil; ama artık tarihsel olarak değilse de bizim için "yeni" yöntemlerleri denememiz gerekiyor. Daha önce yapılanlar, veya bundan sonra yapılacak şeyler elimizi daha güçlü hale getirir ancak, artık ne kadar bilmiyorum ama alanda boy göstermemiz gerekiyor ki; dikkatleri üzerimize çekelim. Korkmayada gerek yok! Yakında korkarak koruduğumuz kurumlarımızın bir çoğundan eser kalmayacak.

Başka arkadaşlarda yazmış, bu başlık altında her konuyu değilde özellikle bu konu hakkında tartışmanın doğru olacağını. Sadece şunu söyleyebilirim; sertifika meselesi bir garabettir! Ancak bu durumu yaratan kurumlar değildir. Kurumların oluşturalan bu saçma sistemden dolayı, sertifika kurslarına veya sertifikalı öğretmenlere muhtaç kalması veya bunlara sevinmesi başka bir şeydir, sistemin bu galde işlemesine neden olan sistem yaratıcıları başka birşey. Var olan modül yapılanması ve derse girecek personel ayrımı, zorunlu iki saat, seans ücretlerinin "dolaylı" değil "doğrudan" bundan 7-8 yıl öncesinden bile geride olması vb. Nedenler büyük çoğunlukta ki kurum sahibinin alkışladıkları değil, en az pdr ci, ftr ci veya zihinsel engelliler öğretmenleri kadar kurum sahiplerini de olumsuz yönde etkilemiştir. Kaldı ki, varolan modül sistemi, eğitim verecek personel, zorunlu seans sayıları, RAM ların " uçana kaçana" TM modülü vermesi gibi durumlar dikkate alındığında; Türkiye'deki tüm alan mezunları, özel eğitim alanında çalışsa yinede açık oluşacaktır.

Dolayısı ile bu sistem değişiklikleri olurken bas bas bağıran kurum sahipleri ortada dururken onları suçlamak yanlış olur.

Ortada bütüncül bir sorun var, sertifakadan rahatsız olan arkadaşların yukarıda ifade ettiğim sorunların çözümünde birlikte hareket etmediğimiz sürece yeni sertifika programlarının açılmasını bile engelleyemezsiniz (tabi ortada yeteri kurum kalırsa).

Durum çok açık ortada, kurum sahipleri zarar görecek, çalışanlar zarar görecek, engelliler ve aileleri zarar görecek. Bu nedenle sorunun kaynağını doğru tespit edip, doğru mücadele etmezsek; bu alan hiçbirimize "yar olmaz".

Son olarak çözüm bir çok şeyle olur, ancak mutlaka ankarada bir yürüyüşe ihtiyaç var.

Kolaylıklar dileğiyle...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, salih, barisltd ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Ne Yapmalı? 07 Ağu 2014 17:56 #22

• algın
  • algın Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 27
  • Teşekkür Sayısı: 15
  • Başarı: -1
sn esinti:tüccar zihniyetli kurumlar ne demek?gereken ceza nedir almaları gereken ben anlayamadım

Ne Yapmalı? 07 Ağu 2014 21:03 #23

• fztfatihhh
  • fztfatihhh Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 27
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 0
Hamdi bey kesinlikle hakli. Sistemin çalıştığı şehirlerde hersey altüst olmuş durumda. Bazi kurumlar cihaz kurdurmamis satılığa çıkarılmış (kim alacaksa). Arti ekim ayi sonuna kadar bütün turkiyedeki kurumlara kurulacagini soylemis firmadakiler

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 09:40 #24

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Çok yakında o zaman bu konulara Fransız kalanlar;2 ay sonra bakalım ne yapacaklar?

Bu sektör çok tuhaf ve çok değişik kişilerden oluşuyor anlaşılan. Bu yüzden başımıza gelenler bu sektöre müstehak. Daha fazla ...................
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih, egemenege
Sayfa oluşturma zamanı: 0.218 saniye
Sistem Kunena Forum