Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Ne Yapmalı?

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 21:06 #33

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
mutlaka pilot ildeki sorunlar dikkate alınmalı cihazın okumama gibi sıkntılar için esneklik getirilmeli ve bu yüklenen maliyatler gözardı edilmemeli sistemin yürümesi için
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 21:41 #34

• asozturk
  • asozturk Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 15
  • Teşekkür Sayısı: 6
ARKADAŞLAR FORUMUN BAŞINDA PİLOT İLLERDEN BİLGİ İSTENDİĞİ İÇİN BU BİLGİLERİ VERDİM. AMACIM POLYANACILIK YAPMAK DEĞİL.HATTA CİDDİ ANLAMDA KENDİMİZİ ŞANSSIZ HİSSEDİYORUM NEDEN BU 17 İLİN İÇİNDE BİZİMKİSİ VAR DİYE. GEÇEN AY İLK UYGULAMANIN YAPILDIĞI 5 İLDEKİ KURUMLARI ARADIK, BİLGİ ALMAYA ÇALIŞTIK. ÖYLE ZOR BİR TABLO ÇIKTIKİ ÖNÜMÜZE NE TATİL NE BAYRAM HİÇBİRŞEYDEN TAT ALAMAZ DURUMA DÜŞTÜK. BU YÜZDEN BİRAN ÖNCE TEDBİR ALMAYA ÇALIŞTIK. BU ESNADA BU 5 İLDEKİ KURUM YÖNETİCİSİ ARKADAŞLARIN SAYESİNDE GÜZEL YÖNLENDİRİLDİK. MESELA BİR KURUM BİZE DEDİKİ 200 DEN FAZLA ÖĞRENCİNİZ VARSA KESİNLİKLE 2. CİHAZI ALIN DEDİ. HAKLI ÇIKTI. BİR KURUM DEDİKİ ELEKTRİK KESİNTİSİNE KARŞI SIKINTI YAŞIYORUZ DEDİ HAKLI ÇIKTI. BİRİSİ DEDİKİ SERVİS PLANINIZDA EN AZINDAN İLK HAFTA UZAK NOKTALARDAKİ ÖĞRENCİLERİ HAFTANIN İLK GÜNÜ ALIN SONRA SIKINTI OLURSA HAFTA SONUNA ÖTELERSİNİZ DEDİ, HAKLI ÇIKTI. BİZLER BÜTÜN BU ANLATILANLARA ÖNEM VERDİK. ONA GÖRE ÖNLEM ALMAYA ÇALIŞTIK. HALA KORKULARIMIZ VAR : YA İNTERNET , VPN ARIZALANIRSA, YA CİHAZLAR ARIZALANIRSA , SİSTEM ASLA MÜSAMA GÖSTERMİYOR. AMA YİNEDE BİR GERÇEK VARKİ ODA BU SİSTEMİN ARTIK BAŞLADIĞI. NE YAPARSAK YAPALIM BU SİSTEM BUGÜN BİZDE BAŞLADI VE ZANNEDİYORUM KASIMA KADAR TÜM TÜRKİYEDE BAŞLAYACAK. YAPTIKLARIMIZI YAZMAMIN AMACI POLYANACILIK ASLA DEĞİL ,VAKİT VARKEN ÖNÜMÜZDE NEYİN OLDUĞUNU BİZZAT YAŞAYAN BİRİ OLARAK GÖSTERMEK. BENCE SİSTEMDEKİ SIKINTILAR İLK YAZIMDA DA BELİRTİĞİM GİBİ 3 AYDA KESİN ÇÖZÜLÜR. MESELA SİSTEMİN OKUMADIĞI ÇOCUKLARI RAM A GÖNDERİYORUZ. ANKARAYA YAZI GÖNDERİLİYOR , ÇOCUĞUN DAMAR İZİ ANKARADAN SİLİNİP RAM DA YENİDEN OKUTULUYOR. SONRA YENİDEN ÖTELENEN DERSE DAHİL EDEBİLİYORUZ. BU SIKINTILAR ELBET ÇÖZÜLÜR. MADDİ KONUDAKİ SIKINTILARA ÇÖZÜM BULMAK LAZIM. DURUMLAR ORTADA BU YILKİ ZAM ORANI ORTADA. İNŞALLLAH BU YIL DERS ÜCRETLERİNE GÜZEL BİR ZAM YAPILIRDA BİRAZ DAHA RAHATLARIZ.

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 21:42 #35

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Her kurumun kendine göre bir gideri var. Kimi kurumların ciddi bir kira gideri var. Kimi kurumların kira gideri nispeten az. Veya kurum mal sahibi.

Maaşlar da farklıdır. Ve diğer giderler de farklılık gösterir.

Ortalama benim tahminim aylık %20ye yakın kayıp bekliyordum.Arkadaşımız %15 demiş.(Değişik nedenlerle) Bu sistematik kayıba, bu alandan para kazanan kurumlar dayanamaz.Süreç içinde ciddi bir kayıpla,bitkisel hayata girer,yaşamaya çalışır.

Hiç kimse zaten,bugünden yarına batarız demiyor.Ben bu sürecin bir şekilde 2017 ye kadar süreceğinden bahsetmiştim.Kurumlar azami bir güçle dayanmaya çalışacak.Fakat sonuç değişmeyecek.Borçla değirmen dönmez.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: asozturk

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 21:53 #36

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Sayın asöztürk hocam sistemin verdiği gerginlikle sizi kırdım hakkınızı helal edin .. Ve tabiki Sizinde amacınız bilgi vermek niyetimiz hepimizin burada iyi ama bir gerçek var ki kendimizi kurban gibi hissediyoruz .. Iyi bir zam oranı tabikş iyi olur ama yüzde 15 den aşağı bizim giderlerimizi karşılamaz bu saatten sonra .. Ve ben çok da ihtimal vermiyorum iyi bir zam oranı konusunda çünkü ben iyi niyetli sadece biz kurum sahiplerini görüyorum ... Kurumlarımız hakkında karar verenlerde art niyet var gibi hissediyorum bu saatten sonra
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: asozturk

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 22:02 #37

• fztfatihhh
  • fztfatihhh Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 27
  • Teşekkür Sayısı: 7
Bu şartlara hiçbir kurum dayanamaz uzun vadede. Iki yıldır milletin psikolojisini bozdular. Artik haftada iki gun tatil mümkün degil. Her kurum pazartesi tatile dönecek. Servisler kesinlikle susmayacak. Velhasıl herkes hazır olsun cok ciddi problemler yaşanacak. Sistemin çalıştığı illerle arkadaslarimla irtibat kuruyoru. Daha ilk haftadan bikmis personel.

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 22:03 #38

• asozturk
  • asozturk Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 15
  • Teşekkür Sayısı: 6
SAYIN TÜRKİYEM : ESTAĞFURULLAH TABİKİ HELAL OLSUN. BİRŞEY SÖYLEYEYİM 2 AYDIR BENİMDE RESMEN PSİKOLOJİM BOZULDU. HEP KÖTÜYÜ DÜŞÜNDÜM. AMA ARTIK BUNUN ÇARE OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK. GERİSİ ALLAHA EMANET. GEÇMİŞTE BU SEKTÖRÜ HİLEBAZ, HAVADAN PARA KAZANAN BİR SEKTÖR GİBİ GÖRENLER ARTIK BU SİSTEM UYGULANINCA ÇOCUĞUN GELDİĞİNDEN VE EĞİTİMİN VERİLDİĞİNDEN EMİN OLDUKLARI İÇİN SİSTEMİDE ÖLDÜRMEMEK AMACI İLE ZAM KONUSUNDA DESTEK VERECEKLERİNİ ÜMİT EDİYORUM. MASRAFLAR ORTADA. İSTİHDAM SAĞLIYORUZ, EN ÖNEMLİSİ EĞİTİM GÖREVİMİZİDE LAYIKİ İLE VERİYORUZ. BU KUTSAL GÖREVLERİ YAPARKEN AYAKTA DURMAMIZI , BU YATIRIMLARIN KARŞILIĞINIDA GÖRMEMİZİ DEVLETİMİZ SAĞLAYACAKTIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN.

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 22:20 #39

• mutluluk
  • mutluluk Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 67
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 1
"asozturk" siz bir kalemde bu kadar masrafı yapabilmişsiniz diğer düşüşleri de tolere edebileceğinizi söylüyorsunuz ama pek çok kurum maddi açıdan bu kadar ekstrayı kaldıramaz o kurumların hali ne olacak peki
Son Düzenleme: 08 Ağu 2014 22:21 yazan mutluluk.

Ne Yapmalı? 08 Ağu 2014 23:01 #40

• hamdi76
  • hamdi76 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 47
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 1
ne yapmalı ne yapmalı...... bence pilot illerdeki kurumlar, bu damar sistemine bakanlığa tepki olarak anlaşmalı olarak kurumları gecici süreliğine kapatsınlar. tabi eğer tüm illere gelse tüm türkiyedeki kurumlarda. çünkü gerçekten çok saçma sapan bir sistem bu damar olayı, ve olacak yürüyecek türden de değil. biz ığdır ili olarak, ığdır ilinde çalışan öğretmenler olarak dayanıyoruz. ama nereye kadar dayanırız işte bunu bilmiyoruz. bildiğimiz tek şey var: saçma sapan bir sistem daha birinci haftanın sonunda bizi yorgunluktan ölüdürdü, tüm enerjimizi, tüm şefkimizi aldı. daha birinci haftanın sonunda bizde çalışma azmi, gücü bırakmadı. personel olarak resmen bıktıkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk hem öğretmenler hem de servis şoförler yani tüm personel....................................
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: edibe
Sayfa oluşturma zamanı: 0.185 saniye
Sistem Kunena Forum