Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kurs İptal....

Kurs İptal.... 26 Ağu 2014 14:32 #17

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Sayın serkan05, sizler ne derseniz deyin oyunun kuralını MEB belirliyor ve de şimdilik böyle olacak. Sizin bahsettiklerinizden: İş Planının ne gibi zararı var, önceden belli zaten öğrenci gelmediyse sil (1 saat sonrasına kadar izin veriyor)tekrar planlama yap. Öğrenci yaş grubu değişikliği, bir ay içerisinde kaç tane değişiklik olabilir ki. (Olsa bile; Program kullanıyorsanız sizi uyarıyor olmalı-biz de uyarıyor-, siz de ona göre değişiklik yapabilirsiniz.) Bizim bulunduğumuz ilde Rapor tarihleri hiç değişmiyor sürekli ayın 1. günü tarihli. Grup sınıflarına ise şimdilik yapılacak bişey yok orada sadece grup öğrencileri eğitim alabilir (grup raporlu öğrenciniz varsa tabi) malesef.
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kurs İptal.... 26 Ağu 2014 14:39 #18

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
sayın Yüzügülen;

Önce 26 günde çok şey değişti diyorsun sonra da hiçbir şey değişmedi diyorsun.içim çok rahat diyorsun.Kimse bana hırsız diyemeyecek diyorsun.vs vs vs. Hayırlısı artık.

Gece çalmadık ki,gündüzden korkumuz olsun.

Sistemlerden beslenenler doğal olarak beslendikleri sistemi desteklerler.Kimi kurum sahipleri de bu sistemin kendilerine avantaj sağlıyacağını düşünüyor.İlçesinde var olan kurumlar kapanırsa,öğrencilerini alırım,eğitimcilerini daha ucuza çalıştırırım.Gibi değişik düşünceleri var anlaşılan. Yadırgamıyorum. Sistemle beslenenler veya rant beklentisi olanlar sistemi desteklerler.

Yapılanları iyi olarak adlandıranların temelde en büyük düşüncesi ranttır.Benim ekonomik gücüm yerinde,batan batsın.ben daha fazla nemalanım düşüncesidir var olan.Çocuklar,aileleri veya eğitimciler,özel eğitim pek düşünülmez.

Dayatılan sistemin yanlışlıklaraını,haksızlıklarını anlatmaya çalışırsanız da kimi rantçılar tarafından tü kaka yapılabilirsiniz.

Bu sistem bugünkü yönetmeliklerle uygulanamaz.Uygulanmamalıda.(Danıştay kararı ortada)

Kim ne derse desin; Güneş balçıkla sıvanmaz. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

Kurs İptal.... 26 Ağu 2014 14:40 #19

• gulen100
  • Tecrubeli Uye
Buradan; öğrencilerinde kronik devamsızlık sorunu olmayan, kiralık diplama ile usta öğretici çalıştırmayan, öğrencinin resmi okul saatinde ders yazmayan, öğrencileri servislerde gezdirmek yerine derste bulunduran kurum sahibi ve çalışanı arkadaşlara sesleniyorum; Sistem çok güzel siz işinize bakın endişeye mahal yok...! DİĞERLERİ ŞİMDİDEN AĞLAMAYA BAŞLASIN. (Şimdi herkez bana kızacak ama olsun, ergeç bununla herkez yüzleşecek)

Kurs İptal.... 26 Ağu 2014 14:56 #20

• gibbon1
  • gibbon1 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 68
  • Teşekkür Sayısı: 26
  • Başarı: 1
Sayın gülen100 (Bizdeki öğretmen arkadaşların hayatında hiç bir değişiklik olmadı, sadece günde dört defa toplamda 1 dakikalık bir işlem yapıyorlar o kadar.) demişsiniz sistemin işlerliği açısından soruyorum kaç öğrenciniz var toplamda ve aynı saatte kaç öğretmen öğrenci ile derse giriyor. ANLADIĞIM KADARIYLA günde 4 defa öğretmen okutuyorsa 4 saate giriyor günde o yüzden sıkıntınız az

fakat büyük kurumlarda günde 11 öğretmenin günde 8 saate derse girdiğini varsayarsak baya uzun kuyruk oluşur ki maliyetlerin kurumlar tarafından karşılanan makinelerden en az 3 - 4 adet almak gerekir

İŞ PLANI SORUN DEĞİL DEMİŞSİNİZ BEN BİL. BAŞINDA OTURUP BUTUN GUN GELMEYENİ SİLMEK ZORUNDAMIYIM 1 SAATE KADAR SİLDİN SİLMEDİN HAKKIN YANIYOR O HAFTA GELMEYEN OLURSA OBUR HAFTA MAKİNEYE OKUTURUM YERİM VARSA TEKRAR NİYE İŞ YÜKÜ İŞ PLANINLA UĞRAŞAYIM. BAZI ESNEKLİKLER GELMEDİĞİ SÜRECE BU KADAR KOLAY DEĞİL SİSTEM MANTIKLI ÇÖZÜMLER ÜRETİLİRSE DAHA YARARLI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

Kurs İptal.... 26 Ağu 2014 15:00 #21

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
  • Başarı: 0
Sayın Gülen 100,öncelikle tekrer kolaylıklar diliyorum size.haklısınız MEB belirliyor kuralı ancak uygulayanlarada soracağım diyor aksayan neler var o yüzden önemsiyoruz sizin fikrinizi.. iş planı müfettiş denetimleri için çıkarılmıştı.Bu uygulamada devam ederse gelmeyen çocuğun planını sil yerine getirdiğini gir, internet yada mebbis her ikisinden birinde arıza durumunda yada ilgili personelinizin dikkatsizliğinde hizmeti verdiğiniz halde ücertinizi alamıyorsunuz,savunmayın lütfen..hastaneler de iş planımı var uygulanıyor işte agır aksak..ayrıca küçük çocuklarınızın velisini nasıl getirtiyorsunuz(çalışan yokmu) ve huzursuz isteksiz engellileri nasıl okutuyorsunzuz?teş.

Kurs İptal.... 26 Ağu 2014 15:05 #22

• gulen100
  • Tecrubeli Uye
Sayın tartanc; anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz. Ben değişiklik yoktan kastım sistemin öncesi ile sonrası arasındaki işleyişimizden bahsediyorum. Sistemin kendinde 26 günde çok değişkilik oldu daha da olacak. Diyorsunuz ki "Gece çalmadık ki, Gündüzünde korkumuz olsun" süper. Öncesinde korkun yoksa şimdi de korkma zarar etmezsin. Ama düşünün bizlere hırsız, dolandırıcı vb. yaftaları takanları nasıl susturacaksak o gelsin. Diğer türlü kendimizi aklayamıyoruz. (Halk oyuna gidip kendimizi aklayamayacağımıza göre) Bir bakın Türkiye Cumhuriyetinde bizlerin haricinde hangi kurum (soruşturma haricinde) yılda en az 4-5 defa teftiş geçiriyor. Cevap yok. Neden biz...! (Bakın beni yanlış anlıyorsunuz, bu sistemi savunma nedenim bizi şuanda bundan başkası AKlamaz)

Kurs İptal.... 26 Ağu 2014 15:15 #23

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Sayın Gülen 100, her şeyden önce hukuk kurallarına aykırı olan bir zorbalığı savunuyor olmanız çok yanlış. Bizler vicdanen rahatız. Suçsuz olan suçsuzluğunu kanıtlamak zorunda değil.MEB suçsuzu suçludan, dürüstü, hırsız dan ayırmak zorundadır. Bir kaç tane hırsız için yüzlerce dürüst kişiyi zan altına alarak yok etmeye çalışmamalıdır.Bu tür konular da bireysel davranmak ta hepimize zarar getirir.
Kolay gelsin.....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, gulen100

Kurs İptal.... 26 Ağu 2014 15:21 #24

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Gülen Yüz,

Asıl sorun niçin aklanma ihtiyacı duyuyoruz ? İçimizde ki kimi üçkağıtçılar yüzünden bu sıkıntılar.veya MEB yine bildiğini okuyacaktı.

Fakat bu sistem gerekli düzeltmeler yapılmazsa çok haksızlıklara yol açar. Veya ben yanılırım çok büyük düzeltmelere yol açar. Danıştay dan karar çıkmazsa şayet hepimiz yaşayıp göreceğiz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulen100, egemenege
Sayfa oluşturma zamanı: 0.214 saniye
Sistem Kunena Forum