Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Dernekler Ne İş Yapar?

Dernekler Ne İş Yapar? 07 Eyl 2014 13:56 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Uzun zamandır sürekli olarak hak kayıplarımız var.MEB sürekli olarak planlı ve programlı olarak bizleri mağdur etmeye çalışıyor.Son dönemlerde bu çok arttı.Gerçi 01.06.2006 dan beridir,sıkıntılarımız artarak devam etmektedir.

Bu son süreçlerde dahil olmak üzere,bir derneğin acil bir toplantı yaptığını ve eylem planı yaptığını duydunuz mu? Yaptıkları;

1-Bürokratlara tatil ısmarlamak.

2-Dilekçe yazmak.

En son TTK nın almış olduğu karar gereği, kurumda tek psikolog varsa seans yazamayacağız.Bu konuda Selahattin Bey, Bakanlık yetkilileri ile görüşmüş. Bunun ne kadar yanlış olduğunu anlatmış MIŞ. (YERSEN TABİ)Çay,kahvede içmişlerdir muhtemelen. Sonuç. Yine yok.

Bu derneklerin tek görevi,İCMAL YAYINLANDI demek.Başka işiniz yok

Sizlerde sanırım birileri gibi birilerinin önüne yatıyorsunuz herhalde.

Sizlerin görevi sektörün haklı tepkilerini engellemek mi?

Bu sektör adına yapmadığınız herşeyin bedelini sizler de ödeyeceksiniz.

Bu dernekleri bırakalım,bizler eyleme geçelim.Sesimizi duyuralım. YETMEDİ Mİ ARTIK?

Not:Üye olduğum dernekten bana yapılan tek açıklama,icmal yayınlanmak üzere...İstifa ediyorum...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege, etikgrup, türkiyem

Dernekler Ne İş Yapar? 07 Eyl 2014 14:13 #2

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
kesinlikle size katılıyorum derneklerin zayıflığı ve sessiz kalışı gerçektende tepki verilmesi gereken bir durum...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Dernekler Ne İş Yapar? 07 Eyl 2014 14:52 #3

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
sacma sapan sertıfıka kurslarını kim actırdı nıye haksızlık yapıyorsun uz amac bu çocuklar eğitim alsın....

Dernekler Ne İş Yapar? 08 Eyl 2014 01:35 #4

• hbetli
  • hbetli Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 52
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
Tartanc önünüzde saygıyla eğiliyorum ve düşüncelerinze katılıyorum....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Dernekler Ne İş Yapar? 08 Eyl 2014 02:15 #5

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
İğneyi derneklere, çuvaldızı kendimize batıralım.

Forum kayıtlarına göre 23.000 civarında üye var. Bunların içinde 10'dan fazla mesajı olan kişi sayısı 200.

Türkiye'de 2000'e yakın kurum, bunun 20 katı kurum çalışanı, bunun 100 katı veli var. 10-15 tane forum falan olsa diyeceğim ki bu insanlar farklı yerlere takılıyor... öyle bir durum da yok. Herkes internete aşina olmayabilir ama herkes 3 kuruşluk fikir üretip klavyede tuşlayabilecek eğitime sahip.

Halinden mutlu çoğunluğun "nasıl olsa birileri bir şey yapar veya mevcut duruma ayak uydururuz" diye düşünüp kılını kıpırdatmadığı yerde yeminlen söylüyorum benim de zerre kadar kılımı kıpırdatasım yok.

Herkesin bir diğer kurumu kötü gördüğü, kendi çocuklarını, eğitimcilerini çalacak, adını kötülecek potansiyel rakip olarak gördüğü bir alanda bana göre birinin diğerinden farkı yok.

O zaman, damar izi de gelsin, kıçımıza çipte taksınlar. Ne kadar kötü olabilir ki? Herkes bir süre sonra buna da uyum sağlar, gittikçe manevi bir kabus haline gelen bu sektörde aynı şeyleri konuşmaya devam ederiz.

Geleceği görmek için kahin olmaya gerek yok. MEB'le olan mücadele çıkan ilk yönetmelikle kaybedilmiştir. Herşey çok güzel olacak diye bu mevzuata sıcak bakan, oh ne güzel artık paramızı toplu olarak tıkır tıkır MEB'den alacağız, önümüze gelen her çocuğa fatura keseceğiz, 60 yaşındaki "çocuğu" kuruma kaydedebileceğiz diyen herkes bu mücadeleyi gönüllü olarak kaybetmiştir.

Bu alanda bir şeylerin düzelmesi için fazla bir umut yok. Çünkü buradan daha önce defalarca iddia ettiğim gibi yine iddia ediyorum, feriştahı gelse 2000 kurumdan 200 tanesini bir araya getiremez. Getirse bile bu kişiler olamsı gerekeni değil, kendilerini rahatsız edeni öne çıkartlaya çalışır. Örneğin siz RAM raporlarına prensipte karşı çıkarken bazı diğerleri bizim RAM grup yazmıyor kısmına takılır.

Neyse! Gecenin bu saati genelde saçmalama saati oluyor. Uzun lafın kısası bu iş dernek meselesi falan değil. Dernek dediğimiz ithal elmalardan teşekkül değil... aynı sepetin elmaları. Sektörün insanlarından ne bekleyebiliyoruz ki derneklerden bekleyelim?

Aklı olanlar zaten bu alandan çekildiler. Biz kafasızlar hala bir ümit olabilir diye düşünüyoruz. Ufukta yok öyle bir şey!
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetali, gulumse, kurs2 ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

Dernekler Ne İş Yapar? 08 Eyl 2014 08:29 #6

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Barış;

Dernekçilik biraz örgütçülüktür,biraz öngörüdür,biraz staterejidir.Oturduğu yerden birşey yapmamak değildir. Birşeyler üretmektir.

Çok önemli şeyler oluyor,derneklerimiz ne yapıyor ? Eylem planları var mı? Bir staterejileri var mı? Bir öngörüleri var mı? Tek yaptıkları icmal yayınlanmak üzeredir.

1800 yakın kuruma ulaşmak çok mu zor? Bir bildirileri bir öngörüleri bir eylem planını göndermek çok mu zor?

Benim düşüncem bu dernekler de olduğu gibi MEB hizmet ediyorlar.Olası protestoların önünü kesiyorlar.

Ya bürokratlara tatil ısmarlıyorlar neden ki?????? Ya dilekçe yazıyorlar neden ki???????

Dernekler Ne İş Yapar? 08 Eyl 2014 10:57 #7

• hbetli
  • hbetli Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 52
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
www.sondak...i-6457552/
MEB Bakanı bile Meb sistemini eleştiriyor...

Dernekler Ne İş Yapar? 08 Eyl 2014 16:30 #8

• ÖmerFC
  • ÖmerFC Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 157
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: 2
Merhaba dostlar;

Özür dileyerek şunu belirtmek istiyorum; Git gide kaybettiğimiz bir şey yok. Tamamen kaybettik..

Neden mi?

2016 yılından itibaren; T-M modül öğrencileri yani Kaynaştırma öğrencilerine Özel Eğitim için rapor çıkmayacak. Okul çocukları şuan olduğu gibi sadece özel alt sınıflarda eğitim görecek.

20 yaş üstü bireylerin eğitim hakkı engellenecek. 20 yaşından sonra bir daha rapor çıkmayacak yani.

Şuan başımızda olan ise bu işin alt yapısı;

RAM'ların bir çok bireyin raporunu kesmesi, sürekli T-M modül vermesi, grup eğitimlerini kesmesi.

Ve geri de kalan sağlar içinde;

Damar okuma ile takip etmek.

Nede olsa bu kadar elemeden sonra geriye çok az birey kalacağı için sistem takır takır işleyecek...

Saygılar sevgiler..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sabak, esinti
Sayfa oluşturma zamanı: 0.485 saniye
Sistem Kunena Forum