Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: SURİYELİ ÇOCUKLAR

SURİYELİ ÇOCUKLAR 17 Eki 2014 16:47 #25

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
Hüzün kendini aştı beyler bayanlar :)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

SURİYELİ ÇOCUKLAR 17 Eki 2014 17:37 #26

• kılıçbey
  • kılıçbey Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 114
  • Teşekkür Sayısı: 26
  • Başarı: -1
İDİOTMUSUN HUZUN SEN YA BEN ŞÜPE DUYMAYA BAŞLADIM SEN BİR QI TESTİ YAP BENCE LAFI NERENDEN ANLIYORSAN ARTIK :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sevdam

SURİYELİ ÇOCUKLAR 17 Eki 2014 21:14 #27

• sevdam
  • sevdam Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 4
  • Başarı: 1
Huzun sen böyle suriyeli'leri bangladeşlileri ne kadarda çok düşünüyosun yazık ya senin gibi böyle zeki birinin türkiye gibi bi yerde harcanmasına çok üzüldüm. bak arkadaşım bu bi paylaşım sitesidir bi bilgi paylaşıyorsan ukalalık yaparak paylaşma; buda sana önerim. :cheer:

SURİYELİ ÇOCUKLAR 17 Eki 2014 21:57 #28

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Almanya'dan, Irak'tan, Azerbeycan'dan zaman zaman öğrencilerimiz geliyor. Bunlar Türk olmasına rağmen kendi paralarıyla geliyorlar. O yüzden Suriye'lilere böyle bir imtiyaz sağlanmasını pek doğru bulmuyorum.

Diğer taraftan, Suriye'li çocuklarla bir dil/iletişim sorunu olması kaçınılmaz. Fiziksel engelli olanları anlayabilirim ama diğerlerine hizmet vermek ne derece mümkün olur bilmiyorum.

Tümüyle suistimale açık bir konu. Bildiğim kadarıyla şu anda normal eğitim müfredatını bile uygulayamıyor bakanlık. Suriye'den kaçan öğretmenlerle falan uydur kaydır şeyler yapıyor. Sisteme dahil edilmemelerinin daha doğru olacağı kanısındayım.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

SURİYELİ ÇOCUKLAR 18 Eki 2014 02:12 #29

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
bu dünya da yaşayan her engelli, hangi nedenle olursa olsun, gittiği ülkede rehabilitasyon ve eğitim hizmetlerinden yararlanmalıdır...

engelli asansörü, engelli rampası, engelli koltuğundan bir engelli nasıl yararlanıyorsa; dili, dini, ırkı ayrım farkı göstermeden tüm engellilerin bulundukları ülke koşullarının tüm "avantajından" yararlanmalıdır...

BM nin ilgili komisyonları bu konuda çalışma yapmalı; ve her ülkenin "kendi koşulları" çerçevesinde engelli haklarını korumaya zorlamalı ve teşvik etmelidir...

konu bugün için; suriyeli, yezidi, türkmen, kürt, ıraklıdır. hiç bir ayrım yapılmadan engellilere destek olunmalıdır...

belki bizim kurumlarımız buna hazırlıklı değildir ama devlet engelliler için gerekli önlemleri almalı ve bu insanların hakkını korumalıdır...

birgün kurumumuzdan hizmet alan bir engelli başka bir ülkeye gitmek "durumunda" kalırsa, onlar içinde aynı şeyleri dilerim...

uluslar arası ilişkilerde "vicdan" diyen bir hükümetin gerekli adımları atması, ve gerekli yasal düzenlemeleri yapmasını kişisel olarak isterim...

kolaylıklar dileğiyle...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, zerwan, AliGalipDursen

SURİYELİ ÇOCUKLAR 18 Eki 2014 11:10 #30

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
barisltd yazan:
Almanya'dan, Irak'tan, Azerbeycan'dan zaman zaman öğrencilerimiz geliyor. Bunlar Türk olmasına rağmen kendi paralarıyla geliyorlar. O yüzden Suriye'lilere böyle bir imtiyaz sağlanmasını pek doğru bulmuyorum.

Diğer taraftan, Suriye'li çocuklarla bir dil/iletişim sorunu olması kaçınılmaz. Fiziksel engelli olanları anlayabilirim ama diğerlerine hizmet vermek ne derece mümkün olur bilmiyorum.

Tümüyle suistimale açık bir konu. Bildiğim kadarıyla şu anda normal eğitim müfredatını bile uygulayamıyor bakanlık. Suriye'den kaçan öğretmenlerle falan uydur kaydır şeyler yapıyor. Sisteme dahil edilmemelerinin daha doğru olacağı kanısındayım.

Ben de böyle bir bütçe ayrılacağını düşünmüyorum. Zaten T.C. kimlik numarası onun için verilmedi ki bence. Bu arada seçimler erkene alınır mı hakkaten? :silly:

SURİYELİ ÇOCUKLAR 18 Eki 2014 20:44 #31

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Sir Thomas More Utopia isimli eserini yazdığında herkes için en iyi, en güzel, anti kapitalist, eşitlikçi ve sosyal bir toplum tarifi yapmıştı.

Gerçekten güzel bir dünya tarif ediliyordu. Esasen ütopya tüm bu arzu edilen değerlerin uygulandığı, pasifikte bir ada toplumunun adıydı. Ülkemizin bir "utopya toplumu" olması ise şu an için en az pasifikteki bir ada kadar uzak bir olasılık.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

SURİYELİ ÇOCUKLAR 19 Eki 2014 01:02 #32

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
suriyeli engelli insanların ülkemizde ki engellilerin haklarından şuan da yararlanması imkansız, çünkü bunun alt yapısından, kültürel duruma, ülke içi siyasetten dış politikaya vb. vb. vb. ... bir çok karmaşık durumla ilgili olduğu bilinir...

ben insanım ve herşeye önce insan cephesinden bakılmasından yanayım...

olur yada olmaz "önce insanlıktan" bakarım...

birileri Nelson Mandela"yı hapise attığında; fikirler için "ütopya" dedi..

birileri Mohandas Karamçand Gandi'nin "Biritanyadan" bağımsızlık için yaptığı büyük "tuz yürüyüşüne" ütopya dedi. birileri bu akıllı insanının sadece ütopik fikirlerle uğraşmasını "kendi aklına hakaret" sandı...

birileri abd girer dedi, birileri viatnam iki ay dayanamaz dedi...

birileri kölelikle mücadele eden spartaküs ve arkadaşlarına "kölelik" nasıl kalkar diye, savaş açtı...

birileri Mustafa Kemal ve arkadaşlarının bu ülkedeki bağımsızlık savaşı mücadelesine komedi dedi...

tarih ve felsefeye nereden baktığınız önemlidir, mücadele ve kavgaya nereden baktığınız önemlidir, engelli insanların "öldürüldüğü" bir geçmişten bugüne geliş önemlidir...

biz insanız ve tarihsel olarak insanın gelişimine katkı sunacağız, biz engelliyiz ve tarihsel olarak engellilerin gelişimine katkı sunacağız, biz çocuğuz ve çocukların tarihsel olarak yaşamına katkı sunacağız, biz kadınız ve bize uygulanan "dolaylı" saldırıya kafa tutacağız...!!!!!!!!!!!!!

siz gerçekçisiniz; sparteküsün kölesi olduğu "sahiplere" (ayrıntıya girmeden kimlerin kölesi olduğunu bilirsiniz, helede değerli kitaplar okumuşsanız...)

siz gerçekçisiniz; hindistanın bir geçmişine bakar, birde; dünyadaki tüm 2050 projektörlerine baktığınızda: kimin nerede olduğunu anlarsınız;

siz gerçekçisiniz; Türkiye'nin bağımsızlık savaşında, bugün geldiği noktayı anlarsınız...

siz Nelson Mandela zamanında "ütopik" bu deyip; Büyük Britanya'ya hizmet ederdiniz...

siz Viatnam savaşında "ütopik" bu deyip; ABD'ye hizmet ederdiniz...

siz köleliğe karşı mücadelede eden spartaküs'e "ütopik" bu deyip; romalılara hizmet ederdiniz...

siz bu ülkenin bağımsızlığı için mücadele eden Mustafa Kemal ve arkadaşlarına "ütopik" bu deyip; ingilizlere, fransızlara, italyanlara hizmet ederdiniz...

insanlık gelişecek; çocuklara tecavüz eden, kadınları ikinci sınıf sayan, hintlileri sömüren, siyahlara savaş açan, ülkesinde köle yapılmaya çalışan bu coğrafyanın insanlarına "haklarını" tanımayan her türlü güce meydan okunacak...

siz kendinizi; var olan dünya gerçekleri açısında: önce "insan" değilde, önce "daha fazla para, daha fazla güç, daha fazla sömürü, daha fazla ev, daha fazla araba" olarak görüyorsanız"; ben kendimi engelli insanların geçmişte ve gelecekte haklarını savunmakta görüyorum...

sizin yolunuz gerçeklik olsun; benim yolum "ütopik" olsun...

kolaylıklar dileğiyle...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.309 saniye
Sistem Kunena Forum