Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: D E D İ K O D U!!!!!

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 15:34 #17

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
sayın tartanç zaten itirazım içeriğe dair değil şekle dairdi, yani evet haklı olduğunuz ve eleştiri adı altında söyleyecekleriniz onlaca şey olacaktır ama bu şekilde bu biçimde mi ? karşı tarafın kendini savunamayacağı pozizyonda mı ? sanal ortamda mı ? çok zor değil başkana ulaşmak ilk ağızdan öğrenmek, sadece yöntem konusunda rahatsızım, eksik bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyorum, geç kalındığını düşünüyorum bende ama , dernekte diyalog yollarının kapanmadığını ve hala uzlaşı ve iletişim yollarının var olduğunu düşünüyor olabilirler, bu düşünceleri doğru veya yanlış olabilir bunu eleştirebiliriz, yerine bir şey koyabilirsek daha fazlasını da yapabiliriz,kimse derneğe zorla üye olmuyor ki be hocam, 6 ay sonra yönetimi değiştirin yada daha iyi dernek kurun bunlar en mantıklı alternatifler..... isterseniz sizi bir araya getireyim, hatta başkan yardımcısı İstanbul da, oturun konuşun, ben aracı olayım,inanın bu yazdıklarınız sizi rahatsız edecek samimiyetle söylüyorum, facebootan arkadaşız kişisel olarak ta mesaj yazabilirsiniz...gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkürederim....
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: oyguler, songulmavi

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 15:41 #18

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3653
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın ares;

Dedim ya yanlı,keyfi veya bilerek yapılan yanlışlıklara artık tahammül gösteremiyorum.

Haddimi aşabilirim. Bu yüzden kusuruma bakmayın.

Eleştirileriniz ve tavsiyeleriniz için de teşekkürler.kesinlikle dikkate alacağım.

Ve arkadaşız biliyorum. :)
Son Düzenleme: 05 Kas 2014 15:42 yazan tartanc.

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 21:25 #19

• faruksevindi
  • faruksevindi Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 70
  • Teşekkür Sayısı: 108
Cok değerli arkadaşlarım,
Zaman zaman yazarak sizlerle paylaşımda bulunuyorum.

En önemli ricam lütfen birbirimizi değersizleştirmeyelim.

Hepimiz çok önemli değerleriz ve aynı amaç için emek veriyoruz. Yaklaşım farklılıklarımızı anlamaya çalışsak lütfen.

Sayın "tartanc" iyi niyetinizi anlıyorum ama sizin odaklandığınız noktaya iliskin dünkü ÖZEKUR un Il Temsilcileri toplantısından açık destek fikri çıkmamış olması nedeniyle birbirimizi değersizleştirmeyelim lütfen. Heyecanınızı anlıyorum, ancak

Bu konuda bir özür rica ediyorum sizden.

ÖZEKUR DER in sayın başkanıyla da bir çok konuda istaşere ederek hareket ediyoruz. Zamanı geldiğinde de her konu gerekirse tekrar değerlendirilir diye düşünüyorum.
Saygılarımla...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, songulmavi, sizgin

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 21:45 #20

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3653
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın Faruk bey; sayın Sabahattin Bey;

Bazen gerçekten çok kötü yazıyorum herhalde. Keyfi uygulamaların sorumlusu siz gibi yazıyorum.

Maksadımı aştıysam af ola. Kusuru bakmayınız lütfen.

Amacım aslında kırmak dökmek değil. Tam aksi fakat bazen yanlışlar yapabiliyorum.

Fakat bu demek değil ki eleştirilerden vazgeçtim :)

Daha doğru eleştirilerde bulunmaya çalışacağım. :)

Bu kadar sorun içinde enerjinizi bana yönlendirdiysem de kusura bakmayın. Enerjimizi sektör adına

olumluluklar için kullanmamız gerekir diye düşünüyorum.

Birbirimize düşmemiz sektörümüze fayda sağlamaz.

Başka türlü düşünülemez ama düşünüyorsanız onunda başımın üstünde yeri var.:)

Bu biraz özeleştiri gibi oldu sanki :)

Sağlıklar dilerim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, faruksevindi, Ersoy ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 21:46 #21

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
YÜZLERCE SESSİZ İNSANIN SESİ OLMUŞ BİR OLUŞUMA BU DERECE YÜKLENMENİZİ ANLAMIYORUM..
SAYIN TARTANÇ ARKADAŞIMA BU DERECE SAÇMA SAPAN KONULARDA YÜKLENİLMESİNİ DE KABULLENEMİYORUM.
NE ÇIKARI OLABİLİR BİRAZ ZİHNİNİZİ AZCIK DA OLSA YORUN BAKALIM?
BİR DERNEK Mİ KURDU DA AİDATLARLA LÜKS OTELLERDE TATİLLER YAPSIN?
BİR BAŞKAN MI Kİ SIRF KOLTUĞUNA SAHİP ÇIKMAK İÇİN BİR TARAFLARINI YIRTSIN?
YA DA BİR STK MI SIRF BAKANLIK KAPILARINDAN EL AVUÇ PENÇE HAK DİLENSİN VE GELEN DİREKTİFLERLE SİZLERİ YÖNETSİN?

YAHU ALLAH AŞKINA TOPLANTIDAN BİR KAÇ GÜN ÖNCE DE YAZDIM 4 KASIMDAKİ TOPLANTI HERKESE AÇIK YAPILMALI DİYE. AÇIK AÇIK İŞİN İÇİNDE OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ VE TÜM HERKESİN BİR ÇATIDA TOPLANMASI İÇİN ÇAĞRI YAPTIK. NEDEN CEVAP BİLE VERME TENEZÜLÜNDE BULUNMADI O ÇOK MEŞRU FAALİYETLER YAPAN DERNEK?

AYIPTIR GÜNAHTIR. SIRF KENDİ İŞİNE ONURUNA SAHİP ÇIKTI DİYE BİR KAÇ TANE KENDİNİ BİR ŞEYLER YAPIYORMUŞ GİBİ GÖSTERENLERİN AĞIR ELEŞTİRİLERİNE MARUZ KALACAKSA HİÇ UĞRAŞMASIN DEĞMEZ HİÇBİRİNİZE.

ŞİMDİ SUSAN HERKESE SORUYORUM, ACİİL EYLEM PLATFORMU OLUŞUMUNA DESTEK VERECEK MİSİNİZ YOKSA HEP BERABER OTURUP DA GÜYA ADIMIZA İŞ YAPTIĞINI İDDİA EDEN DERNEKLERE Mİ MAHKUM KALACAĞIZ?

İNANIN ÇOK ZOR DEĞİL, ÇETİN DE BEN DE DİĞER CESUR VE YÜREKLİ ARKADAŞLARIMDA HEMEN BU GECE PAT DİYE VAZGEÇEBİLİRLER BU OLUŞUMDAN VE ÖNCÜLÜĞÜNDEN... AMA UNUTMAYIN BÜTÜN SEKTÖR SİZ GİZLİ İSİMLİ UCUZ KAHRAMANLARI BİR TARAFLARDA HAKARETLE ANACAKALRDIR...

MESELE AVUÇ OKUMA MESELESİ DEĞİLDİR, BİZLER HIRSIZ, ÜÇKAĞITÇI OLARAK ANILMAYI HAKETMİYORUZ. SORUN ŞEREF HAYSİYET VE NAMUS SORUNUDUR. SORUN ADIMIZI VE ONURUMUZU KURTARMA SORUNUDUR. İŞTE BU YÜZDEN SORF BU YÜZDEN YA HEP VAR OLACAĞIZ YA DA KENDİMİZİ BİZLER YOK EDECEĞİZ.

FARUK SEVİNDİ BEY SİZE DE NET BİR ÇAĞRI YAPAYIM, TARAFINIZI BELİRLEYİN.

MADEM BU KADAR İŞTİŞARE İÇİNDESİNİZ DİĞER DERNEKLE VE UYUMLU ÇALIŞMALAR YAPIYORSUNUZ ARANIZDA PEKİ NİYE O ZAMAN İKİ DERNEKSİNİZ BİRLEŞESİNİZE, KAN DAVALIMISINIZ SİZ?
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 21:54 #22

• Kalemdar
  • Kalemdar Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 231
  • Teşekkür Sayısı: 92
  • Başarı: -6
Madem birtakım sözler inkar ediliyor o zaman özerkder gibi sonuç Bildirgesi hazırlasınlar bizde doğrusunu öğrenelim..
Birde farklı iki hesaptan yazma sacmalığını bırakın çok belli oluyor...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sizgin

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 22:00 #23

• faruksevindi
  • faruksevindi Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 70
  • Teşekkür Sayısı: 108
Sayın tartanc teşekkür ederim nezaketinize ve özeleştirinize

Her kesin eleştirisi bizlere güç motivasyon katar yeter ki kişisel değersizleştirmeye yol açmasın.

Hiç birimiz eksik olmayalım. Zaten bir sürü anlamsız şey oluyor...

Anlamak hakikaten çok zor. Psikolog konusu, bir gün önce seans yaz bir gün sonra mebbis kabul etmesin...

Yaşadıklarımıza bakıyorum, hakikaten zulüm gibi, Allah'tan zulmüm sonsuza kadar devam etmediğine inananlardanız...

Bu nedenle hiç umudumu kırmıyorum...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, mart

D E D İ K O D U!!!!! 06 Kas 2014 00:40 #24

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
sizgin yazan:
MADEM BU KADAR İŞTİŞARE İÇİNDESİNİZ DİĞER DERNEKLE VE UYUMLU ÇALIŞMALAR YAPIYORSUNUZ ARANIZDA PEKİ NİYE O ZAMAN İKİ DERNEKSİNİZ BİRLEŞESİNİZE, KAN DAVALIMISINIZ SİZ?

Sn. sizgin,

2 dernek kan davalı değil. Esasen önce 2 ayrı dernek tek çatı altında birleşmişti. Ancak, daha sonra belli usul, yöntem ve yaklaşımlarda anlaşamayarak ayrıldılar. İki derneği birbirinden ayıran bazı anlayış farkları var. Bu da son derece doğal.

2 değil, 5 dernek de olabilir. Bunun zararı yok. Zaten hali hazırda bildiğim kadarıyla Özerkder'le birlikte hareket eden bazı yerel dernekler de var. Önemli olan farklı dernekler, oluşumlar, platformlar da olsa bunların ortak sorunlarda ortak yaklaşımlar belirlemesidir. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Dolayısıyla kişiler veya dernekler arasında da farklı yaklaşımlar olabilir. Bunu doğal karşılamalısınız. Sizin doğrunuz herkes için doğru olmayabilir. Nitekim burada tek tük de olsa damar okumayı savunan arkadaşlar bile çıkıyor. Düşünün ki onlarda birleşip bir dernek kursa ne olacak? :)

Amaç, eleştirirken öldürmek değil, ikna etmek olmalı. Özekur'un ne karar aldığını bilmiyorum ama onların da gerek yönetim, gerek üyeler olarak damar okumaya karşı olduklarını, gerek otellerde bürokrat ağırlayarak, gerek dilekçe vererek gerek başka yolları deneyerek bununla mücadele ettiklerini düşünüyorum. Herkes aynı amaçla çaba gösterdiğine göre, herkesi aynı yolu izlemediği için eleştiremeyiz.

Ancak, son zamanlarda ben de eleştirilerin ayarının biraz kaçtığı kanısındayım. Artık eleştiriden ziyade azarlama, küçümseme, hatta üstü kapalı hakaret etme seviyesine ulaştı. Bunun hiç kimseye faydası olmadığını tartışmaya bile gerek yok. Tam tersine insanlar, dernekler vs. birbirine tavır almaya başlıyor.

Süreç sadece damar okumayla sınırlı değil. Yarın mahkeme kararı çıkıp damar okuma iptal edilse sorunlar bitecek mi? Platformu fesh edecek misiniz? Daha psikolog, 160 saatlik sertifika, asansör, yeni standartlar yönergesi, dengeli dağılım, raporlar, yeni ücret artışı vs. gibi sorunlar devam edecek. O yüzden esas hedefi hiç bir zaman unutmamak gerekiyor. Sektörün kendi içinde kapışmasının buna bir faydası yok ne yazık ki.

Eleştiri muhakkak bir haktır. Ancak bu aracı düzgün kullanmak gerekiyor.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, faruksevindi
Sayfa oluşturma zamanı: 0.308 saniye
Sistem Kunena Forum