Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: D E D İ K O D U!!!!!

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 10:21 #9

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
geçen bir yazı okudum kişisel verilerin korunması ile ilgili kanun tasarısı çıkacakmış.
bunlar hem kanun çıkarıyor hem kanuna aykırı hareket ediyor anlamadım gitti.

şimdi gelelim asıl konuya. DAMAR TARAMA
1- damar tarama gelirse bizi ne kadar zora sokacak
2- damar tarama gelmezse bakanlık bizlere nasıl bir yol çizecek
3- okullaşın derlerse o zaman ne olacak
4- okullşaırsak bakanlık yakamızı bırakacak mı

yaklaşık on yıldır bu işin içindeyim hiç bu kadar karamsar ve ümitsiz olmadım. bu işin sonu her halükarda uçurum.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 10:39 #10

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
ben 4 kasım 2014 te yapılan toplantıda alınan saçma sapan kararlar için adı geçen dernek üyelerinin kendini ve bağlı bulundukları örgütlenmeyi sorgulamalarını bir kez daha istiyorum.

Unutmayın kötü yönetim kader değil tercihtir....
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 12:17 #11

• oyguler
  • oyguler Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 12
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 0
o kadar deil parayı temsilciler teklif etti iş yapılabilsin diye. dernek biraz yavaş hareket ediyor olabilir. ama üyeler sorumluluğu aidat ödemekle sınırlandırıp onuda ödemeyerek sorumluluklarını üzerlerinden attıklarını zannediyorlar. süreç acil cok hızlı hareket etmek lazım herkeste üzerine düşen sorumluluğu görsel yazılı ilindeki sorumlulara medya, resmi ve siyasi yetkililere anlatmalı. davalar açmalı ... gündemden düşürmeyecek hamleleler yapmalı.
zira türkiyede KAMUOYUnun yapılan iş ve işlemlerden -damar tanıma- haberi yok. hatta hatta 1 . derecedeki veliler yaşananlar karşısında bilgilendirilmemiş. ve olayın kendilerini sıkıntıya sokacaklarını bilmiyorlar. zira rehabilitasyonlar onların her işini !!!!!!! hallediyor. çünkü öyle alıştırılmışlar.

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 13:04 #12

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın oygüler,

Eski bir TSM şarkısı vardı. ''daha önce nerelerdeydiniz''

Yumurta kapıya gelince mi.Şaşırıldı.

Hiçbir şey yapmayan tek icmalle uğraşan bir dernek. Bu arada bu derneğin iddası icmal onların sayesinde yayınlanıyormuş. Daha ne yapsınlar dimi?

Dernek başkanının yanlış ifadeler kullandığı bildirimlere karşın tek kelime edilemedi.

Kurumlar ölüyor derken para olayı...gene bir şarkıyı hatırlattı bana ''bu ne yaman çelişki

anne.kurtlar sofrasına düştüm...'' Ayrıca dernekler para da alabilirler.Kanunlara uygunsa.

Takdir sektörün ve elbette üyelerinin...Biz burada ne yazsak boş zaten...

Bizlerin bir beklentisi yok. Biz onların hiçbirşey yapmayacağını biliyoruz.
Son Düzenleme: 05 Kas 2014 22:51 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Kalemdar

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 14:55 #13

• tartanc
  • Platin Uye
İşitme engelli öğrenci velileri Taksim'de
"Okulumu geri istiyorum eylemi yaptı"
Taksim meydanına yürümek isteyen ailelere çevik kuvvet polisi engel oldu..

Engelli hakları İzleme grubunun face sayfasında detaylı bilgiler var. Bakmak isterseniz.
Son Düzenleme: 05 Kas 2014 14:56 yazan tartanc.

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 15:01 #14

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
Sayın tartanç ve sayın sizgin son dönemde yürüttüğünüz birlik ve beraberlik mücadelenizi taktir ediyor ve destek veriyorum , hatta en az 20 kurum getireceğimi söyledim hala arkasındayım söylediklerimin evet dernek bazı konularda eksik kalmış, ama toplantıda olmayan konuşulmayan şeyleri konuşulmuş ve karar alınmış gibi davranmak ve karalamak doğru değil, sayın sizgin böyle davranarak mı birlik ve beraberlik getireceksiniz , dernği yerin dibine sokmaklamı? yada para isteyen soyguncular gibi göstererek mi ? eleştirmek ayrı karalamak ayrı, dernek üyesi olarak hakarete varan ifadeleleri hakettiklerini düşünmüyorum, sayın sizgin böyle insanları kendinizden uzaklaştırrsınız ,toplantıda dernek para istemedi üyeler teklif etti dernekte böyle bir gündemimiz yok dedi, özet olarak böyle davranarak insanları kendinizden uzaklaştırıp haklı iken haksız duruma düşüyorsunuz...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: oyguler

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 15:15 #15

• tartanc
  • Platin Uye
Sayın ares,

Birlik ve beraberlik şart. Bunu istiyoruz. Yazdıklarınızla ilgili onlarca şey yazabilirim.

Dernekler üyelerinden aidat veya yardım alabilir bunda sıkıntı yok.

Toplantıda yoktum dediğiniz gibi sadece size birşey sormak istiyorum izniniz olursa ve cevaplamanız

umuduyla, bazı şeyler için sizce neden bu kadar geç kalındı? Ayrıca maden sayın il temsilcileri böyle

bir şey teklif etti.....................................................

Belki haddimi aşıyorum. Hiç yazmıyacağım şeyler yazıyorum. Ama bu keyfi yönetime ses çıkarmayanları gördükçe dayanamıyorum.

Son 15 günde yaşadığımız keyfiyet yüzünden uğradığımız zarar aldı başını gidiyor.

Sussam gönül razı değil, yazsam tesiri yok.

Sağlıklar dilerim.
Son Düzenleme: 05 Kas 2014 21:13 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Kalemdar, sizgin

D E D İ K O D U!!!!! 05 Kas 2014 15:33 #16

• pinaru
  • pinaru Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 270
  • Teşekkür Sayısı: 111
  • Başarı: -3
Zamanında burada vatandaşın biri damar okumayı övüp duruyordu. Sanırım kayboldu o kişi. Rehabilitasyon merkezleri uçurumun eşiğine sürüklenmeye çalışıyor. Sadece bakanlık değil aynı zamanda derneklerde bunun için çalışıyor. İCMALin yayınlanmasında derneğin gram etkisi olduğunu düşünmüyorum. Para maliyedeymişte yakından takip ediliyormuş. Bizde inanıyoruz bak dernek sayesinde paramızı alıyoruz diye. Bunlar ağıza bir parmak bal çalıyorlar başka birşey yok. Hala uyanamayan kurumlar varsa bu sistem geldi geliyor. Benimde kaybım olacka biz % 20 diyelim ama sistem geldiğinde % 30-35 i rahat bulur. 100 bin tl alıyorum devletten. 1 tl bile zarar etme lüksüm yok.

Herkesi aklını başına toplama ve artık birşeyler yapma zamanı geldiğini hatırlatmak istiyorum. Sonumuz hayır ola..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, sizgin
Sayfa oluşturma zamanı: 0.367 saniye
Sistem Kunena Forum