Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Destek Zamanı

Destek Zamanı 15 Kas 2014 10:14 #17

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Selami Hocam. Tekrardan çok çok geçmiş olsun.

Dediğiniz gibi; Sistem bizim büyük bölümümüzü yok etmeyi kafasına koymuş. Bir şekilde bunu uygulamaya koydu. Veya başka şekillerde de uygulamaya koyacak.

Bizleri kurtaracak şey Hukuk dur. Yasal haklarımızı kullanmaktır. Bu bireysel olarak olmayabilir. Derneklerin düzgün hukuk büroları ile olabilir. Birimizin sorunu aslında hepimizin sorunu.

Enerjimizi birbirimizle tartışma için değil BİR olabilmeye harcamalıyız. Hem de DERHAL.

Sağlıklar Dilerim.
Son Düzenleme: 15 Kas 2014 10:15 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Destek Zamanı 15 Kas 2014 12:03 #18

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
spirit_em yazan:
Arkadaşlar, artık bu sistemin tüm Türkiye'de uygulanacağına herkes inanmıştır sanırım. Bundan sonraki süreçte bu sistemi kaldırmak için değil, eksiklikleri düzeltmek için uğraşmamız gerektiğini düşünüyorum. Örneğin; şimdiye kadar"Zaten götüreceğinizi götürüyorsunuz, hırsızsınız" diyerek bizlere verilmeyen ödenek zamları verilsin, RAM'ın keyfi uygulamaları kalksın, Öğrencilerimize verilmeyen grup eğitimleri verilsin. Bunlar halledilirse zaten damar okuma değil, üstüne birde retina okuma getirsinler. Mücadele bu yönde verilmeli diye düşünüyorum. Şuanda her hangi bir yürütmeyi durdurma kararı elimizde yokken "damar okuma sistemi kalksın" boşa kürek çekmekten öte gidemez. Saygılarımla.

türkiyem yazan:
Kesinlikle komik olan Ödenek zamları önemli bir konu ve damar Okumanın uygulanabilir bir biçimde gelmesi esneklik getirilmesi kesinlikle şarttır mücadele bu yönde Olmalı .. Yüzde 25 Kayıplar çok büyük rakamlar kimseyi kurtarmaz kurumlar kapanır uzak olan Öğrenciye kimse eğitim vermez , kesinlikle çok iyi düzenleme getirilmeli ve bu sene Ödenek zammı en aZ yüzde 15 Olmalı artık her sene devlet çaldı bizden kimse kusura bakmasın ama öyle her sene enflasyona yenildik ..

Bu görüşler gerçekten çok saygıdeğer "idealist" görüşler.. Ancak karşınızda müzakerenin "m" sinden habersiz, bırakın sizi anlamaya çalışmayı, söylediklerinizi "nasıl aleyte kullanırım" gibi (kimse kusura bakmasın) şeytani bir art niyete sahip güruh var. Dolayısı ile bu tavır; "şunlar şunlar düzelirse gelsin" düşüncesinden beni fersah fersah uzaklaştırıyor.

Mevcut sorunlarımızı ve bu uygulama geldiğinde ilave olacak sorunları, (şahsım da dahil olmak üzere) bireysel olarak ve stk larımız vasıtası ile, yüzlerce defa sözlü yazılı bildirdik. Madde madde bildirdik, kompozisyon halinde bildirdik, bildirdik de bildirdik... Alınan mesafe?? Söyleyeyim; (Zaten en başta o şekilde belirtilmişti) Eğitimcilerin eli her seans değil de sabah akşam okutuldu. Diğer konular??

Biz hep "ideal"i istedik, hep idealin yarısına veya 1/4 üne razı olmak zorunda kaldık. İşte bu sebeplerle artık ben de diyorum ki:

BU SİSTEM DERHAL KAL-DI-RIL-MA-LI!

Saygılar.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 4 teşekkürü var

Destek Zamanı 15 Kas 2014 14:43 #19

• faruksevindi
  • faruksevindi Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 70
  • Teşekkür Sayısı: 108
  • Başarı: 1
Değerli arkadaşlarım,

Ön yargılı tutum ve davranışlar alanımıza ilişkin bilginin doğru alınmasını ve değerlendirilmesini olumsuz etkilemektedir.

Mevzuata uymayan bir Psikolog/PDR sorununun çözümü neredeyse iki aya varan bir tıkanma yaratmıştır. bu süreci aklı selim değerlendirmeniz sürecin ne kadar zor olduğu konusunda genel bir fikir verecektir aslında.

Yaptığımız işin en başında engelliye doğru, yerinde ve verimli hizmet sunumunu öncülleyerek, birbirimizden güç alarak, iletişimi arttırarak, kaliteli hizmet sunumu konusundaki görüş ve önerilerimizi paylaşarak, çok büyük bir özveriyle sunmaya çalıştığımız özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetinin değersizleştirilmesine karşı gerekli tedbirleri alarak, öncelikle haksız, temelsiz ÖNYARGI ların yıkılmasına çalışacağız.

Birbirimize önerilerimizle destek vereceğiz. doğru yol alınmasına katkı sağlayacağız. derdimizi tüm taraflarına sabırla anlatarak haklılığımızı ortaya koyacağız. hukuk sürecini, alanımızın gelişmesini sağlayan siyaset kurumunu yeniden işleteceğiz. kamuoyunu bu önyargıların aşılması konusunda bilgilendirmeyi, engelli ailelerini ve yakınlarını da bilgilendirmeyi, sorunlarına duyarlı kalmalarını sağlayacağız,

bu yönleriyle hepimizin görev ve sorumlulukları olduğunu lütfen unutmayınız. STK süreçlerini de unutmayınız lütfen. Derneklere üye olmadığıyla övünmenin sorunlara katkı sağlayacak bir durum oluşturmadığını, olsa olsa birilerine ve onların temelsiz tezlerine katkı veriyor olabilir diye düşünüyorum...

Destek derken ben bunların tümünü anlıyor ve sizlerden haberler bekliyorum. saygılarımla.
Son Düzenleme: 15 Kas 2014 14:53 yazan faruksevindi.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc, barisltd ve bu kullanıcının diğerlerinden 4 teşekkürü var

Destek Zamanı 15 Kas 2014 16:16 #20

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
ozeltercih yazan:
İşte bu sebeplerle artık ben de diyorum ki:

BU SİSTEM DERHAL KAL-DI-RIL-MA-LI!

Doğru söze ne denir?

Esneterek, sündürerek falan olacak iş değil bu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih

Destek Zamanı 16 Kas 2014 00:24 #21

• etikgrup
  • etikgrup Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 179
  • Teşekkür Sayısı: 124
  • Başarı: 0
:) okudukça gülüyorum artık ıkı yıldır ertelenen hazıran ıtıbarıyle pılot ıller belirlenerek temmuzda başlayan bır sıstem var ortada bızler yasıyoruz bunu maddı manevı her turlu kaybı stresı yasıyoruz ogunlerde hıckımsenın sesı çıkmıyordu sureklı dert anlatmaktan bıktık bız nasrettın hocave tımurun fıllerı hıkayesınıde sahsen yasadım eylülden berı yazıyosunuz cızıyosunuz derneklerıde hedef aldınız sımdı bakıyorum dernkele bırlıkte hareket edelım para toplayalım sıstem kaldırılsın dıye cümleler havada ucusuyo sureklı bır zaman kaybı sureklı aynı sozlerın tekrarı var bız 17 ıl kac aydır uyguluyoruz eylem dendı oda ıptal cok basıt bır dernek bıldırısı bıle bır gazetede yayınlanmadı... ıcımızde son bır umut dalgası vardı söndü bundan sonra bır an önce sıstem Türkiye genelınde yaygınlaşsın o sızlere dokunmayan bınnyasasın dedıklerınız bır degsın hakıkaten bu işi yapacak ınsanlar ayakta kalsın....

Destek Zamanı 16 Kas 2014 02:08 #22

• hbetli
  • hbetli Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 52
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
Özel Eğitimin Tekrar dan düzenlemesi ve özellikle bu RAM I'n keyfi uygulamaları bir düzene getirmeleri lazım böyle devam ederse kendi sonumuzu hazırlarız.Uğranılan bu haksız ve üzücü durumlar karşısında, peygamber efendimizin “haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" hadisi ile Hz. Ali’nin söylediği gibi, -haksızlığı karşı eğilmeyiniz, zira eğilirseniz hakkınızı kaybedersiniz.
Son Düzenleme: 16 Kas 2014 02:15 yazan hbetli.

Destek Zamanı 16 Kas 2014 08:32 #23

• faruksevindi
  • faruksevindi Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 70
  • Teşekkür Sayısı: 108
  • Başarı: 1
Sevgili etikgrup.

Tespitlerinizin önemli bir kısmına katılöakla birlikte sorunu esastan yaşayarak büyük mağduriyet yaşayan biri olmanız nedeniyle

Sizden beklentim şunlar.

Kurduğum iletişimlerden yüzde yirmilerde yüzde otuzların üstünde oluşan mağduriyetin ayrıntıları

Üzerinde durmak gerekir diye düşünüyorum. Gözlemlerim

sisteme girişlerimiz ilgili sorunların yarattığı mağduriyetler

Aile yada engellinin mazereti nedeniyle alınamayan seanslar ve yeni bir telafi programının oluşamaması nedeniyle oluşan mağduriyetler..

Mevzuatın yarattığı sınırlılıkların yarattığı mağduriyetler, bireysel grup odalarının sınırlılıkları. Seansa Giriş ve çıkış arasındaki zamanlama, servis gecikmesinin yarattığı olumsuzluklar, Engellinin okulda görünmesi....

Sistemin uygulama alanı oluşmasıyla kurumdaki ana koşturmasın gelen engellinin seansa girmesinden çok sisteme kaydına ilişkin oluşan karmaşa ve nitelikle ilgili kaygılar....

Bunların üzerinde durarak mağduriyetin ana nedenleri üzerinde durmak çaok yararlı olacaktır.

Ayrıca biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu konudaki açıklamayı da yakın zamanda paylaşırız. Saygılarımla hatırlatmak istedim...
Son Düzenleme: 16 Kas 2014 08:33 yazan faruksevindi.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Kalemdar, tartanc, mkirilmaz ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Destek Zamanı 16 Kas 2014 09:03 #24

• Kalemdar
  • Kalemdar Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 231
  • Teşekkür Sayısı: 92
  • Başarı: -6
Sayın etikgrup;
Bu uygulama başladığından beri toplamda 4 toplantı oldu ben bu dört toplantıda da sizi göremedim,
tanışmak istedim, belki geldiniz ben bilmiyorum,
Ama pilot illerdeki arkadaşların "bir kısmı" hariç diğerleri, nasıl olsa birkaç kurum kapanır bende onların öğrencileri ile ayakta kalırım mantığında...
17 il bir araya gelip bir bildiri yayınlanamadı hocam..
Yanlış anlamayın bu süreçte birçok il gezdim insanları harekete geçirmek için ama inanın bana geri dönüş %20 lerde %30 larda..
Bu sebeple ne Faruk Bey'e ne de Sebahattin Bey'e haksızlık etmememiz gerektiği kanaatindeyim..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, faruksevindi
Sayfa oluşturma zamanı: 0.351 saniye
Sistem Kunena Forum