Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Destek Zamanı

Destek Zamanı 16 Kas 2014 20:56 #33

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Etikgrup;

Aslında aynı gemideyiz. Gemi ambardan delinmiş.Su alıyor. Kimi filikalara binmiş. Kimi de suyu boşaltmaya çalışıyor. Kimi benim gemi batmaz diyor,hiçbir şey yapmıyor.

Yaşadığımız süreçleri doğru değerlendirerek önümüze bakmamız gerekir diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi çok sorunumuz var. Çözüm için hep beraber hareket etmeliyiz. Suyu birlikte hareket edersek boşaltırız. gemiyi de bakıma alabiliriz.(Umarım tabi)

Şimdi hep beraber bu işe sahip çıkmalıyız. Yoksa bu işin sonu yazılmış. Yakında baskıya verilecek.:(

Sağlıklar dilerim.
Son Düzenleme: 16 Kas 2014 21:12 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: etikgrup

Destek Zamanı 16 Kas 2014 22:27 #34

• faruksevindi
  • faruksevindi Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 70
  • Teşekkür Sayısı: 108
  • Başarı: 1
Sayın etikgrup

Bir yanlışlık var diye düşünüyorum. o dönemki Kırıkkale sorumlusu arkadaşa iletilmişti davet konusu. üye olsun olmasın herkese ulaşılmaya çalışıldı. ayrıca bu siteden de duyuru yapılmıştı.

Ayrıca yanlış anlamayınız sözüm size değil ÖZERKDER in doğumu bu gün alandaki arkadaşların %80 inin henüz doğmadığı döneme ait. herkese her zaman da kapı açık... en kısa zamanda bekliyoruz.

saygıyla,

Destek Zamanı 17 Kas 2014 03:36 #35

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
anlamsız tartışmalar bunlar...

"yaz tahtaya, al haftaya" diye bir deyim vardı bizim çocukluğumuzda... bu adamlardan on yıl sonra bile cevap alamayız...

bence herkesi kapsamak fikri biraz saçma...

dahil olamayan, haberi olmayan, süreç hakkında fikir yürütmekte zorlanan, süreci yeni duyan, vb. vb. vb. ....

ulaşılması gereken insanlar bunlardır....

yoksa; bir kaç safsatacı ile uğraşmak: akıllara pis sorular getirir!!!

ben bu sitede yazan; yaklaşık on kişiyi (sonra farklı kimliklerle de yazsalar da) niye önemsendiğini anlamıyorum...

evet; onlarda ikna edilmeli belki...

ama ikna edilecek 1000 kurum varken; bu safsatıcılarla uğraşmak, enerji kaybı değil mi???

yaz tahtaya, al haftaya...

kolaylıklar dileğiyle...
Son Düzenleme: 17 Kas 2014 03:38 yazan egemenege.

Destek Zamanı 17 Kas 2014 04:20 #36

• egemenege
  • Platin Uye
kimse kusura bakmasın... ama bu sektörün birçok sorunu olduğuna inanan biriyim...

kimse kusura bakmasın ama; güncele sıkışmadan: bu sektörün en büyük sorunu "kimlik tanıma sistemidir"...

bizi "adam" edecek sistem budur...

kimse kusura bakmasın ama; pdr veya psikolog sorunu, 160 saat veya altı sorunu, kimlik tanıma sisteminden daha önemli değildir...

bu sektörün bir sürü sorunu vardır ama bana kalırsa en önemli sorun "biyometrik tanılama sistemidir"...

herkesin kapsanamayacağı, herkesin bu sıkıntılı durumdan avantaj sağlamayacağı, herkesin kişisel çıkarlarının ön plana çıkmayacağı, bir "dürüstlük" olsun yeter...

kabul edelim bir çok sorun var; ama "bütünlükten" yoksun olarak söyleyeceksem, en fazla ve güncel olarak kavga edilecek tek sorun var. o da "kimlik tanılama sistemi"...

bizi küçük sorunlarla meşgul eden, buna çanak tutan, bundan ufacık bir avantaj sağlarım diyen hiç kimseye güvenmiyorum...

başımızdaki "demokles'in kılıcı" kaldırılmadan, fikir üretmekte zorlanırız...

22 ekim buluşması iptali sonrası, şaşkınlıkla takip ediyorum bazı arkadaşları...

"tek sorunumuz parmak tanıma" değilmiş diye vaaz veriliyor...

tamam, biliyoruz tabiki; tek sorunumuz parmak tanıma değil...

parmak tanımadan sonra "sorununuz" kalacak mı? sanıyorsunuz...

bugünün tek kavga konusu vardır... o da parmak tanımadır...

kolaylıklar dileğiyle...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: etikgrup

Destek Zamanı 17 Kas 2014 11:29 #37

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın egemenege;

Son dönemde yapılan toplantıların ana maddesi damar tanıma sistemidir. Bununla ilgili ne yapabilirizi hep konuştuk.Hala konuşuluyor.Görüşülüyor.Yazılıp,çiziliyor.

Danıştay ın iptal ettiğini varsaysak bu sistemi,ÖEM kurtuldu mu? Olacak.Hayır.

Bugün bireysel eğitim ücretinin 75 lira olması gerekirdi.2000 yılların gerisinde kaldı bugünkü ücret.

Personel sorunumuz.Zorunlu personel sorunumuz.Ramlar.Modüller.Destek Eğitimi? ................................................................................

Sorunlarımızın hepsini es geçip tek damar tanıma dersek sanki yanılgıya düşeriz. Fakat süreç içinde elbette çözülmesi gereken ilk sorunlarımızdan.

22 Ekimle ilgili olarak bir daha yazayım. Ertelendi. Daha güçlü daha organize ve daha geniş katılımlı olması için. Ayrıca öncede yazdım gene yazayım. Bu buluşma gerçekleşseydi Psikolog ve sertifika sorunları bu buluşma nedeniyle oldu söylemiyle karşılaşabilirdik.

Bir yazınızda pilot ilde olduğunuzu yazmıştınız. yaşadıklarınızı hiç paylaşmadınız. Neler yaşadınız? Yazabilir misiniz? Hala anlamayanlara belki siz anlatabilirsiniz.

Burada değişik nickleri bir kenara bırakırsak sanırım 60-70 kişi yazıyoruz. Sektörün durumu galiba bu...

Not: Bir arkadaş! yazmıştı ya...damar tanımadan sonra sizin gibi düşünenler batacak diye. Bu not ona.Nasip değilse bu sektörde kalmak oda olabilir elbet. ama kim kaybeder ? bak bende beden eğitimi öğretmeni ce spor salonu var. Müzik eğitimi var.yazın gayetde büyük açık yüzme havuzu var. Ve çocuklar bunlardan ücretsiz yararlanıyor. Burası kapanırsa sence kim kaybeder?

Bu çok sağlıklı bir psikoloji değil. Ama her insan farklı farklı...

O yüzden herkese sağlıklar dilerim
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulen100

Destek Zamanı 17 Kas 2014 13:09 #38

• spirit_em
  • spirit_em Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 101
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: 0
Sevgili arkadaşlar; tekrar söylüyorum bu sistem KALKMAYACAK! En azından tüm Türkiye'ye bu cihazlar satılmadan kalkmayacak. Bizler 17 pilot değil kurbanlık il olarak başladık. Fakat merak ettiğim konu şu; Neden Ağustos ayından itibaren il sayısı artırılmadı? Şimdi Ocak2015 te tüm Türkiye'de uygulamaya geçeceği söylenmekte. Ocak ayına kadar peyderpey iller sisteme geçirilemez miydi? Neden hala sistemi kullanan bir büyükşehir yok? Oluşturduğum bir arıza kaydına Ankaradan (70 km) 2 günde gelen iilgili teknik ekip, Hakkariye nasıl yetişecek? Bunları görmek istiyoruz artık. Bize hak verin lütfen, isteğimiz birilerinin batması, zarar etmesi değil. Sadece Tüm Türkiye bu sisteme geçsin ki herkes önünü görsün. İlgili firma Başkent Güvenlik, Kırıkkale'de misafirim oldu. Onlarla da tüm görüşlerimi paylaştım. Onlarda neyin ne olacağını bilmiyor, altyapıdaki eksikliklerden bahsediyor. Bende herkesi davet ediyorum, Kırıkkale'ye gelin misafirimiz olun. Sistemi birebir görün. Kahramanmaraş'tan kurum sahibi arkadaşlar geldiler. Aranızda Maraştan kimse var mı bilmiyorum ama aralarındaki birlik ve beraberliğe hayran kaldım. Tüm Türkiye'ye örnek olacak cinsten. Tekrar söylüyorum; Ben bu sisteme karşı değilim. Bu sistem hırsız imajımızı silecekse destekliyorum. AMA Gerekli altyapı ve yazılıp çizilen tüm olumsuzluklar ortadan kaldırılmak şartıyla. Saygılarımla. Emre AYGÜN
Özel Özay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, gulen100, etikgrup ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Destek Zamanı 17 Kas 2014 13:25 #39

• egemenege
  • Platin Uye
Sayın tartanç; yazdıklarınızla ilgili bir kaç şey söylemek isterdim ama şuanda çok zamanım yok zaten telefondan yazıyorum...

Kısaca bazen bize cambazı gösteriyorlarmış gibi geliyor...

Bu arada biz pilot ilde değiliz... O sıralar damar tanımayı savunan, yada herkese hırsız damgasını vurmaya çalışan " çeşitli nicklerle" yazan arkadaşlar; söze ben pilot ildeyim diyerek başlamasına: ironik bir cevap olsun diye öyle yazmıştım...

Kolaylıklar dileğiyle...

Destek Zamanı 17 Kas 2014 13:30 #40

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Sayın tartanc ve diğer forum sakinleri kusura bakmayın ben de pilot ilde değilim...! :whistle: :whistle: :whistle:
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)
Sayfa oluşturma zamanı: 0.411 saniye
Sistem Kunena Forum