Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: BUYURUN...42İL SIRADA

BUYURUN...42İL SIRADA 13 Oca 2015 09:48 #57

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
tartanc yazan:
Bakın hemen bu sistemin savunucuları şöyle yapın böyle yapın demeye başladılar.

YENİ ÜYE 4 mesajı var. Hepsi damar tanımada şöyle yap böyle yap.

Yerseniz daha çok yazacaklar.

Bu forumda damar tanımaya geçen hala uygulayan arkadaşları dinlemekte (bildiğimiz) fayda var.

Çünkü bazıları!!!! bu işin içinde, herşeyi kuzu kuzu kabul etmemizi istiyorlar. Şöyle yapın iyi olur diyorlar.

YERSENİZ...

Yeriz sayın hocam niye yemeyelim.. Yalnız siz yemediğinize göre biraz daha gayret lazım. Mesela kullanıcı adı "hipnoz" olarak değiştirilerek işe başlanabilir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

BUYURUN...42İL SIRADA 13 Oca 2015 10:00 #58

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Hâlâ neyi tartışıyoruz arkadaşlar!!!!! Her yanımız sarılmış biz hâlâ hangi kapıdan kaçsak diye düşünüyoruz. Ne olacaksa olsun " Delisi olan hergün, Ölüsü olan bir gün ağlarmış" varmısınız ölmeye.!!!

Öyleyse pazartesi günü haydi herkes öğrencisiyle velisiyle, öğretmeniyle, müdürüyle. Kurucusuyla ankarayaaaaa.

Yada susmayaaaaaa!!!!

BUYURUN...42İL SIRADA 13 Oca 2015 10:01 #59

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Bir de "kayıp" yüzdelerinden bahseden arkadaşlar, bu kaybın "aylık ciro üzerinden" olduğunu belirtirse konuya tam vakıf olmayan misafir üyelere de daha net tablo sunmuş olurlar. Yoksa onlar bu oranların "KARDAN" olduğunu düşünüp "Ne var canım bu kadar ağlayacak?" diyebilirler. "Ciro ne ki?" diyecek arkadaşları zaten boş verin. :)

BUYURUN...42İL SIRADA 13 Oca 2015 10:21 #60

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Ben yönetim kurulu başkanı veya yk üyesi değilim.

Liderliğe soyunursan bunun bedeli olacağını da hesaba katacaksın.

Eleştirileri anlayacaksın.

Sen git üye ol. destekle. Yardımcı ol.

Hiç bir konuda görüş bildirmeyen yeni üyeler birden bire ortaya çıktılar yine...

Çok gülüyorum halinize.

BUYURUN...42İL SIRADA 13 Oca 2015 10:36 #61

• mdalyan
  • mdalyan Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 37
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: -1
HER GÜN YENİ BİRŞEYLERE UYANMAYA HAZIR OLUN.
BU GÜN NEYE Mİ UYANDIK? DAMAR TANIMA İÇİN ŞİMDİYE KADAR VASİLERİN KİMLİK NO SU İLE GİRİŞ YAPILIRKEN ŞİMDİ ÖĞRENCİNİN KİMLİK NUMARASI İLE GİRİŞ YAPILIYOR AMA MEBBİS TE GÖRÜNMÜYOR. BAKANLIĞA SORMAYA ÇALIŞTIM BİLGİ VEREN OLMADI. NE YAPACAĞIMIZI BİLMİYORUZ.

BUYURUN...42İL SIRADA 13 Oca 2015 11:42 #62

• E_Elyesa
  • E_Elyesa Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 29
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 0
Devlet bize en iyi 1 Nisan şakasını yaptı. Şİmdi kimsenin konuşmaya pek bi hakkı yok. Dediğiniz gibi hepimiz dokunmayan yılan bin yaşasın dedik kılımızı kıpırdatmadık.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: etikgrup

BUYURUN...42İL SIRADA 13 Oca 2015 15:11 #63

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Sevgili kurs2,

Borcumuz başımız üstüne... Ama ben de Ali Galip bey gibi düşüncelerimi değiştirmiş değilim. Ayrıca, kimsenin bir şey yapmadığı gibi hatalı bir algı oluşmasını da doğru bulmuyorum. Pek çok kişi kar tatili yapıp, evinde televizyon seyrederken hala bu işlere zaman harcayan kişiler var.

Evet, ciddi bir sorunumuz var. İnkar edilecek bir şey değil. Ama bu sorunun çözümünün MEB'de olmadığı artık aşikar. Daha önce belirttiğim gibi, derneklerin MEB ile diyaloğu kopma noktasında... Bunun nedeni ise hiç bir talebin en ufak bir anlayışla karşılanmaması.

Bir komite kurulması vs. gibi düşüncelere karşı değilim. Ne yazık ki bu girişimlerin bir sonuç doğuracağı umudunu taşımıyorum. Bu iktidarın agresif direnmelere çok daha şiddetli karşılık verdiğini daha önce gördük ve görmeye de devam ediyoruz. Dolayısıyla, şiddetle direnerek değil ikna ederek yol alınabileceğini düşünüyorum. Tabi ikna edilmesi gereken kişilerin kim olduğu çok önemli. Her ne kadar insanlar bilmese de bununla ilgili çaba gösteren kişiler de var.

Biz de 1 nisan piyangosunun vurduğu kurumlardanız. Kaderci davranıp başımıza gelene katlanacağız demeyeceğim. Bir özel sektör kuruluşu olarak, MEB'in mevzuatından kaynaklacak kayıplarımızın bir şekilde telafi edilmesi gerekmektedir. Bunun yükümlüsü ise damar okuma sistemine göre velinin bizzat kendisidir. Bu forumlarda "para toplayalım, kurumları kapatalım, ilan verelim" vs. benzeri pek çok öneride bulunuldu. Ben de diyorum ki, damar okumadan kaynaklanacak kaybınızı veliden isteyin. Niyeyse kimse bunu söyleyince yanaşmıyor. :) İyi de veli de sizinle birlikte mağdur olmuyorsa kim sizin yanınızda durur?

Laf biraz uzadı. Ama tahminimi belirtmeden bitirmek istemiyorum. Çok yukarılardan ciddi bir talimat gelmedikçe bu sistemi söke söke uygulamaya koyacaklar. Herkes de kuzu gibi uygulayacak, kendini buna uyduracak. Belki uzun veya kısa vadede iptal edilecek ve herkesin masrafları, kayıpları yanına kar kalacak. Eğer bu sistem nedeniyle arkanızda itiraz eden büyük kalabalıklar bulacağınızı düşünüyorsanız çok iyimsersiniz demekle yetineyim. Bu sektör ürkeklerle ve döneklerle doludur ve çoğunluk başkalarının bir şeyler yapmasını bekleyerek oturmayı tercih eder.

Sonuç olarak; komite, platform, eylem vs. hiç birine karşı değilim. Hatta bu tür hareketlerden memnuniyet bile duyuyorum. Ancak bu süreçlerde "bireysel olarak" yer almayı düşünmüyorum. Dernekler boyutuyla veya büyük bir organizasyonla elbette bizler de üstümüze düşeni yaparız, borcumuzu ödemeye çalışırız.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc, kurs2 ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

BUYURUN...42İL SIRADA 13 Oca 2015 15:40 #64

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Bazı organizasyonlardan birşeyler beklemek GODO yu beklemekten de kötü sayın barış.

Godo yu beklemek çok daha iyi...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.273 saniye
Sistem Kunena Forum