Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: GELMESİN DEDİKÇE UZERIMIZE GEL

GELMESİN DEDİKÇE UZERIMIZE GEL 04 Nis 2015 12:18 #1

• mineyilmaz
  • mineyilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 197
  • Teşekkür Sayısı: 61
  • Başarı: 2
Kimlik doğrulama sistemi er geç gelecek.Vakit kaybetmek yerine bu sistemi olabildigince nasıl uygulanır onu konusalim
ve isteklerimizi iletelim.

Oncelikle Telafi dar kalıba sıkıstırılmamalı
Mecburi personel meselesi çozulmeli
Onca kursa rağmen personel sıkıntısı devam ediyor Çocuk gelişimciler ve O.O.Ögretmenleri her module kursa gitmeden girebilmeli.
Fizyoterapi programı açık olan kurumlar adeta cezalandırılıyor(programı olmayan kurumlara gore)
yeniden revize edilmeli......

fikirlerinizi paylaşın çünkü GELMESIN DEDIKCE ÜZERIMIZE GELECEKLER!
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: obay35

GELMESİN DEDİKÇE UZERIMIZE GEL 04 Nis 2015 12:46 #2

• ayisigiozelegit
  • ayisigiozelegit Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 12
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 0
hcm dilinize sağlık çok güzel söylemişsiniz.size katılmamak içten bile değil.

GELMESİN DEDİKÇE UZERIMIZE GEL 04 Nis 2015 12:58 #3

• fztfatihhh
  • fztfatihhh Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 27
  • Teşekkür Sayısı: 7
fizyoterapide ne yapılacakki? fizyoterapininde çoğu kurumun lokomotifi olduğunu unutmayalım lütfen

GELMESİN DEDİKÇE UZERIMIZE GEL 04 Nis 2015 14:12 #4

• mineyilmaz
  • mineyilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 197
  • Teşekkür Sayısı: 61
  • Başarı: 2
Fizyoterapi bölümü acik olmayan bir kuruma cift engelli bir cocuk bir dilekce ile egitiminin tamamini zihinden alabiliyorken
bolum aciksa boyle bir sey sözkonusu degil yuzde elli sartı var.Iki saat fizyoterapiste yazmadan(ince motor ve tutma birakma)
kalan 6 seans damar okumada bosa gidecek cocuk o mecburi saate giremediyse vsss....

GELMESİN DEDİKÇE UZERIMIZE GEL 05 Nis 2015 00:33 #5

• DUM
  • DUM Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Tavrı anlamak, akıl-mantık dışılığı kavramak mümkün değil... İnsani değerlerin mali kaygılar karşısında nasıl hiç bir öneminin olmadığı sergileniyor. Gelmesi planlanan düzenlemenin engelli bireyleri hiç ama hiç önemsemediği ve onlara uygun olarak düşünülmemiş bir sistem olduğu tamamen ortada. Bakanlık akıl dışı bir uygulama getirmek istiyor ve birileri de -bir an önce getirse de işimize baksak dediğinde kaygıların ne olduğu ve değer yargılarının nasıl alt üst olduğu ortaya çıkıyor.

GELMESİN DEDİKÇE UZERIMIZE GEL 05 Nis 2015 09:10 #6

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
mecburiyetten hükümdarın buyruğunu mantığa bürümek gaflettir arkadaşlar. İnsani erdemlere yakıştırılamayacak olguları kabullenmeye çalışmayın.

Ne demek er geç gelecek?
Avuç İçi veya herhangi bir takip sistemi bürokrasinin kendi vatandaşlarına zerre kadar güvenmemesidir.
Ben şahsen gelecekse bu uygulama millet vekillerine dahi gelsin isterim. Madem birileri birşeylerin haksız yere ücretlere mal olduğuna inanıyorsa ben de şahsım adına Ne millet vekillerine ne de tüm bürokrasiye inanmıyorum.
Meclise zamanında geldiklerini vergimle ödediğim millet vekilleri maaşlarını hakkedip etmediklerinin takip etmek istiyorum.
Bakanların yurt dışı gezilerini neler yiyip içtiklerini harcadığı ve boynuma yük olan paraları takip etmek istiyorum.
Benim onayım olmadan bürokrasinin tek kuruş harcamasını istemiyorum.
Siz binlerce engelli ailesine güvenmiyorsunuzda,
Yüzlerce eğitim personeline güvenmiyorsunuz da,
BİZ SİZE NEDEN GÜVENELİM?

ARKADAŞLAR İNSANLIK ONURUNA AYKIRI ŞEYLERİ KABULE EDERSENİZ İNSANLIĞINZIDAN OLURSUNUZ...
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: etik, 007mac, duruden ve bu kullanıcının diğerlerinden 4 teşekkürü var

GELMESİN DEDİKÇE UZERIMIZE GEL 05 Nis 2015 11:25 #7

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Say'ın siZgin yorumun herşeyi özetlemiş zaten ...

GELMESİN DEDİKÇE UZERIMIZE GEL 05 Nis 2015 13:24 #8

• telkin
  • telkin Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 69
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 3
sizgin yazan:
mecburiyetten hükümdarın buyruğunu mantığa bürümek gaflettir arkadaşlar. İnsani erdemlere yakıştırılamayacak olguları kabullenmeye çalışmayın.

Ne demek er geç gelecek?
Avuç İçi veya herhangi bir takip sistemi bürokrasinin kendi vatandaşlarına zerre kadar güvenmemesidir.
Ben şahsen gelecekse bu uygulama millet vekillerine dahi gelsin isterim. Madem birileri birşeylerin haksız yere ücretlere mal olduğuna inanıyorsa ben de şahsım adına Ne millet vekillerine ne de tüm bürokrasiye inanmıyorum.
Meclise zamanında geldiklerini vergimle ödediğim millet vekilleri maaşlarını hakkedip etmediklerinin takip etmek istiyorum.
Bakanların yurt dışı gezilerini neler yiyip içtiklerini harcadığı ve boynuma yük olan paraları takip etmek istiyorum.
Benim onayım olmadan bürokrasinin tek kuruş harcamasını istemiyorum.
Siz binlerce engelli ailesine güvenmiyorsunuzda,
Yüzlerce eğitim personeline güvenmiyorsunuz da,
BİZ SİZE NEDEN GÜVENELİM?

ARKADAŞLAR İNSANLIK ONURUNA AYKIRI ŞEYLERİ KABULE EDERSENİZ İNSANLIĞINZIDAN OLURSUNUZ...

Sayın sizgin,

Yanlış şeyleri savunuyorsun, devlet bu eğitim ödemelerini hayrına mı veriyor kurumlara? Bu eğitim hizmeti karşılığında bu paralar ödeniyor. Şimdilik verilen eğitim hizmetinin niteliğine bakmadan sadece öğrencilerin bu eğitim kuruma gidip gitmediğini görmek istiyor. Sen diyorsun ki hayır efendim nasıl görmek ister MEB'in bunu istemesi insanlık onuruna aykırıdır. İmza atıyoruz niye güvenmiyor. Çağımız şartlarında maalesef imzanın yerini bu tarz kontrol mekanizmaları alıyor ve bu sistemler ilerleyen yıllarda daha da yaygınlaşacak.

Bir örnek vermek istiyorum. Zengin bir yakınım üniversitede okuyan 10 tane öğrenciye burs veriyor. Bu hayırsever burs alan bu öğrencilerden 3 ayda bir öğrenci belgesi ve her dönemde transkript istiyor. Çünkü burs verdiği öğrencilerin okula devamlarını ve başarılarını görmek emin olmak istiyor. Kontrol mekanizmasını bu şekilde işletiyor. Şimdi bu hayırsever insanlık onuruna aykırı mı davranıyor? Hayrına burs veren bir zengin bile kendine kontrol mekanizması geliştirmişken, bir hizmet karşılığı ödeme yapan MEB'in kontrolü niye onursuz oluyor?

Milli eğitim bu sistemden vazgeçse bu sistemin yerine her kuruma müfettiş ataması yapsa sistemin yapacağı kontrolü müfettişler yaparak mebbis te onay verse bu kontrolde mi insanlık onuruna aykırı olacak?

Sen aslında sistemi değil, MEB'in öğrencilerin gelip gelmediğini kontrol etmesini istemiyorsun? Bunları yazarsan birileri bu isteklerinin altında art niyet arar.

MEB'in öğrencilerin devam devamsızlıklarını kontrol etmesine karşı çıkmayın çünkü aksi halde yanlış anlaşılırsınız.

Hangi kontrol mekanizması getirilirse getirilsin önemli değil. Önemli olan eğitim alan bu bireylerin kurumlara devamında ki aksamaların nasıl yönetileceğidir. Hasta olan, okulda olan, yada keyfi gelmeyen öğrencilerin telafi eğitimlerini nasıl alacağı uygulanabilir olmalıdır. Yada bu bireylerin kurumlara ulaştırılmasında ki yol problemleri konuşulmalıdır. Örnek veriyorum saat başından itibaren 15 dakika içinde sisteme okutulmayan öğrenci derse girmemiş sayılıyor. Servis gecikmesi yaşadığında, trafik sıkışıklığından dolayı 20. dakikada yetiştirebildiğin öğrencinin eğitim alamaması tartışılmalıdır.

Sözün özü kontrol mekanizmasının olması yada olmaması yerine mevzuatı rehabilitasyon gerçeklerine uyarlamayı tartışsan çok daha faydalı bir tartışma yapmış olursun? Çünkü asıl sorun bu gerçekler..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fztfatihhh
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.249 saniye
Sistem Kunena Forum