Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 09 Şub 2016 09:13 #25

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
PARANOİD KİŞİLİK BOZUKLUĞU: kişilik bozukluklarından sadece biridir. bu tür hastalar kuşkucu, alıngan, kuruntulu ve saldırgan kişilerdir. çevresinden gelecek olan tutum ve davranışlardan bir kötülük geleceği kuşkusu ile aşırı dikkatli, tetikte ve savunucudurlar. günümüzde gece geç vakitlere kadar internet başında nöbet tutarlar, kendisi aleyhinde yazan bir kişiye yoğunlaşırlar ve farklı eleştiri sahiplerini hep aynı kişi olarak kabul ederler. psikosomatik rahatsızlıklara en yatkın kişilerdir. kendilerini daima haklı ve üstün görürler. başarısızlıklarını ve kusurlarını başkalarını eleştirerek ve haksız bularak akla uygun hale getirmek en tipik özellikleridir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 09 Şub 2016 10:16 #26

• Amir
  • Amir Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 14
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: 0
Uzun süredir foruma yazı yazmıyordum. Konu başlığını yazılan yazıları okuyunca yazma gereği duydum. 20 yılı aşkın süredir özel eğitimin içerisindeyim. kurum kurucusuyum. Sektörün ilklerindenim. Bir çok derneğin kurucu üyeliğini hatta ilimde yıllarca kurucu başkanlığını yaptım. fakat ne yazık ki ben de küskünlerden biriyim.
Zamanında yapılmayan girişimler ciddi hak kayıplarına yol açmaktadır. 6 seansın 8 seansa çıkartılma sürecinde derneğimizin resmi yazı ile artan seans sayısının ücretinin nasıl ödeneceği konusunda bilgi istemesi ve bundan sonra yürütmeyi durdurma ve iptal davası açması gerektiği konusunda Ankaradaki toplantıda kendimi parçaladım. Derneğe rapor yazarak durumu ve yapılması gerekenleri anlattım. Sonuç alamadım. Çünkü beklenen, ders sayısındaki artışa uygun ücret artışı da yapılır beklentisi idi. olmadı 5 yıl geriye gidildi.
Servis konusunda kurum olarak hem Özel Eğitim Genel Müdürlüğüne hem de Büyük şehir belediyesine engellilerin rehabilitasyon merkezine ücretsiz taşınması gerektiği konusunda mevzuatın bulunduğunu bu işi yapmayarak aslında suç işlediklerini bildirir müracaatlarda bulundum. Cevaplar tatmin edici olmadı ne yazık ki. Velilerimi yönlendirdim, onlara da gelen cevaplar olumsuzluk içermekteydi.

Ara Sonuç:
1. Bireysel yada yanlızca bir kurumun mücadelesinin zor olduğu ve sonuç vermesinin neredeyse imkansız olduğu gerçeği.
2. Derneklerin de doğru zamanda doğru şeyleri yapmakta yetersiz kalabildikleri gerçeği.

Nihai sonuç:
1. Örgütlü mücadelenin sonuca ulaşmakta her zaman daha etkili olduğu gerçeği,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, egemenege ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 09 Şub 2016 17:21 #27

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
bakınız sayın garip;

öncelikle bu site dışında, bizim sektör ile ilgili başka bir siteye daha üyeyim, orayı da takip ederim ama, bugüne kadar da hiç yazıl bir bildirimde bulunmadım...

bunun dışında instramdan tutun, twitter a kadar hiçbir sosyal medya aracını kullanmam... bu benim kişisel bakış açım ile ilgili...

hiçbir gazete sayfası altına gerçek yada sahte isimlerle yorum yazmam, bu tür şeyleri çok gerekli görmem, yazana da içeriğinden bağımsız saygı duyarım... bu da benim kişisel görüşüm ve onun tatbiki...

daha önce bu sitede, düzenli kaç kişinin yazdığı yada takip ettiği il ilgili bir sohbet olmuştu, sanırım 75 sayısına hiç ulaşılmamıştı...

acı ama gerçekti...

acı olan bir şey daha vardı, hatta o zaman bir arkadaşımız da belirtmişti, "farklı nicklerle" yazıldığını...

farklı nickler kullanan, yada 3 ay önce başka bir nick kullanıp bugün başka niclerle yazan kişileri tespit etmek için "paranoid şizofren" falan olmaya gerek yok...

zaten düzenli 50 kişinin bile yazmadığı bir sitede; bunun için özel olarak çaba sarfetmeye de gerek yok...

bazen anlatılan fıkradan, bazen verilen örneğe, bazen yapılan suçlamalardan, yazış biçimine kadar o kadar çok benzerlik gösteriyor ki, istemezseniz bile gözünüze batıyor :)

bu formda daha nitelikli tartışmaların önünü kapattığına inandığım: kimi zaman provokatif, kimi zaman saldıran, kimi zaman kendini kurum sahibi, kimi zaman çalışan, kimi zaman meb personeli olarak tanıtan, hatta farklı nickle kendine cevap yazan vb. "sahteciliklere" karşı çıkıyorum...

bu siteye üye olma nedenim tabiki bu değil :) ama özellikle; "belli zamanlarda" bu gibi uygulamalara başvurulduğunu gözlemliyorum... dikkat çekmeyi de bir sorumluluk olarak biliyorum...

üstünüze bu kadar çok alınmanızı da anlamış değil :)

bu mesele yüzünden site sakinlerini meşgul ettiysem de, özür diliyorum...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, zirve35, Egelim17

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 09 Şub 2016 20:14 #28

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sahte nicklere karşıyım diyorsun da o zaman sen neden takma adla yazıyorsun? önce sen kim olduğunu açıkla sonra karşındakilere saldır. sahte nick vs bilmem anlamam, burada herkes (birkaç istisna hariç) takma ad kullanıyorsa bu tür sorunlar ya da soru işaretleri hep oluşur. örnetğin tartanç gibi kim olduğunu sen söyle yani günahsız olarak ilk taşı sen at da sonra başkalarına buradan gece gündüz taş at. yok birbirimizden farkımız o nedenle sen nick mick deyip savunmaya geçme, güldürme insanı.
site sahipleri takma adlara (nick demiyorum türkçe olmadığı için) izin vermesin, herkes gerçek adı, kurum sahipleri kurum adıyla yazsın görelim burada ak koyunu, koyunu ve karamanın koyununu... örneğin daha dün kurumunda çalışanların toolu olarak istifa ettiği (nedenleri ağır cezalık) birisi bugün burada güzel güzel yazıyor. gerçek kimliğiyle yazsa , yazamaz zaten de farzedelim yazdı, önce çalışanları ve aileler verir cevabını.. offf konu çok uzadı, kıssadan hisse kardeşim sen kimsin egemen ege misin, ege menege mi, egem enege mi?

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 09 Şub 2016 20:54 #29

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Yahu bana niye taş atıyorsunuz ? :)

Gidin şeytan taşlayın. :)

Olmadı okey de koltuk altını taşlayın: :)

Beni niye taşlıyorsunuz?

Bir de ben gizli saklı biri değilim. :)
Son Düzenleme: 09 Şub 2016 21:03 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 09 Şub 2016 21:38 #30

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Bundan sonra sana taştanc diyelim. :) :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 09 Şub 2016 22:08 #31

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
sayın garip bakınız...

ben bu sitede yazarken "mahlas" kullanıyorum...

daha önce de belirttim; gerçek kimliğimle yazmak istemiyorum...

kurum sahibiyim...

bu "mahlas" dışında hiçbir şekilde bu sitede yazmadım...

dolayısıyla; burada "mahlas" ile yazmam, "gerçek" kimliğimle çelişmem, yada düşünmediğim, olmayan şeyleri burada yazmama neden değil...

bu sitede, "gerçek kimliğimi" koruduğum gibi, "mahlasımı" da korurum...

daha önce neden mahlas kullandığımı da yazmıştım; çünkü "korkuyoruz" demiştim... yanlış anlamayın, yaptığım işimden dolayı korkmuyorum, bu ülkede 3 kişinin canını sıkacağınız bir şeyler yazdığınızda başınıza neler geleceğini biliyorum... zaten bir sürü şeyle uğraşırken, bu saçmalıklarla uğraşmak istemediğim için "mahlas" kullanıyorum...

ama mahlas kullanmak; burada bir sürü "saçma" şey yazılması anlamına gelmiyor... burada kendi ismi ile de yazan var, nick kullanıp açık kimliğini de söyleyenler var, benim gibi sadece "mahlas" kullanan da var...

farklı nick lerle yazmak; başka zaman da başka bir nick ile, şuan başka bir nicle yazmak... benim karşı olduğum bu... çünkü bunun amacını anlmakta zorlanıyorum...

bu tartışmayı bu kadar kişiselleştirmiş olmanızı da anlamıyorum...

1 aylık hafızam içinde (hafızamıda silmemi istemiyorsanız);

siz burada; kaynaştırma öğrencilerinin ve devlet kurumlarına devam edenlerin, bir kaç ay içerisinde, ÖERM lerde eğitim alamayacağını yazdınız... bunun şalter kapatır gibi de mebbis üzerinden gerçekleşeceğini söylediniz. "parmak tanıma" sisteminde gelinen noktanın, intikam mı, rövanşım artık kelime neyse, nedeniyle meb tarafından yapılacağını söylediniz...

basit bir soru sordum; herşeyi dediniz; paranoid dediniz, 10 maddelik kurumları suçlayıcı manifesto yazdınız, pirus zaferinden bahsettiniz, ASPB yaptığı anketi küçümsediniz...

yapmadığınız tek şey var, yukarıda yazdıklarınızı özetlemeye çalıştığım bilgileri nereden aldınız... kaynağınızı açıklamanızı isteyen de yok...

eğer bir bilgi kaynağına yaslanmıyorsanız;

mesala çıkıp; yaptığım gözlemlere göre; "bir kaç ay içerisinde, şartel gibi bir sistem aracılığıyla, kaynaştırma ve devlet kurumlarından eğitim alan öğrenciler ÖERM lerden yararlanamayacak, hemde MEB bunu parmak tanımanın intikamı olarak yapacak" deseydiniz... gözleminize saygı duyar; kendimce böyle bir şeyin, dediğiniz gibi olamayacağını anlatmaya çalışırdım...

şimdi merak ediyorum...

yazdığınız şey, bu sektörde: hizmetliden mazotçuya, vergi dairesinden sgk ya, mem de çalışan personelin iş gücünden kurum sahiplerinin kaybına, eğitim veren eğitimciden eğitim alan kişiye, okulların bir çok düzenleme yapmasından yüzbinlerce aileye, daha onlarca sayabileceğim alana etki edecek bir şey iken...

yani sektörü, neredeyse baştan aşağı değiştirecek böyle "ciddi" bir şey yazarken... bir kaç sorumuza lütfedip cevap verseydiniz iyi olurdu...

yazınızın içeriğine cevap vereceğiniz bir şeyiniz yoksa...

bu sektörü baştan aşağıya değiştirecek "ciddi" şeyler yazarken ki; AMACINIZ NEYDİ?

neden birden fazla nick ile, olmadı 2 ayda bir yeni bir nick ile yazılmasına itiraz ettiğimi anlıyor musunuz?

çünkü bu durumda, istediğiniz amaca uygun, istediğiniz şeyleri yazabilirsiniz... yanıltıcı, yanlış, olmayan konulara yönlendirici yazılan şeylerinde bu sektöre hizmet etmediği de ortadır...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.408 saniye
Sistem Kunena Forum