Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 05 Şub 2016 16:54 #9

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın isyankar;

Çözüm öneriniz ne ? Dernekleri çıkardık tamam.

Çözüm öneriniz sadece hukuksal ise; sizler de dava açabilirdiniz. Niçin dernekleri beklediniz ?

Dernekler daha etkili ise dernekleri o zaman niçin dışlıyoruz ?

Ben dahil pek çoğumuz var olan orunlarımızı tekrardan yazıyoruz. Ve genelde derneklerin çözüm bulmasını istiyoruz. Fakat kesinlikle maddi ve manevi destek vermiyoruz. Üye olmuyoruz. Belki bunlar zor geliyor bizlere. Yazmak elbette çok kolay.

Sorunlarımızı yazmışsınız çok doğru. Bence bunların çözümü için güçlü bir şekilde STK larda buluşmak.

Zaten elimizde aktif olarak sektörün %10 nu ile kazanılar elde edebiliyoruz. Var olanı da yok sayarsak. Sıkıntılar iyice derinleşir bence.

Not: Derneklere zamanında yaptığım eleştirilerin hala arkasındayım. :)
Son Düzenleme: 05 Şub 2016 17:17 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, türkiyem

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 05 Şub 2016 17:23 #10

• Isyankar
  • Isyankar Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 37
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: 0
SAyın Tartanc Ben dernekçiliğe ve derneklere karşı değilim.
hatta bir zamanlar bende o derneklerden birine üyeydim. Derneklerin bir amacı olur ve o amaç için uğraşırlar. bizim dernekler bizim sıkıntılarımızı sorunlarımızı bilmez çözmez görmez ise ne gereği var derneğin. benim söylemek istediğim bu. zaten böyle bir dernek olsaydı diğer derneklere ihtiyaç kalmazdı.
Bence bu derneklerdeki görevli arkadaşların en başta bir araya gelmesi sonrada memleket memleket gezerek herkesin sorunları dinleyip not etmesi gerekiyor. sonrasında da bu sorunların çözümü için uğraş vermesi gerekiyor.
icmal yayınlandı yayınlanmadıyla ne işmi yaptıklarını zannediyorlar.
icmal yayınlanınca zaten bakanlık yayınlıyor.
300-500 üyesi olan dernekler var. 50 Tl alsalar 25 000 lira yapar. avukat tut dava aç. dediğim konularda yada başka konularda. tv lerde reklam yap. meble konuş. önce rehabilitasyonlara bakışı bir düzelt. mebdeki öğretmen engelli öğrenciyi öcü rehabilitasyon sahiplerinide hırsız görüyor. imajı bir düzelt ....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mhtp, türkiyem

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 05 Şub 2016 18:05 #11

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Güzel kardeşlerim tabiki dernekler çok aktif çok güçlü diyemeyiz , ama derneklerin zayıf olmasının en büyük etkeni bizleriz bunu görmemiz lazım ... Buradan hiçbirşey yapmadan eleştiri yapmak haksızlık olur .. Dernekler çok aktif değil yada bizler bilmiyoruz neler yapmaya çalıştıklarını , çünkü yakınından bile geçmiyoruz .. Arkadaşlar öz eleştiri de yapalım dernekleri eleştirirken .. Ama dernekleri güçlü kılacak bizleriz bunu da unutmayalım ..

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 05 Şub 2016 18:12 #12

• cheff
  • cheff Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 40
Gecen bir kurum sahibi ortaya bisey atti. Bakanligin ve hukumetin bu kadar yildir bu kurumlara olan bakislarini ve eninde sonunda bu isin ozel sektor tarafindan yapilmayacagini, yapilsa bile yavas yavas servis ve hastane ucretlerinin veliler tarafindan odenecegini vb konularda il il anlatilacak bir olusum kurduklarini suanda da 12 kurum olduklarini soyledi. Bu konuda da x bir partiden de destek almis. Bunlarin detayini burada aciklamam dogru olmaz.zaten yakinda sizleri de ararlar. Ben bu konuda biraz beklemek istedigimi soyledim. Hayirlisi olsun

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 05 Şub 2016 18:21 #13

• cheff
  • cheff Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 40
Ayrica dernekler ne yapsin. Adamlar bildiklerini okuduktan sonra. Zaten 1900 kurum yaklasik ortalama 200 aile deseniz 380000 kisiyi bunlarin da her ev de 2 kisi oldugunu dusunurseniz yaklasik 750000 temsiliyet sansi var. Bu baslatilan olusumda bunun ucte birine kabul ettirin dusunun en az 250000 oy kaybi demek eger bu sektor olumlu duzenlenmezse.icerigi okudum harika hazirlanmis.inanin kurumlar zarar edebilir diye gorunebilir ama oyle degil. Mesela servis olayinda bir calismalari var sasirirsiniz.veli mecbur ya para vericek ya gelemiycek.her iki durumda da siyasilerle karsi karsiya gelicek bundan da bize ne. Bence bu calisma yapilirsa cok faydali olacaktir.

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 05 Şub 2016 21:06 #14

• yokluk
  • yokluk Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 12
Sayın İsyankar,
Siz Karaambar Kamyoncular Derneğine mi üyesiniz/üyeydiniz.
Tespitleriniz doğru ama derneklerin bu konularda girişimde bulunmadıkları veya davalar açmadıklarını maliye bakanlığında maliyet raporlarını sunarak çatır çatır pazarlık yapmadıklarını yönetmelik vb konularda öökgm ile görüşmeler yapmadığını nerden çıkardınız. (En yakın örnekle damar tanıma sistemi davası)
Pardon siz bi derneğe üye değilsiniz sanırım. Üye olsaydınız dernekler üyelerini sürekli bilgilendiriyor veya internet sitelerinde üyelerine özel belge ve bilgi paylaşımı bölümleri var.
ama unutmuşum pardon siz derneğe üye değilsiniz herhalde yoksa üye şifrenizle dernek web sayfasına girip gelişmeler hakkında bilginiz olurdu.(Öreneğin x derneğin sayfasında yayınladığı tabiki üye girişi yapılarak görülebilecek Maliyet Hesabı tablosunda tamda sizin dediğiniz gibi son 10 yılda asgari ücret bazında ezilen ücretler ve kurum maliyet hesabı raporu çok gerçekçi ve detaylı bir şekilde yapıldığını görebilirdiniz)
yada sizin sizin gibi bir akıllı telefonunuz yok. yoksa whatsapp dernek gruplarından sürekli üyeler bilgilendiriliyor. özür dilerim ben yine sizin bir derneğe üye olmadığını unutmuşum.
Sizin gibi düşünen 6 kurum sahibini bulup bir dernek kurup 50 TL de aidat toplayarak bu söylediklerinizi siz yapabilirsiniz hatta söz veriyorum size bende üye olcam ve aidatımı ödücem ve söz size bu dernek ne yapıyoki de demicem.
Saygılarımla

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 06 Şub 2016 10:10 #15

• Isyankar
  • Isyankar Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 37
  • Teşekkür Sayısı: 29
Sayın yokluk,
Özel Özel Eğitim Kurumları Derneği ne üyeydim.bu bahsettiğim hususların tamamını ve daha fazlasını o zamanki arkadaşlarlada paylaştım ama hiç birşey olmayacağını anlayınca üyelikten ayrıldım.

"derneklerin bu konularda girişimde bulunmadıkları veya davalar açmadıklarını maliye bakanlığında maliyet raporlarını sunarak çatır çatır pazarlık yapmadıklarını yönetmelik vb konularda öökgm ile görüşmeler yapmadığını nerden çıkardınız. "
demişsiniz.damar tanımadan başka örnek vermemişsiniz. madem çatır çatır pazarlık yapıyor bunun sonuçlarınıda siz kıymetli üyeleriylede paylaşmışlardır heralde...Sonuç ne peki ayın 6 sı ve halen ne bir açıklama ne de başka birşey var. Yoksa dernek üyesi olduğunuz için akıllı telefonunuzdan size mesaj geldide bizemi haber vermiyorsunuz?

Çok merak ediyorum sizin derneğe üye olduğunuzu düşünerek akıllı telefonunuzun watsapına gelen üye girişi ile derneğinizin sizlerle paylaştığı özel bilgi ve paylaşımlar nedir acaba :)
şimdi bir işi başarılı bir şekilde yapabilmek için o işten istenen sonuçların alınması gerekmektedir bence. dernekler istediği kadar maliyet tablosu yapsın şununla görüştük desin böyle yaptık desin sonuç varmı....ben göremiyorum iyi bir sonuç....
Ama Bu zam zamanlarında müzakere ederek alamadığın haklarını bir gün bakanlığın önünde yüzlerce kurum sahibi, öğrenci ve velilerimizle bir araya gelsek alacağımıza inanıyorum.

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 06 Şub 2016 17:52 #16

• yokluk
  • yokluk Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 12
şunu deseniz anlarım derneklerin çabaları yetersiz daha çok çalışmalılar bazı konularda eksik kalıyolar vb.
ama siz dernek yönetiminde olan arkadaşlarımız sanki sizin maaşlı elemanlarınızmış gibi şunu yapmadı bunu yapmadı.
unutmayınız ki dernek yönetiminde bulunan arkadaşlarımızın da kurumları var. hangi kurum sahibi ister ki faaliyet gösterdiği sektör kötüye gitsin.
ve unutmayınız ki bu arkadaşlar ellerini taşın altına koyarak kendi kurumlarından mesailerinden çalarak dernek işlerini yürütmeye çalışıyorlar.
daha iyi yapabileceğinizi iddia ediyorsanız derneklerde yönetime aday olabilirsiniz.
mevcut dernekleri beğenmiyorsanız yeni bir dernek kurabilirsiniz.
sadece damar tanımayı örnek verdiğimi söylemişsiniz: adı üstünde örnekti ama bi kaç tane daha söyleyeyim: sınıfların ortak kullanımı, okul öncesi ve çocuk gelişimi öğretmenlerinin de kursa katılarak tüm modüllere girebilmesi, ödeneklerin hesaba geçmesinin büyük oranda ay sonuna yetiştirilmesi gibi.... dicem ama bunlarda size yetersiz gelecektir.
size basit bir örnek daha vereyim damar tanımayla ilgili yürütmeyi durdurma çıkmadan önce derneğim beni uyararak cihazı almama ve vpn aboneliği yapmama ve maddi olarak zarar görmeme engel oldu.
tabikide bana gelen mesaj ve bilgileri sizinle paylaşacak değilim bi zahmet bir derneğe üye olun benim için değerli sizin için anlamsız bilgilere ulaşın.
ben sözümün arkasındayım eleştirdiğiniz konuları ve sorunları çözebilceğiniz bir dernek kurup benide üye olarak layık görürseniz aidatlarımı zamanında ödeyerek size destek olayacığıma söz veriyorum.
saygılarımla
Son Düzenleme: 06 Şub 2016 17:54 yazan yokluk.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, mkirilmaz ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var
Sayfa oluşturma zamanı: 0.263 saniye
Sistem Kunena Forum