Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Otizm Eylem Planı

Otizm Eylem Planı 07 Ara 2016 09:55 #33

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
barisltd yazan:
Yapsınlar valla... ben desteklerim.

Bu arada PISA sonuçları belli olmuş:

72 ülkeden 540 bin öğrencinin katıldığı PISA 2015 sonuçlarına göre Türkiye matematikte 420 puanla 49’uncu sırada yer aldı. Fen bilimlerinde ise 425 puanla 52’nci olan Türkiye okumada 428 puanla ancak 50’nci oldu. Türkiye böylelikle 3 yıl önceki PISA 2012’ye göre 10 sıraya varan kayıplar yaşarken, OECD ortalamasının oldukça altında kaldı.

Gerçekten içimi acıttı :(
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mkirilmaz

Otizm Eylem Planı 07 Ara 2016 10:16 #34

• mkirilmaz
  • mkirilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Niyet hayır, akıbet hayır.
  • Gönderiler: 122
  • Teşekkür Sayısı: 88
  • Başarı: 1
barisltd yazan:

72 ülkeden 540 bin öğrencinin katıldığı PISA 2015 sonuçlarına göre Türkiye matematikte 420 puanla 49’uncu sırada yer aldı. Fen bilimlerinde ise 425 puanla 52’nci olan Türkiye okumada 428 puanla ancak 50’nci oldu. Türkiye böylelikle 3 yıl önceki PISA 2012’ye göre 10 sıraya varan kayıplar yaşarken, OECD ortalamasının oldukça altında kaldı.

Sayın garip, Yani şimdi bu zihniyet 50 saat bireysel eğitim verse ne olacak.
Yahu bizim ekonomi kötü diyoruz da, o bile ilk 20 de.
Eğitimde ilk 50 yi anlamakta zorlanıyorum.

Otizm Eylem Planı 07 Ara 2016 10:44 #35

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
mkirilmaz yazan:
barisltd yazan:

Sayın garip, Yani şimdi bu zihniyet 50 saat bireysel eğitim verse ne olacak.
Yahu bizim ekonomi kötü diyoruz da, o bile ilk 20 de.
Eğitimde ilk 50 yi anlamakta zorlanıyorum.
sn. kırılmaz,
ben var olan haliyle bu eğitim sistemini savunmuyorum. hatta sizler gibi yalnızca klavye başında değil meydanlarda protesto ediyorum (tartanç bilir). benim söylemek istediğim şu anki özel özel eğitim sistemi bir felaket, haftada 2 seans saçmalık, öğretmenler yetersiz (iş bulamayan, kamuya anamayanlar 3 haftalık kursla reh.merkezlerini köprüden önce son çıkış olarak görüyorlar). yasalar yönetmelikler yetersiz, fırsatçılar ve uyanıklar sarmış sektörü (tabi ki iyiler ve iyi niyetliler de var yüzde 49 da olsa).
yapılması gereken reform ve revizyon. bu nasıl olacak? meb özel kurumlara öğrenci başına aylık 2500-3000 TL ödemeyeceğine göre, kendi içinde çözümler üretmeli. nasıl mı? örneğin dün il milli eğitime sordum, izmir'de 1150 depo öğretmen var hiç okula gitmeden maaş alan ve bunların 350'si yalnızca bir merkez ilçede (asker eşleri). 1150 öğretmenden özel eğitimde yararlanacağın branşlara (türkçe, matematik, müzik, resim, beden eğitimi vb.) tıpkı sizin çalıştırdığınız öğretmenler gibi hizmet içi eğitimler verilir, sonrasına kaynaştırma ve oçem öğrencilerine kendi okullarında fazlasıyla ve daha nitelikli destek eğitimi. şu anki durum tabi ki felaket devletin özel eğitim okullarında, kimse var olan durumdan örnekler vermesin. diyorum ki : sistem içinde çözüm üretilsin bu çocuklar için. devlet veriyorsa gelişmiş ülkelerdeki gibi aylık 1000*1500 euro civarında destek özelde olsun veremiyorsa ; bu 500-600 lira aylık desteklerle ancak şimdiki gibi olacaksa çözümü yukarıda belirttiğim gibi üretsin. tabi olmazsa olmaz sıkı takip ve denetimle meb, aileler ve de stk'lar tarafından...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mkirilmaz

Otizm Eylem Planı 07 Ara 2016 13:25 #36

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın garip;

Topu bana atmışın :)

Seni bulamayanlar kesin beni döver artık. :)

Otizm Eylem Planı 07 Ara 2016 13:27 #37

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
SAYIN GARİP yazınızdan dolayı teşekur edıyor ve amac eğitimse bu olmalıdır

Otizm Eylem Planı 07 Ara 2016 14:11 #38

• mkirilmaz
  • mkirilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Niyet hayır, akıbet hayır.
  • Gönderiler: 122
  • Teşekkür Sayısı: 88
  • Başarı: 1
Sayın garip görüşlerinize kesinlikle katılıyorum. Ancak bizim milli eğitimin durumu ortada bizim normal çocuklarımızın seviyesini sayın barış yayınlamış, bence bizim eğitim sistemimizin komple sorgulanması gerekiyor.
Bu ülkenin gerçekten potansiyeli bu mu?
sporda 4 milyon nüfusu olan ülkeler bizi sollayıp geçiyor, hatta sporcuların çoğu amatör.
öğrencilerimizin durumu ortada 72 ülke arasında 50. yiz.
bu istatistikleri çoğaltabiliriz.
1. soru- 80 milyon nüfusu olan bir ülke bu başarısızlıkları yaşıyorsa ülkenin milli eğitim politikası komple gözden geçirilmeli mi?
2. soru- Böyle devam ederse 2071 yılında değişen ne olur?

Otizm Eylem Planı 07 Ara 2016 14:15 #39

• garip
  • Platin Uye
tartanc yazan:
Sayın garip;

Topu bana atmışın :)

Seni bulamayanlar kesin beni döver artık. :)
mesela kütahya necefli maşrapası mı?
Son Düzenleme: 07 Ara 2016 14:16 yazan garip.

Otizm Eylem Planı 07 Ara 2016 14:20 #40

• garip
  • Platin Uye
mkirilmaz yazan:
Sayın garip görüşlerinize kesinlikle katılıyorum. Ancak bizim milli eğitimin durumu ortada bizim normal çocuklarımızın seviyesini sayın barış yayınlamış, bence bizim eğitim sistemimizin komple sorgulanması gerekiyor.
Bu ülkenin gerçekten potansiyeli bu mu?
sporda 4 milyon nüfusu olan ülkeler bizi sollayıp geçiyor, hatta sporcuların çoğu amatör.
öğrencilerimizin durumu ortada 72 ülke arasında 50. yiz.
bu istatistikleri çoğaltabiliriz.
1. soru- 80 milyon nüfusu olan bir ülke bu başarısızlıkları yaşıyorsa ülkenin milli eğitim politikası komple gözden geçirilmeli mi?
2. soru- Böyle devam ederse 2071 yılında değişen ne olur?
biraz espili yaklaşayım: meb böylece normal gelişim gösterenlerle özel eğitime gereksinim duyanların arasındaki mesafeyi kapatacak ama normal gelişim gösterenlerin aleyhine... :silly:
Sayfa oluşturma zamanı: 0.376 saniye
Sistem Kunena Forum