Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 2019 ZAM ORANI

2019 ZAM ORANI 22 Oca 2019 11:11 #49

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
evet sona doğru yaklaşıyoruz ... kötü tablo 10-13 arası bir oran , orta halli tablo kötünün bir tık iyisi diyelim 15-17 arası .. bu sene için günü kurtarma tablosu ise 18-22 arası bir zam oranıdır... bu oranların üstünü vereceklerini hiç tahmin etmiyorum çünkü şuan ki durumumuz bunun en büyük ispatıdır. malesef halen içime doğan yüzde 12-13 ... kötümser düşünüyor olabilirim ... hayırlısı olsun... 2018 çok zor bir yıl oldu , nasıl toparlarız inanın bilmiyorum...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2019 ZAM ORANI 22 Oca 2019 11:16 #50

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
150 kalem geliriniz var 20 kalem gideriniz var değerlendirmesi benim yazdıklarımla ilgili derin bir mahcubiyet duymama neden oldu. Sustum.
Fikri hür vicdanı hür yetmiyor, matematikte önemli, vizyona takla attırdık zaten, üniversite giriş puanlarının artırılmasını talep ediyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

2019 ZAM ORANI 22 Oca 2019 11:49 #51

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Çok fazla yıllarımı verdim sektöre.

Bu dönem kadar umutsuz olmamıştım. Belki de bıkkınlık...

Sürekli aleyhimize çalışan Bir MEB var. Bu düşmanlıkdan bu nefretten yorulmadınız mı?
Siz devletin parasını koruyacağız diye binlerce çocuğu eğitimsiz bırakmaya çalışıyorsunuz. Farkında da değilsiniz.
Ne kameradan, ne yüz tanımadan ne bkds den çekincemiz var. Bunların hepsi olsun. Üstelik kapıyada bir kişi koyalım. Kayıt yapsın.

Ama lütfen yönetmeliği insaflı hale getirin.
Ama lütfen seans ücretlerini insaflı hale getirin.
Yok bunların hiç biri olmuyorsa kapatın bizleri gitsin.
Okullarda bu çocuklar eğitim alsın. Maliyeciden, Tarihciden VS vs...
Psikologlar dan nefret ediyorsunuz. Özel eğitimin olmazsa olmasına sürekli engel çıkartıyorsunuz. Bilimsellikten sürekli uzak duruyorsunuz. Yapılmaması gerekenler listesi hazırlamış gibisiniz ama bunları yapıyorsunuz.

Yazık değil mi bu sektöre?

Çalışanları ve bazı veliler de anlamak çok zor. Teki yazıyor giderlerini z%25 artmadı ki...

Ne %25 i, giderlerimiz şimdilik en az %40 arttı. İleriki aylarda ise.....
Sadece matematik eğitimi yeterli olmayacak aslında ya...

Yorulduk. Bıktık.
Kapat diyen olabilir. Seneleri i vermişim bu işe, bir sürü borç var.

Gerçekten de çok yorgunum.Beni bekleme kaptan.
%25 zam olsa ne olur? Yazın ne yapacağız?
Son Düzenleme: 22 Oca 2019 12:01 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, ozal24, türkiyem

2019 ZAM ORANI 22 Oca 2019 13:26 #52

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Mami2210 yazan:
Burada ögretmenler de var kurum sahipleri de. Benim anlamadgm konu şu. Asgari ucrete %25 zam geldi diyorsunuz. 150 ogrenciniz var ve 16 17 personeliniz var diyelim. 150 kalem gelir kaynaginiz var. Herseyi icine kattgmz zaman 30 40 tane de gider kaynaginiz cikiyor. % 25 istemek sizce de abes degil mi ? Her harcamaniz % 25 oraninda yukseldi mi ? Almadgnz benzini mazotu bile gider olarak gosterip yıl sonunda vergiden kurtulabilmek icin aralik aylarinda araba degistiriyorsunuz.. sgk dan asgari ucret icin devlet destegi aliyosunuz. calisan maaslarini asgari ucretten gosterip cogunuz onu bile vermeyip ertesi gun üstunu istiyorsunuz.. bunu devlet bilpte size 25 zamı vermez. 12- 16 arası bir zam bekliyor sizi.

yazdıklarınızı okuyunca ,ahaberde ,"doların artışından bize ne biz türk lirası kazanıyoruz" diyen kitle geldi.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulay_donder, hayri_cetin, oermadana

2019 ZAM ORANI 22 Oca 2019 14:11 #53

• loupcendre
  • loupcendre Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 59
  • Teşekkür Sayısı: 10
Allahıım sen aklıma mukayyet ol

2019 ZAM ORANI 22 Oca 2019 16:06 #54

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
Bu söylediklerimi her yerde söyledim, bir de buraya yazayım. Düşük zam oranından sonra ayakta kalabilecek olan kurumlar "işini bilen" kişilerin işlettiği kurumlar olacak. Bu sektörde bu işi iyi yapmak için çabalayan ve dürüst olmaya çalışan insanlar kaybedecek. Verilen hizmete layık bir zam oranı gelse, teftişler kat kat artsa hem hizmet kalitesi artar hem de aramızdaki sahtekarlar ayıklanmış olur ya da en azından artık sahtekarlık yapamazlar. Şu son gelinen durumda ise korkarım "işini bilen"ler bizim gibi "salak"ların kapatmasıyla boşta kalacak öğrencilerin hesabını yapmaya başladı bile. Ülkemde bir kere daha kötüler kazanacak.

2019 ZAM ORANI 22 Oca 2019 16:46 #55

• N.K
  • N.K Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 9
  • Teşekkür Sayısı: 2
Arkadaşlar Merhabalar bir süredir forumu takip ediyorum fakat ilk defa yazı yazma ihtiyacında bulundum.Kafam da oturmayan bazı durumlar gelişti.Burada yazı yazanların büyük çoğunluğu kurucu kimliği ile eğitimci kimliğini karıştırmış durumda olduğunu düşünüyorum.Kurucu ticari faaliyetleri sürdürür.İdareci ve eğitmenler ise eğitim faaliyetini sürdürür.Hem eğitimci hem kurucu olarak konulara yorum yapmak bana biraz gerçeğin dışında konuşmalar gibi geliyor.Ticari kaygılar bence kurucu bakış açısı ile reel kaygıları gözeterek eğitimin ve özel gereksinimli çocukların acıtasyonunu yapmadan ifade edilmesi insanlara daha inandırıcı ve bunca zamandır sömürülen duyguların işlevini yitirmesi sonucu etki etmediğini düşünüyorum.Kesinlikle özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri zor bir süreç geçiriyor ve bu durum ülke genelinde ticari faaliyet yürüten sektörlerin yüzde 80 inde var.Birileri sektörün üstüne oyun oynuyor diye koskoca bir sektörü bitirmeye de şahsım adına söylüyorum kimsenin gücü yetmez. Sadece altı boş mevzuatlar ve düşünceler ile bir yapılanmaya gitmeye çalışıyorlar ve nitekim olmuyor.Olmadığı içinde süreç içerisinde mecbur bir düzenleme getirilecek diye düşünüyorum.Fakat bu süreçte bizim yaptığımız ithamlar çok hoş şeyler değil.Bir çok arkadaşımız kendilerini dışarı iterek diğer çoğunluğun sürekli hırsız ve düzenbaz olduğunu savunuyor nitekim doğruda olabilir.Fakat biz bunları söylerken bu kadar rahat ifade ediyorsak bize dışarıdan bakan insanların düşüncelerinin iyi olmasını beklememiz çok doğru olmaz.Eğer ki kurucu kimliğimiz ile bir düşünce ifade ediyorsak bunu etik ve akılcı bir şekilde hep bir ağızdan yapmalıyız.Bu düzenin böyle devam edemeyeceğini homurdanıp durmak yerine bu sektörün içerisinde bulunan dinamiklerle bir araya gelerek ifade etmeliyiz.Çünkü üzücü ama bizi tek başımıza olduğumuzda kimse önemsemiyor ve yaptığımız işin güzelliğinin ve zorluğunun farkında değiller.

İdareci ve eğitmen kimliğimizle söylememiz gereken şeylere gelirsek emin olun ne yaptığımız işten anlayan var ne de değerlendirmek isteyen.Zaten bu sorunların oluşmasının en temel sorunu da o değil mi ? Bu işi yapan insanların vicdanından başka denetim yok. Eeee tabi nefis de aldanmaya müsait ucundan evir ucundan çevir şu anki sürece kadar ses etme Kamera sistemi ve reel enflasyon tavan yapınca hepimizin sesi çıksın.Çok zor süreçteyiz ve bunun açıklamasınında kısaca şöyle olduğunu düşünüyorum '' UZUN BİR SÜREDİR BÜTÜN KARARLAR BİZİM VİCDANIMIZA BIRAKILMIŞTI ÇALIŞIYORDUK, ARTIK BAZI ŞEYLER ONLARIN VİCDANINA KALDI VE BEKLİYORUZ''

Bir sonuca bağlayalım dersek bu kadar yazıyı; her mesleğin zorluğu gibi bizim işimizin de zorluğu bu birileri tarafından hazırlanan bir mevzuata tabi olmamız.Öyle beylik laflar etmeye de gerek yok diye düşünüyorum bir çoğunuz farklı işlerde yapıyorsunuzdur fakat genede söylemek istiyorum serbest piyasa çok kötü ve onlar bile bizim sektörümüze geçmeye çalışıyor.Mesleğimize sahip çıkalım.Hiçbir şey hep iyi gittiği gibi hep de kötü gitmez.Farkında olmadan herhangi bir arkadaşıma saygısızlık ettiysem de affola.Saygılar.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

2019 ZAM ORANI 23 Oca 2019 01:40 #56

• soulofpuppet
  • soulofpuppet Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 10
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: -1
Arkadaşlar hepimize allah kolaylık versin deyip,

150 farklı gelir kalemimiz olduğunu söyleyen arkadaşa sunu sormak isterim.

150 x 588 = 88200 TL ->> 2018 aralık faturası

bize çok bile dediği zam %14 olsa

2019 'da 12350 TL zam alırız.

20 personelimiz olsa sadece asgari ücret ödesek maliyet 2019 için 3.006,11 TL
2018 asgari ücret maliyeti 2.384,66 TL

aradaki fark 622 tl X 20 kişide = 12440 TL

Yani ocak bordrosuna asgari ücret bazında binecek yük sadece gelecek %14 zammı eritiyor.

yani 150 farklı yerden gelen geliri sadece 1 kalem yedi bitirdi.

Şimdi arkadaşın dediği zaten artmış olan 39 diğer gider kaleminin finansmanı nereden karşılanacak.

ya
1- Hala yapmadıysak çok ciddi personel kıyımı yapıcaz.(kurtarır mı bilemem)
2- polyannacılık oynıycaz kredi çekip düzelir diye kendimizi batırmaya devam edicez.(üç beş ay sonra kesin batış)
3- yada Alın atınızı diyeceğiz, ....(tünelin ucundaki ışık)

%25 altındaki her zam bizi batırmaya devam eder.

Kangren olan kolu kesip atmak en doğrusu. Ben başka yol göremiyorum açıkçası...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: loupcendre, barisltd, SELÇUK EFES
Sayfa oluşturma zamanı: 0.280 saniye
Sistem Kunena Forum