Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 2019 ZAM ORANI

2019 ZAM ORANI 03 Oca 2019 13:39 #41

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
memur zammı bir ölçü kabul edilirse çok sıkıntılı bir sürece gireriz. ama enflasyon oranı ve asgari ücrete yapılan zamlarla beraber tüm sorunlarımız dikkate alınıp bir zam oranı verilirse o zaman razı olunmalı...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2019 ZAM ORANI 03 Oca 2019 15:42 #42

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
Zam oranını bekliyorum. 20'nin altında görürsem tası tarağı toplamaya başlayacağım. Şu an bizim bilanço eksi gösteriyor. Bizi 3bin, 5bin yukarı çekecek bir zammın da hiçbir şeye yaramayacağını, durumun 6 aya kadar aynı noktaya geleceğini çok net biliyorum. Bir öğretmen ve bir personelim işten ayrıldı. Onların yerine yeni birilerini almıyorum. Yıllardır bu kurumu bu şekilde idare etmenin sonucu olarak zaten borç batağındayız, gelecek ufak zamla birlikte borçların ödeyebildiğim kadarını ödeyip, gerisini yapılandırıp çekileceğim sektörden. Bir yerlerde çalışır taksitlerimi öderim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, obay35, gulay_donder ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

2019 ZAM ORANI 03 Oca 2019 16:25 #43

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın hocam,
Siz de sıkıntının farkındasınız.

Farkında olmayan o kadar çok ki...

Çok zorlaştı bu işler her yönü ile, ne yapacağımızı çok şaşırdık.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulay_donder, Kilikya

2019 ZAM ORANI 04 Oca 2019 14:29 #44

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
cemkilinc yazan:
memur zammı %10 civarı. fikir verebilir.

6 aylık enflasyon farkı o... zam değil.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

2019 ZAM ORANI 22 Oca 2019 01:20 #45

• Mami2210
  • Mami2210 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 1
  • Teşekkür Sayısı: 2
Burada ögretmenler de var kurum sahipleri de. Benim anlamadgm konu şu. Asgari ucrete %25 zam geldi diyorsunuz. 150 ogrenciniz var ve 16 17 personeliniz var diyelim. 150 kalem gelir kaynaginiz var. Herseyi icine kattgmz zaman 30 40 tane de gider kaynaginiz cikiyor. % 25 istemek sizce de abes degil mi ? Her harcamaniz % 25 oraninda yukseldi mi ? Almadgnz benzini mazotu bile gider olarak gosterip yıl sonunda vergiden kurtulabilmek icin aralik aylarinda araba degistiriyorsunuz.. sgk dan asgari ucret icin devlet destegi aliyosunuz. calisan maaslarini asgari ucretten gosterip cogunuz onu bile vermeyip ertesi gun üstunu istiyorsunuz.. bunu devlet bilpte size 25 zamı vermez. 12- 16 arası bir zam bekliyor sizi.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hida, msmszn

2019 ZAM ORANI 22 Oca 2019 02:54 #46

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Mami2210 yazan:
Her harcamaniz % 25 oraninda yukseldi mi ? .

Yazdıklarınızla ne kasdettiğinizi doğrusu pek anlamadım ama çoğu gider kalemimiz %25'den fazla arttı. Elektrik %50, doğalgaz %40 zam geldi. Gıda, kırtasiye ve demirbaş fiyatlarının çoğu %70-80 'lere varan oranda zamlandı. Son 10 yıldır enflasyonun çok altında yapılan artışlar nedeniyle personel ücretleri kuşa döndü.

Hangi gider kalemi zamlanmadı ki? Değil %10-12, %25 zam bile kurumları 2018 ocağından daha iyi bir noktaya getirecek değil.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 22 Oca 2019 02:54 yazan barisltd.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: deniz76, türkiyem, SELÇUK EFES

2019 ZAM ORANI 22 Oca 2019 06:38 #47

• Fztyaşam
  • Fztyaşam Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 11
  • Teşekkür Sayısı: 2
Biz 2 yıllık kurumuz.2 yılda Kira yüzde 50 sağolsun dolardan yapmak zorunda kalmıştık, Asgari ücret yüzde 43, mazot yüzde29 çay yüzde 25 elektrik su doğalgaz bunları evden sizde takip edebilirsiniz. Ay sonu para geliyor ayın 1i olmadan hop para buharlaşıyor. Kurumda kendimde çalışıyorum seanslara giriyorum daha kendimin düzenli maaş aldığımı görmedim. Her ay farklı kalemlerden fiyatlar artıyor. Kasko sigorta maliye kesintisi. Asgari destek diyorsunuz ya en ufak parayı zamanında yatırma tamamen destek kaldırılıyor. Beklentim hiçbir zaman büyük olmadı ama yatırdığım bu kadar paranın bi dönüşü olmak zorunda. Bi ara mali sıkıntılardan ortak almak zorundaydım gelen Kişiler bankaya koysam zaten bundan fazla kazanacağım neden paramı riske atayım diyor. Adam haklı ama böyle adamla iş yapacak halimiz yok gittik kredi çekmek zorunda kaldık borç aldık. Öğretmen konusuna gelirsek bende maaşımı sevmiyorum kurum Sahibi olarak. Bütün çalışanların giderleri arttı onlarda bir şekilde para kazanmak geleceğini garantilemek zorunda ama maliyetler karşısında herşey yok olup gidiyor. İnşallah herkes için en uygun oran neyse o olurda biraz olsun rahat ederiz yoksa devam etmeyi düşünmüyorum stresi çok fazla gecesi gündüzü olmayan bi iş her an kafan burda.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, türkiyem

2019 ZAM ORANI 22 Oca 2019 11:00 #48

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Hocam hikayeniz benimkine çok benziyor bizim kurumda 2 yıllık bir kurum ama Allahtan kira derdimiz çok yok, diğerleriylede yuvarlanıp gidiyoruz :)
Sayfa oluşturma zamanı: 0.386 saniye
Sistem Kunena Forum