Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: %8 ZAM

%8 ZAM 07 Oca 2019 13:12 #17

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Zaten amaç sektörü küçültmek ve ya bitirmek. Hükümet bunu kafaya koymuş durumda . Şu an bunu engellemekte mümkün görünmüyor. Hayırlısı
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

%8 ZAM 07 Oca 2019 13:48 #18

• geceee
  • geceee Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 235
  • Teşekkür Sayısı: 24
  • Başarı: 0
%20 nin altında olan her artış bizi bitirir bence. dernekte kurumlar batmadan önce alacağını alma derdinde. koyun can derdinde kasap et derdinde hesabı. bence sarı yelek giyip sokaklara çıkma zamanı geldi de geçiyor...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yetis, türkiyem

%8 ZAM 07 Oca 2019 16:35 #19

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
hocam bende hesabı kitabı yaptım yüzde 15 in altı kesinlikle bizi düze çıkarmıyor yüzde 20 zam verirler ise de yüzde 5 kar oranı kalıyor... durumumuz bu ve hiç iç acıcı değil maalesef. . tahminimi sorarsanız üzülerek söyüyorum yüzde 10 civarı bir zam gelecek ve bu çok kötü bir durum... bizleri bitirmek için bu zam oranı zaten yeterli olacak ! ama durmayacaklar yeni bir yönetmelikle fişi çekecekler...
Son Düzenleme: 07 Oca 2019 16:40 yazan türkiyem.

%8 ZAM 07 Oca 2019 18:38 #20

• fuykun
  • fuykun Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 1
türkiyem yazan:
hocam bende hesabı kitabı yaptım yüzde 15 in altı kesinlikle bizi düze çıkarmıyor yüzde 20 zam verirler ise de yüzde 5 kar oranı kalıyor... durumumuz bu ve hiç iç acıcı değil maalesef. . tahminimi sorarsanız üzülerek söyüyorum yüzde 10 civarı bir zam gelecek ve bu çok kötü bir durum... bizleri bitirmek için bu zam oranı zaten yeterli olacak ! ama durmayacaklar yeni bir yönetmelikle fişi çekecekler...
Son Düzenleme: 07 Oca 2019 18:41 yazan fuykun. Sebep: Sayın Türkiyem;

%8 ZAM 07 Oca 2019 21:51 #21

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Arkadaşlar 2018 yılı asgari ücret zammı %14,2
Kurumlara yapılan zam oranı %7,07

Yani neredeyse yarısı kadar bizim sektöre zam yapılmış. Bu yılda geçen tılki gibi yapsalar;

Asgari ücret zammı %26,02
Kurumlara yapılan oranı ise %13,00 civarı olabilir kanaatindeyim.

Benim mantığıma yatıyor açıkcası tüm herkesin beklentisi 15-20-25 ama gerçekçi olacak olursak bence verecekleri zam oranı yaklaşık olarak 13 olacaktır. Yani inşallah en düşük 13 olur bununda altını düşünmek dahi istemiyorum.
Sözleşme süresi dolmamasına rağmen bugün bir öğretmenim geldi asgari ücret artışından dolayı 350 TL zam istedi. Bende birşey diyemedim çünkü bir çok konuda haklı.
İnşallah güzel bi zam oranı gelirde bizde bu yükün altında daha fazla ezilmeyiz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

%8 ZAM 08 Oca 2019 08:18 #22

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
barisltd yazan:
Ben zam oranının %3 ile 5 arasında olmasını, hatta mümkünse SIFIR yapılmasını umuyorum. Çünkü o zaman bu işi para için yaptığı iddia edilen ve hırsız, yolsuz gözüyle bakılan kurumlar ister istemez daha karlı sektörlere kayacak ve kurumları kapatacaktır.
Sayın Hocam düşük zam oranı geldiğinde kapanacak kurumlar bu işi düzgün yapmaya çalışan kurumlar olacaktır. Kayıt dışı personel çalıştıran, envai çeşit iş çeviren kurumlar ayakta kalacak. Olması gereken bu işe hak ettiği zammın verilmesi, mevzuatın düzeltilmesi ve teftişlerin arttırılmasıdır. Bunun dışında yaşanacak şey işini düzgün yapmaya çalışanı zulüm ederek sektörden uzaklaştırmak ve "işini bilen"i sektörde tutmaktır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: deniz76

%8 ZAM 08 Oca 2019 08:57 #23

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Çok doğru. Bu işi doğru yapmaya çalışanlar perişan olurken. Çok ilginç biriler bu zamanda 2. 3. Kurumları açıyor.

Yanlışları bulma yerine, doğruları yok etme çalışmasıdır MEB in yaptığı.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

%8 ZAM 08 Oca 2019 10:36 #24

• sefkat
  • sefkat Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: -1
Bütün kurumlar zam oranıyla uğraşıyor fakat özle eğitim kurumları derneği kaynaştırma öğrencilerinin devlette eğitim alması rehabilitasyon eğitimin kelimesi yönünde yönetmelik hazırlandığı ve bu şekilde çıkacağı derneğin tüm çalışmalarına karşın bunu şimdilik engelleyemediği yönetmeliğin bu şekilde çıkması durumunda rehabilitasyon merkezlerinin çoğunun kapanacağını bildirmiş olup kurum sahipleri 10 ocak perşembe günü saat 10:00 da ankara ticaret odasında yeni yol haritası belirlenmesi amacıyla tüm kurum sahiplerini davet etmiştir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.322 saniye
Sistem Kunena Forum